Marli napísal:
váha je zariadenie na meranie hmotnosti ;)

Správne, presnejšie áno - aj.
Podobne ako kľuka.
Tiež sa dá alebo hejtnúť, alebo podľa dĺžky zahrnúť do ešte presnejšieho výpočtu výkonu bikera podľa Nm.
15.04.2024 - 10:52:02
00
Asi sme sa nepochopili, narážal som na
(skrátená citácia)
'výkon každého jazdca ... sa rovná „váha“ x „g“ x “prevýšenie“ / čas s ohľadom na W/kg'

a použitie slova váha namiesto hmotnosť ;)

Hejt prenechám ostatným;) toto je len vzdelávacia vsuvka
15.04.2024 - 17:56:12
00
Ale pochopili :) , a práve preto som ti odpovedal "áno - aj".
Napr. takých zápasníkov asi ťažko budeš vzdelávať o kategóriách v ťažkej alebo mušej hmotnosti, či bremene, alebo nedajbože tiaži ;)

Inak elektrohejting by mohol byť aj prospešný, keby nebol prioritne len o nenávisti.
To je potom len zbytočne prázdny.
15.04.2024 - 19:20:12
11
Dobre že píšeš, už som dlhšie nikomu nevysvetloval že hejtovanie vodičov električiek v tomto vlakne je hlavne o kope srandy zo slabonohych chrobákov Truhlíkov, ktorí by mohli jazdiť za vlastné, ale ani to neskúsia. A diskusia nie je prázdna, pretože už nejedného zdravotne postihnutého v tomto vlakne doviedla k sebareflexii ;-]
15.04.2024 - 19:28:26
00
ivast napísal:
Dobre že píšeš, už som dlhšie nikomu nevysvetloval že hejtovanie vodičov električiek v tomto vlakne je hlavne o kope srandy zo slabonohych chrobákov Truhlíkov, ktorí by mohli jazdiť za vlastné, ale ani to neskúsia. A diskusia nie je prázdna, pretože už nejedného zdravotne postihnutého v tomto vlakne doviedla k sebareflexii ;-]

Môj názor na slabonohých Truhlíkov je, že ako slobodné a rovnoprávne osobnosti sú na tom úplne rovnako ako všetci hejtujúci Ferdovia, t.j. úplne rovnako ako každý hejter si podľa seba vyberú bajk aký sa im páči, a používajú ho presne tak, ako sa im zachce. To, že má napr. nejaký hiker nordic bakule, ho ešte nijak neoprávňuje ich strkať bikerom do kolies.
A ak je pravdou že toto vlákno presvedčilo nejakého zdravotne postihnutého na prechod z éčka na bio, tak dotyčný musel byť nielen slabonohý, ale aj slaboduchý. Alebo si len robil prču.
Čo ale s radosťou hetujem tiež, je ebajk vo Zwifte a pod.
16.04.2024 - 08:22:56
01
ivast Obdivujem tvoje videnie sveta. Akonahle niekto nie je plnokrvny zastupca tvojich nazorov tak je zaradeny medzi slabonohych chrobákov Truhlíkov, ktorí by mohli jazdiť za vlastné, ale ani to neskúsia. Zial take slovenske. Existuju len my a oni. Je mi ta luto. Ak si schopny o tom rozmyslat rad ti to vysvetlim.
16.04.2024 - 09:00:37
04
Pista rad s tebou podiskutujem, ale musis sa oducit vkladat mi do ust slova ktore som nevyslovil. To co pises vyssie je tvoja interpretacia a zabudol si vnimat aj cast o kope srandy. Neber to cele tak vazne ...

edit: teraz to vidim, vynechal som obligatnu cast o veku medzi okolo 20 az 30 rokov, ospravedlnujem sa, myslel som ze z minulych prispevkov to uz je jasne ...
16.04.2024 - 09:05:41
00
.. a podľa tejto časti vety poznať ebajkera "a používajú ho presne tak, ako sa im zachce".
A teraz hejtovanie:
V nedeľu som bol pozrieť na Veľký Lopeník. Cestou som prechádzal cez Kykulu. Po hrebeni ide asi 300m cyklocesta na českú stranu. Púšťal som tam jedno oproti idúce auto a tiež za mnou čakajúce SUV, ktoré viezlo dva ebajky. To SUV prešlo cez cyklocestu na českú stranu (300m) a tam zastal. Vystúpil tak 30 ročný chalan a začal vykladať ebajky, pričom na slovenskej strane sa dá úplne pohodlne parkovať (stálo tam len jedno auto).

A toto je to, čo ma vytáča. Aj tých 2x300m sa mu zdalo veľa ísť naviac na ebajku. To by potom musel bicyklovať o 2 minúty viac a stihol menej selfie.
Samozrejme, proti ebajkom nič nemám. Veď ten ebajk nemôže za to, že jeho majiteľ je lenivý mamlas.
16.04.2024 - 09:13:15
06
neviem čo tam zas melie o nenávisti... z mojej strany nie je žiadna nenávisť len výsmech...to sa netýka starších pravdaže... inak keď sa niekedy nudím tak kuknem všetky nové príspevky vo všetkých vláknach čo sa mi zobrazia...minule sa tam jeden sťažoval že pri tlačení ten motor nemá žiadnu prípomoc...tak si mal kúpiť namiesto kovadliny karbónový HT a ten by v prípade potreby hodil na plece a hotovo a nie že chce pomoc motora pri tlačení bicykla... Du blejt velebnosti :D
16.04.2024 - 10:56:04
00
mne sa páčilo, keď som šiel v nedeľu cez medvedie údolie a v najstrmšej časti tak tak 20km/h opáli partička na ebikoch a pritom tam navzájom veselo debatujú :) nie nezávidím im ani ich nenenávidím ... len nechápem, prečo keď chcú debatovať nejdú radšej na pivo
16.04.2024 - 11:31:53
04
aby mohli v tych temach co nevidis lebo si si ich vypol debatit a porovnavat si silu motorov ;)
16.04.2024 - 12:41:45
00
S tou lenivostou som sa raz zasmial, Dost "turistov" sa snazilo vyjst autom co najvyssie a parkovat na trave, pritom sa jednalo o kopec s prevysenim 200m a na zaciatku bolo krasne parkovisko. Nanestastie, bolo mokro a jeden vodic sa pri vyparkovavani musel dat rovnobezne so spadom kopca a tak vletel do auta pod nim. Nasledne musel cakat kym pride druhy expert.
16.04.2024 - 12:43:39
00
To bolot ake video z Martiniek, ako retazovo do seba burali auta poparkovane na ceste, smykalo sa. Ono ale keby sa mesta nestavali tak , ako s stavaju, ale vsade by bolo mnozstvo parkov a stromov, ludia by nejazdili tolko hore dole. Lenze, peniaze nepustia :)
16.04.2024 - 13:08:05
00
ivast napísal:
Pista rad s tebou podiskutujem, ale musis sa oducit vkladat mi do ust slova ktore som nevyslovil. To co pises vyssie je tvoja interpretacia a zabudol si vnimat aj cast o kope srandy. Neber to cele tak vazne ...

edit: teraz to vidim, vynechal som obligatnu cast o veku medzi okolo 20 az 30 rokov, ospravedlnujem sa, myslel som ze z minulych prispevkov to uz je jasne ...


Ja som ti nevkladal do ust slova - ja som citoval tvoj text. Neberiem to nijak vazne - len sa mi obcas objavuju vyrazky ak vidim skatulkovanie ludi podla hocicoho. Ak som zle pochopil tvoje slova tak tak prepac.
16.04.2024 - 20:09:58
01
Este stale moze byt horsie ako len ebajky :lol:

https://newatlas.com/outdoors/dnsys-x1-all-terrain-exoskeleton/
All-terrain exoskeleton turns your body into a superhuman e-hiker. Recreational exoskeletons aim to do for hiking, climbing and running what ebikes have done for cycling, letting people rise above their physical limitations. Just like ebikes open up doors to fitness and exercise for people who might not dare to take off on a long cycle without some assistance, these recreational exoskeletons promise to welcome people to hiking and climbing experiences that might otherwise be beyond their fitness level.


thumb_up0thumb_down
16.04.2024 - 20:52:18
01
keyboard_arrow_up