tak tak, navyse rakuski obcania (ti nativni) sa aj vedia ovela lepsie spravat a nie ako ovce, aj ked aj tam sa najdu vynimky (na to mam vyraz "dummkopf")
19.04.2024 - 13:02:08
00
Presne, toto by sa v rakusku nestalo... :D
19.04.2024 - 13:06:04
02
SlavoSTL napísal:
Moja ostatná skúsenosť s chodcami/psičkármi:
Idem si pohodovo po cykloceste, kde je vysoký výskyt chodcov (nikomu to nezazlievam, ani nikto ich z cyklocesty nevyháňa, lebo u nás je to asi jediná možnosť, kde sa dá v pokoji aj poprechádzať)
Predomnou 3 chodci vedľa seba, tak som prestal pedalovať, zazvoním prvý krát, zazvoním druhý krát, zakričím "s dovolením" ... nič, zrazu z krovia vyskočí taký väčší dunčo, len tak-tak sa mi podarilo zastaviť pred ním. Vtedy sa jeden z chodcov do mňa pustil najprv slovne, potom skúsil aj fyzicky ... no uvedomil si, že je oproti mne pierko. Tak som s pokojom angličana vybral mobil, odfotil som si jeho aj dunča.
Samozrejme ho to vytočilo ešte viac. Tak som mu s úsmevom navrhol, nech zavolá na mňa políciu. Zavolal :D :D
No a odišiel s predvolaním na správne konanie, keďže nemal pri sebe peniaze na pokutu. A to ešte som nechcel aby ho riešili aj za fyzické napadnutie. Nepomohlo mu ani to, že ostatní dvaja tvrdili, že som do nich vrazil bicyklom.

Mozem sa opytat, ako sa do teba pustil? Ved nemal jediny dovod.
Tiez ma zaujima, za co dostal pokutu.
19.04.2024 - 13:40:06
00
Odhadujem, že pre toto - výňatok z článku o cyklotrase v Poprade: "Ak si preto chcete prechádzku, či už sami, alebo so svojim psom skutočne užiť a vyhnúť sa úrazu, či sankcii, cyklochodník obíďte oblúkom. „Chodíme to tam kontrolovať a pohyb chodcov riešime predovšetkým dohovorom alebo napomenutím. Stáva sa však, i keď nie často, že udelíme i pokutu,“ dodáva náčelník popradskej polície. Tú môžete dostať na mieste, a to až do výšky 33 eur. Za neupratanie po svojom štvornohom miláčikovi si pripravte ďalších 33 eur."
19.04.2024 - 13:47:32
00
To by mohli robit vsade.
19.04.2024 - 13:52:32
03
to by sa najskor urady museli naucit pouzivat spravne znacky :) kolkokrat je na zjavne zmiesanom chodniku osadena cesta pre cyklistov, pripadne na zjavnych cyklotrasach osadeny zakaz vjazdu vsetkych vozidiel..:)
19.04.2024 - 14:25:41
00
Myslis okolo letiska 😁
19.04.2024 - 14:35:08
00
scarinko ja najradšej jazdím v Maďarsku no teraz južne od KE stavajú Volvo a tie nákladiaky prevážajúce hlinu plus prach čo z nich ide...Ak chcem ísť na sever musím sa prepletať mestom...
Inak, urobili tu v KE ďalší cyklochodník,síce ešte nie je dokončený celý no takto to tam bude asi vyzerať aj potom...chodci nepôjdu po chodníku ale ------- :D

Prílohy:

chodnik.jpg
chodnik.jpg 210.66 KiB thumb_up0thumb_down

19.04.2024 - 14:43:20
02
media1.tenor.com
19.04.2024 - 14:48:45
03
xyz napísal:
scarinko ja najradšej jazdím v Maďarsku no teraz južne od KE stavajú Volvo a tie nákladiaky prevážajúce hlinu plus prach čo z nich ide...Ak chcem ísť na sever musím sa prepletať mestom...
Inak, urobili tu v KE ďalší cyklochodník,síce ešte nie je dokončený celý no takto to tam bude asi vyzerať aj potom...chodci nepôjdu po chodníku ale ------- :D

presne jak u nas
mali by prestat malovat cyklopruhy na zeleno a cerveno. To su nejake specialne farby ktore pritahuju chodcov.
cely chodnik prazdny ale po tej zelenej sa asi chodi lepsie alebo co
19.04.2024 - 14:58:23
00
juju_pepe napísal:
Mozem sa opytat, ako sa do teba pustil? Ved nemal jediny dovod.
Tiez ma zaujima, za co dostal pokutu.

Môžeš sa opýtať. 🙃
U nás VZN zakazuje pohyb psov po cykloceste. Či na vodítku alebo bez neho.
Druhá vec je to oficiálna cyklocesta so schváleným a odsúhlaseným dopravným značením, ktoré je aj riadne osadené.

Vybehol na mňa klasicky, že som drzý, že som vyľakal psa a on má právo tu venčiť psa ... klasické reči človeka, ktorý si iba myslí, že má práva a povinnosti a zákazy preňho neplatia.

Na tejto cykloceste už riešila dopravnú nehodu aj štátna polícia. V plnom rozsahu bol uznaný za vinníka chodec. Ten tam nemál, čo robiť.
19.04.2024 - 15:10:54
02
Drzy si bol ako? Pytam sa, lebo ten pribeh je trochu deravy, resp, zda sa, akoby ta napadol, dokonca fyzicky a ty i vlastne len zastal na bicykli... nic v zlom.
19.04.2024 - 17:31:38
00
Neviem, čo bolo pre neho drzé na mojom správaní. Možno zvonenie, možno ráznejšie zakričanie "s dovolením", možno to,že som agresívne brzdil a zastal pár metrov od neho. Do hlavy som mu nevidel. A možno je to iba človek, čo si myslí, že má svoju pravdu a žiadna iná neexistuje.
Samozrejme, že prebehla aj "výmena názorov" pred tým. Jedoducho som si slušne, opakujem, slušne som mu povedal, nech si psa dá na vôdzku a ideálne nech opustí cyklocestu, lebo tu nemá čo robiť.
20.04.2024 - 06:31:45
20
Lol, dnes mi kolega tiez cyklista, ale tusim tu nie je (ak ano tak sa ozvi ;) ) hovoril ze raz siel velmi pomaly po chodniku niekde v BA (asi nebola ina moznost alebo bola spicka, neviem...) a oproti sla slepa pani so sprievodom. Ta zena sprievodkyna zrazu vytrhla tej slepej jej palicku a zacala ho trieskat po hlave a batohu, ze preco jazdi po chodniku :rofl: :rofl:
23.04.2024 - 22:22:38
03
v lese medvede, na ceste auta, na chodniku..
🤣
23.04.2024 - 22:50:50
00
keyboard_arrow_up