clxno1 napísal:
Ja vozim na oboch autach Michelin Crossclimate, spokojnost.

Vitaj v klube
23.04.2024 - 11:44:52
00
ivast napísal:
ked teraz pozeram ze tie CrossClimate su kus za 140E tak sa mi to nevychadza ako ekonomicka varianta ... teda s ohladom na to ze mam dve sady diskov a tym padom nepotrebujem prezuvat, mozem ist do dvoch sad Hectorra/Nordicca a este mat benefit z diverzity ... kludne mi to vyhovorte, ak nad vecou blbo uvazujem ...


Trochu blbé porovnávať topku celoročné vs nejaké lowendy.
23.04.2024 - 11:47:31
00
neviem, pride mi ze univerzaly mozu mat kompromisne vlastnosti, ktore mozu dosahovat aj lowendove specialy ... mozno sa mylim ...
23.04.2024 - 11:50:24
00
ivast napísal:
ked teraz pozeram ze tie CrossClimate su kus za 140E tak sa mi to nevychadza ako ekonomicka varianta ... teda s ohladom na to ze mam dve sady diskov a tym padom nepotrebujem prezuvat, mozem ist do dvoch sad Hectorra/Nordicca a este mat benefit z diverzity ... kludne mi to vyhovorte, ak nad vecou blbo uvazujem ...

a mam este dalsiu otazku, mozem sa vyprdiet na ten index V a ist do lacnejsieho H ? Vie niekto co to presne znamena, okrem rizika ze ma z STK poslu domov ?


120€ ma stal 1ks letnych r17 zimne r16 boli cca podobne cenovo…

Este stale mas pocit ze tie celorocky za 140€/ks sa neoplatia? 🧐

Uskladnenie by u nas bolo 10€/ 4 gumy prehodenie kedze mam dvoje disky je 15€ :)
23.04.2024 - 12:30:57
00
scarinko napísal:
ja som naposledy kupoval gumy pred zimou 2019

pozri Goodyear VECTOR 4SEASONS GEN-3
dostal som ich na Dusterovi ,vizeraju obstojne aj na lahšiu zimu.. ja ich poderem na leto a do terenu :)
ani nehučia ,ani neni velká spotreba, terza ked je rano okolo 0st a mokro držia super

Prílohy:

vector.jpg
vector.jpg 65.15 KiB thumb_up1thumb_down

23.04.2024 - 12:32:34
10
hmm taketo som nasiel
https://www.testy-pneumatik.sk/nokian-seasonproof-1/
23.04.2024 - 13:05:08
01
zihadlo 5 napísal:
pozri Goodyear VECTOR 4SEASONS GEN-3
dostal som ich na Dusterovi ,vizeraju obstojne aj na lahšiu zimu.. ja ich poderem na leto a do terenu :)
ani nehučia ,ani neni velká spotreba, terza ked je rano okolo 0st a mokro držia super


Ako píšem vyššie, tieto Good Year isté som s dusterom dostal aj ja, prežil som s nimi prvú zimu aj so snehom a príjemne ma v ňom prekvapili , chodím na nich do terénu (poľné a lesné cesty, niekedy aj veľmi rozbité a strmé), na mokre držia a som spokojný. Ročný nájazd mám vyše 30-tisíc kilometrov väčšinou komótnej jazdy, tak si gumy vcelku riadne užijem. Sú to moje prvé celoročky, tak neviem porovnať s inými, ale v porovnaní s letnými aj zimnými som zatiaľ nenarazil na žiadne zásadné kompromisy.
23.04.2024 - 13:08:45
00
Ja na Dusteri používam na základe nejakého testu Hankook Kinergy 4S a tiež spokojnosť. Slušne fungujú, či už na mokré alebo v snehu. V zime mám v kufri reťaze kvôli lyžovačkám, ale tento rok som ich ani nevytiahol.

Povedal som si, že radšej budem jazdiť celoročky, ako 8 ročné zimné gumy, ktoré mi je ľúto vyhodiť lebo ešte vyzerajú dobre. Aj keď viem, že vlastnosti sú už dávno v prdeli.
23.04.2024 - 13:19:57
00
scarinko napísal:

nokian v pohode, mal som ich viacero na zimu a tieto vizeraju dosť podobne, asi len ina zmes
23.04.2024 - 13:26:41
00
Skoro každé nové gumy sú dobré... Ja som zástanca toho, že radšej meniť strednú triedu gúm 2xčastejšie ako prémiové mať 2x tak dlho na aute.
23.04.2024 - 13:53:00
02
Šak proti gustu žiadny dišputát.
Ako som písal, mojim primárnym kritériom sú vlastnosti za mokra a skrátka si vyberám podľa výsledkov testov a tam prémiové pneumatiky vedú. Niekoho iného primárnym kritériom môže byť cena alebo valivý odpor ... to je úplne v poriadku. Pravdou však je, že už sa mi párkrát stalo na požičaných autách, že ma na mokrom šmyklo a keď som si pozrel gumy, tak to boli Matadorky, Toyo či Kleber. Na tých Toyo ma v Polsku o pár centimetrov šmyklo dokonca aj na suchu, pri výjazde z kruháča. Podľa mňa je na mokrom povrchu určite rozdiel medzi lacnejšími a drahšími pneu.
A síce to mám iba sprostredkovane, ale: V Banskej Belej je jedna zatáčka, v ktorej je zmena asfaltu. Dlho tam bolo aj pár milimetrov rozdielnej výšky, potom to zbrúsili, ale zmena asfaltu je tam stále. Boli tam už desiatky nehôd, kde auto šmyklo a skončilo v garáte (s močovkou z družstva). Štiavničania vedia :-) . Vravel mi poisťovák, že je celkom dobre vidieť, že väčšina "jeho" poistných udalostí tam má bežné a nie prémiové pneumatiky... :-)
23.04.2024 - 14:11:24
01
skynet napísal:
Skoro každé nové gumy sú dobré... Ja som zástanca toho, že radšej meniť strednú triedu gúm 2xčastejšie ako prémiové mať 2x tak dlho na aute.
:handshake:
cca po 4-5 rokoch je citit ze guma ide do certa. Kto menej jazdi sa mu 2 sady neoplatia.
V novembri som menil za nove, vyhodil som s cca 3mm dezenom.
Neni mi luto, zmes a mm uz boli na hrane a nechcel som riskovat pred zimou.
Blbost ze gumy v pivnici zrazu prestanu starnut, to je mytus. Naco by tam bol potom ten dot kod.. :)
Mne prijde usmevne ako ludia porovnavaju crep matador/barum s premiou, aj nech su akakolvek sezona.
Uplna šmakocinka su cina, tomket, protektory a ine lahodky... Pukam smiechom ked je to obute na drahsom aute.
23.04.2024 - 14:42:20
00
Napríklad ja mám Toyo Proxes TR1 na aute a držia vynikajúco aj za mokra, nemám sa prečo sťažovať a to mám motor v strede.

Vždy záleží od toho, na čo chcem tie gumy. Ak jazdím 90% času mesto, tak je zbytočne tam dávať Michelin Pilot Sport 4 a podobné. Predsa.
23.04.2024 - 15:37:07
00
peter120 napísal:
:handshake:
Mne prijde usmevne ako ludia porovnavaju crep matador/barum s premiou, aj nech su akakolvek sezona.

V Conti Púchov je na 1. mája deň otvorených dverí, kľudne si príďte pozrieť ako sa vyrába črep alebo prémia? ;) ( Matador, Barum, Uniroyal, Conti, a veľa ďalších zákazkovych gúm) Bude komplet ukážka výroby od konfekcie po lisovňu.
23.04.2024 - 17:42:22
22
dajú aj pričuchnúť ku zmesi? :D
24.04.2024 - 12:22:15
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up