tak je mi to nepríjemné ked tomu nerozumieš, doslova mi s tým znepríjemnuješ život
25.04.2024 - 16:24:51
00
To je tak, keď je niekto nevyrovnaný svojim vekom, na mladých už nemá, tak si nájde nejaký koeficient, aby aspoň na papieri mal navrch.
25.04.2024 - 16:26:27
00
Hosť napísal:
tak je mi to nepríjemné ked tomu nerozumieš, doslova mi s tým znepríjemnuješ život

Tak treba ísť do témy kde tomu rozumejú, do Pieskoviska alebo O hodzi čom ;)
25.04.2024 - 16:29:29
00
tento diel si pozri - bol fakt dobry a urcite ta opat nieco nauci :D

i.ytimg.com

Hosť napísal:
je obyčajná blbosť kedže Dæhlie nemôže hoc so špičkovou hodnotou VO2max vyhrať v rámci letnej TDF lebo okrem toho že má jeho vysokú hodnotu by aj musel x-rokov trénovať cyklistiku,


ale teda nech sa oblukom vratime k tomu co som ti sem dal par dni naspat a co si nepredychal. tesim sa ze si potvrdil ze VO2max nie je ukazovatelom vykonnosti :) vykon v cyklistike sa meria wattmi a nie vo2max.

za malo ;)
25.04.2024 - 16:31:53
02
martinzz napísal:
To je tak, keď je niekto nevyrovnaný svojim vekom, na mladých už nemá, tak si nájde nejaký koeficient, aby aspoň na papieri mal navrch.


To je tak, ked je niekto vyrovnaný mladším vekom tak reaguje aj dvakrát po sebe nezmyslami o svojej nevyrovnanosti ked bude starší vekom

podstatné že si pochopil aj s JFE, mirecom16, švédom a enniom aspon co to o VO2max ked poctivo čítate všetko co píšem
25.04.2024 - 16:34:38
00
3tia verzia prispevku. uz posledna ci ti este dam 2-3minuty?

neviem ci to skor nie je naopak komu zas prilis dlho trva kym pochopi ze trieska hluposti. ale tesim sa ze sme ta opat nieco naucili...
25.04.2024 - 16:41:39
00
ne, ešte som chcel trocha poopravovat ale furt sa tu vtrepeš
25.04.2024 - 16:44:09
00
Len jedna technická ....na Ivana.... snáď na to bude stačiť jeden jeho príspevok....
Daj, prosím ťa, tie koeficienty pre wattový výkon v cyklistike.... nejaké "oficiálne", také ako sú tie atletické....
25.04.2024 - 16:44:35
00
tam ich máš v tabulke garmin hodnotenia cyklistického VO2max teda aj wattového výkonu z ktorého sa toto VO2max s nepresnosťou +-5 % udáva, co vám tu budem všetko rátať, Tatovi som z tabulky vyrátal 0,782, nájdi sa tam a si vyrátaj koeficient a prepočítaj ním VO2max a watty co ti vyhodí garmin a namerá wattmeter, ked máš menej jak 30 rokov tak máš koeficient 1
25.04.2024 - 16:50:55
00
Čiže koeficienty si si len sám vyrátal z garmin stránky (na ktorú som ťa pred pár rokmi naviedol, keď si nevedel ako Garmin počíta V02max).... lebo také koeficienty nikde pre cyklistiku uvedené nie sú (pre wattový výkon)
25.04.2024 - 16:57:43
00
Ivan, keď už sem dávaš odkazy na externé stránky, poriadne si ich prečítaj a prečítaj si hlavne aj pasáže, ktoré sa ti inak nemusia páčiť.
...Essentially, VO2 max is a number that encapsulates the maximum rate at which you can take in oxygen (through the respiratory system), transport it to muscles (via the circulatory system), extract it from the blood, and use it efficiently for aerobic energy production (via aerobic metabolic pathways in the mitochondria in muscles)....
Určite nechceš spochybniť, že hodnoty, ktoré ti vypočíta akýkoľvek cyklopočítač, sú iba viac-menej približné a jediné exaktné ti poskytne iba špecializované laboratórium. Iba, žeby si používal nejaké (zatiaľ neznáme senzory, ktoré ti aj bez tvárovej masky dokážu analyzovať objem vdychovaného a vydychovaného vzduchu). Aj preto sa športovcom doporučuje podstupovať aj niekoľkokrát do roka laboratórne testy (nespoliehať sa iba na orientačné hodnoty z počítačov). Garmin a ostatné platformy iba porovnávajú aktuálne výsledky športovca (tep, výkon atď.) s tisíckami laboratórnych výsledkov zhromažďovaných aj niekoľko rokov vo svojich databázach. Ak aj používajú nejaké koeficienty, tieto sú zase stanovené štatistickými prepočtami týchto archivovaných laboratórnych hodnôt. Takže napr. tvoj dnešný výsledok tréningu vyhľadajú v existujúcej databáze laboratórnych výsledkov a nájdu ho napr. vo vekovom intervale 30-39 rokov u horných 20% športovcov, ktorí takýto výkon dosiahli a Garmin ti vypíše kondičný vek napr. 37 rokov.
Ale, ak si presvedčený, že všetci v tomto fóre, ktorí majú iný názor, sú tupci, ktorí na rozdiel od teba ničomu nerozumejú, prihlás sa na ašpirantúru na FTVŠ a dokáž svoje názory na odbornej úrovni. Alebo skús svoje teórie publikovať v odbornej literatúre.
25.04.2024 - 17:20:03
01
bladerunner napísal:
Čiže koeficienty si si len sám vyrátal z garmin stránky (na ktorú som ťa pred pár rokmi naviedol, keď si nevedel ako Garmin počíta V02max).... lebo také koeficienty nikde pre cyklistiku uvedené nie sú (pre wattový výkon)


je úplne jedno kto ma tam naviedol ked tam tie koeficienty nevidel, nevedel čo je v tej tabulko okrem VO2max ukryté

vekové koeficienty na prepočet VO2max z garmina a wattov z wattmetra pri 60 minútovom cyklistickom výkone

Prílohy:

koeficienty.png
koeficienty.png 65.01 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Hosť dňa 25.04.2024 - 17:32:51, celkovo upravené 1 krát.

25.04.2024 - 17:27:33
00
Dal som palec hore na nieco a automaticky som tvoj nepriatel, co tomu nerozumie. Dobre no. Svet je ciernobiely.
Napadlo ti ivan, ze niekedy da clovek palec hore aj na veci, na ktorych sa trebars zasmeje alebo mu inym sposobom pridu pororuhodne? Ty tu ako taky STBak hned odhalujes, kto dal kde palec hore a vyvodzujes z toho zavery.
A nepis o mne, ze treningu nerozumiem.
25.04.2024 - 17:31:25
05
prečo by si bol môj nepriateľ ? len preto že som napísal že tomu nerozumieš ? ved ty si môj nerozumejúci tomu priateľ ako aj napr. JFE, ennio, ...

ešte k bladerunner: tie VO2max koeficienty ktoré v tabuľke uvádza garmin (len ich tam niektorí ľudia a možno vôbec nikto doteraz nevidel) sú zároveň aj pre wattový výkon, ak niekomu napr. vo veku 60 rokov garmin s nepresnosťou +-5 % vyráta VO2max napr. 57 ml/min/kg a ten človek dá na bicykli 60 minútový výkon 275 W tak po prerátaní tohto VO2max 57 ml/min/kg koeficientom 0,825 z tejto tabuľky by mal vo veku 30 rokov VO2max 69 ml/min/kg (+-5%), samozrejme ako cyklista nie ako bežec na lyžiach, šachista, ... teda by s takýmto VO2max po prerátaní výkonu 275 W koeficientom 0,825 dal 60 minútový výkon 333 W +-5 % teda tieto koeficienty kedže garmin ráta VO2max z wattov na bicykli sú nie len pre VO2max ale aj pre watty teda pre cyklistiku
25.04.2024 - 17:34:23
00
ivan fakt uz prestan s tou modlou ze z VO2max vies ratat hodinovy vykon pretoze nevies.

Calling back to what VO2 max actually is, it’s a measurement of how much oxygen you can take in and use efficiently and effectively at maximal effort.


opat z clanku ktory si linkoval.

dal som ti sem moj priklad 5 roznych vo2max - to ze moje vyratane vo2max z 5km behu je 34 je blbost musis byt schopny pochopit aj ty.

ak by som siel na bezecky trenazer a nechal si zmerat VO2max tak by bolo kua podobne tomu ktore by mi zmerali keby som siel na bicyklovom ergometri s relativne slusnou pravdepodobnostou niekde okolo 56. to ze neviem behat neznamena ze moje merane vo2max v labaku by bolo 34.

to ze sa ten spracovany kyslik strati v neefektivite mojho behania neznamena ze moje vo2max je 34.

v 2018 sme mali rovnake kolecko ked si nebol schopny spracovat ako mozu mat freediveri vo2max cez 60 a FTP pod 3 w/kg. presne pre to iste preco ja napriek vo2max okolo 56 nebezim 5ku za 18minut (co odpoveda vypocitanemu 56 vo2max) ale za 27minut. lebo sa ten kyslik straca v "neefektivite" toho pohybu freediverov ktori sa bicyklovat "nevedeli".

takze keby Bjørn Dæhlie siel na bicyklovy ergometer mal by sice zmerane vo2max kua podobne jeho 96 ale FTP by 6.5w/kg nemal ani blbou nahodou aby TdF mohol v lete v ramci pripravy vyhrat.

chapem ze roky pribudaju a svet je len podla teba ale prestan trieskat blbosti o ktorych trt vies pretoze to tu obcas citaju ludia ktori sa snazia nieco dozvediet...
25.04.2024 - 18:32:29
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up