scarinko
nie, ale ak si lenivy, alebo ako ty pises hnily, ist dalej ako po BK tak si nestazuj =)
Odvez sa vlakom do Pezinka a smerom na Velku Homolu, Cermakovu luku stretnes akurat zvirata =)
Pezinskej Babe sa vyhybaj ako Bielemu Krizu a zasa po BK stretnes minimum bikerov.

double
tuto problem ortodoxnych biobikerov (ti co nenavidia ostatnych) je, ze BK je pre mnohych biobikerov ich konecna stanica a dalej uz nevladzu a sedia tam "pol dna" na pivicku =)
Par sa ich este maximalne spusti do Sv. Jura ci Borinky.

Inak je zabavne ako tu niektori hodnotia co ma kto oblecene a staci sa ist pozriet do vlakna o obleceni a tam sa potom tito vyfinteny umelci zasa stazuju, ze im je zima a pytaju sa ake dalsie drahe kombinacie super obleceni si maju kupit lebo sa pri tych super savych materialoch pri vyjazdoch potia a su cely mokry alebo im je zima.
Mne osobne je jedno co ma kto oblecene, kludne nech maju aj presivaky.
Je to kazdeho osobna vec co ma oblecene, ak sa v tom citi dobre a pohodlne alebo na to financne nema.

Zaujimave ako vzdy vsetci vedia co maju mat oblecene ti druhi, na com maju jazdit a ake maju mat vybavenie na biky ti druhi.
Pozrite sa doma najprv do zrkadla =)
---

Opat pripominam, ze na biobiku najazdim viac ako na e-biku =)
29.04.2024 - 13:47:00
01
Najlepsie je, ked do temy prispeje e-lenivec a smelinar, co este nedavno predaval tu na bazari fejky z Ali, a ani sa neunuval v minulosti uviest, ze ide o napodobeninu. A takyto jedinec, co zneuzival tento server na svoje obohatenie (inak povedane neoficialne a nezdanene "podnikanie"), tu ide moralizovat. :D
29.04.2024 - 13:49:57
04
Red1 napísal:
scarinko
nie, ale ak si lenivy, alebo ako ty pises hnily, ist dalej ako po BK tak si nestazuj =)
Odvez sa vlakom do Pezinka a smerom na Velku Homolu, Cermakovu luku stretnes akurat zvirata =)
Pezinskej Babe sa vyhybaj ako Bielemu Krizu a zasa po BK stretnes minimum bikerov.


a cim to tak asi bude? zeby dojazdom na baterku? dalej nejazdia lebo by im to zdochlo a domov by to uz nedali

cize na otazku si neodpovedal. Mam ja platit vlak/auto koli tomu ze elenivcom neda baterka viac ako na BK a preto sa tam chodia vyvazat? samozrejme ze chodim aj inam ale je ine ked byvas v raci alebo dalej niekde pod kopcom ako ked to ja mam do lesa 10-15km a naspat rovnako.
co tak vymenit tu analogiu. si hnily tak si dojdi autom alebo vlakom niekam dalej, motor ako motor nie?
29.04.2024 - 13:58:09
00
kto chce klud iná možnost nieje, kedze e-bikeri pribudajú každým rokom a čo som si všimol ludia sa začali báť medvedov, tak sa to nahustuje tam kde niesú. Možno veľa ludom aj vyhovuje íst na Bk len frflú do vetra. Na Hrebeni Tribeča tiež nikoho niet. Alebo kúpit ročnú dialničnú Rakúsku a chodit na juh. Traja ked sa zložíte , 100km od Ba bohato možností. Takže ano bud si priplat resp skor odsoferuj alebo jazdi v preplnených karpatoch.
29.04.2024 - 14:07:02
01
to su tie riesenia. masa vzdy vytlaci jedinca. nech je ta masa akakolvek
29.04.2024 - 14:09:23
01
najhoršie keď títo e-bovia spôsobujú pomaly zápchy na cyklotrasách. Vyberiem sa s deckami na pohodový výlet a vôbec nezrelaxujem kvôli intenzite premávky - lebo 9 z 10 sú tam títo leňosi kt. sa prišli vyprdieť po tučnom obede… Konkrétne taký Varín- Terchová cez víkend už nikdy
29.04.2024 - 16:33:10
01
Čo bolo skôr? E-bike, alebo tlstý biker? Lebo to ozaj bije do očí :)
29.04.2024 - 16:48:23
00
scarinko
na pravidelne drulanie vinka mas a 2-3€ obcas na vlak do Pezinka nie.
Kazdy ma ine priority =)
Tak potom ti nezostava nic ine, len ten BK, vystat si radu pred bufetom a potom nasr*ny domov.
Skus spocitat tie e-biky.

Ja to mam ku kopcom tiez 10-13 km cez mesto.
---

marp
To si nezazil tu v BA petrzalsku hradzu a to ani neboli e-biky,

Uz teda tym, co neznasate ludi a najradsej by ste ich pozamykali doma, aby vam nezavadzali, teda neostava nic ine len ten hoax, depopulacia.

Prílohy:

IMG_20240413_133819.jpg
IMG_20240413_133819.jpg 422.86 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20240413_133825.jpg
IMG_20240413_133825.jpg 511.93 KiB thumb_up0thumb_down

29.04.2024 - 16:57:16
01
Red1 napísal:

Inak je zabavne ako tu niektori hodnotia co ma kto oblecene a staci sa ist pozriet do vlakna o obleceni a tam sa potom tito vyfinteny umelci zasa stazuju, ze im je zima a pytaju sa ake dalsie drahe kombinacie super obleceni si maju kupit lebo sa pri tych super savych materialoch pri vyjazdoch potia a su cely mokry alebo im je zima.
Mne osobne je jedno co ma kto oblecene, kludne nech maju aj presivaky.
Je to kazdeho osobna vec co ma oblecene, ak sa v tom citi dobre a pohodlne alebo na to financne nema.

Zaujimave ako vzdy vsetci vedia co maju mat oblecene ti druhi, na com maju jazdit a ake maju mat vybavenie na biky ti druhi.
Pozrite sa doma najprv do zrkadla =)


toto je presne slovenská nátura, vo všeobecnosti, riešiť a kritizovať iných a nepozrieť sa na seba. nad mnohými príspevkami v tejto téme sa pobavím a pousmejem, topka sú práve príspevky o oblečení, obrazne mi to príde, že ebajkeri z BA jazdia v apríli/máji v lyžiarskom oblečení. potom sú tu ale aj príspevky cez čiaru, z ktorých vyslovene srší nenávisť a to je na zamyslenie. väčšina ľudí tu na Mtbikeri je za demokratické a progresívne smerovanie tohto štátu, ale veľa z nich nedokáže akceptovať takú banalitu, ako je v dnešnej dobe bicykel s motorom a pritom je to progres. súhlasím s názorom, že električka dostane nevyjazdených ľudí na miesta, kam by sa biobajkom nedostali, majú tam potom problémy a môžu z toho postupom času plynúť nejaké zákazy a obmedzenia, ale tým utrpíme všetci, nielen bio. na záver tohto môjho príspevku len toľko, že keď ťa postretne niekde v lese, v horách problém s ktorým si nedokážeš poradiť, je úplne jedno či človek, ktorý ti pomôže bude na bicykli s motorom, alebo bez.

pre tých, ktorým sa nechce čítať dlhé príspevky, v skratke: riešime tu ko***iny.
29.04.2024 - 22:42:44
14
Red1 ja do toho bufetu chodim tak malo ze skoro vobec. Dokonca na MTB niekedy nejdem ani tych poslednych 200m na BK ale prejdem pod nim a taham niekam inam. Inokedy tam len zastanem, hodim na seba vestu ak je chladno, zhltnem tycinku a letim dole. Vynimkou su spolocne jazdy s kolegovcami ked ideme "na pivo".
Radsej papam dole u Paliho v bufete na dobrom mieste ?
Smutne je len to ze to tam dotiahne kde aku knedlu co okrem toho ze nevie ist za svoje sa nevie ani len spravat. O helmach pomlcim. Najlepsie mat eFull za xy tisic a na hlave prdlajz. Ale tak nie je co ochranovat tak dobre.
29.04.2024 - 22:51:00
02
Tiež BK už ignorujem čo tam začali jazdiť kadejaké individuá, ktoré zistili, že za barákom majú les a dostanú sa tam s motorom. Aj túto sobotu, ak by som tam nestretol dvoch kamošov, ktorí tam chceli pauzovať ani by ma nenapadlo tam stráviť viac ako 2 min. na napitie z bidónu. Radšej hladný a smädný potiahnem k Silvovi alebo nad Peknú cestu.
29.04.2024 - 23:24:24
00
Sliva patri pokial viem rovnakym albancom ako Klinec. To uz dlho ignorujem. Nad peknou myslis tie bufety na tom "detskom ihrisku" co si tam pesiaci urobili z tej hlavnej cesty? Alebo Šínweg?
29.04.2024 - 23:39:54
00
Pri horárni Krasňany bufet som myslel. Ale ten Šinweg vypadá výborne. Aj tie jedlá tak chutia ako vypadajú na fotkách?
29.04.2024 - 23:50:18
01
Pridám sa (k vysvetľovaniu),jazdím iba cestak, na BK nevysedavam, teda na nealko pive som tam bol az raz, na mtbiker komunitnej jazde. Ak chcem ísť do kopcov či kopcekov, tak Karpaty, Strmina, Braunsberg, Hundsheim, Devínska Kobyla, Dlhé Diely,...
'Vadia' mi všelijakí divne jazdiaci (nielen) e-bikeri, napríklad motajúci sa,nedávajuci znamenie (lebo bežný šofér nerozlišuje cyklistu od ebikera),bezprilbovi (všetci- áno,ich vec a hlava), pedelec, čo ťa hore Karloveskou ofukne rýchlosťou nad 50 (čo je nad MPR aj pre autá).
Oblečenie (zladenie, farby, značky) neriesim, sám jazdím kľudne doGabaný;), len tým extra naobliekanim je úplne jasné, že sa vozia a nezohreju. To už rovno sa môžu vyviezť na nejakej rikši a netvarit sa, že športujeme;).
A teda nemám žiaden problém pridať sa k náhodnému ebikerovi cestou k Neusiedlu, neskôr vysvitlo, že je starší so srdcovým hendikepom.

TLDR: opakovania ako obohrata platna, ako postarší frflem na (na prvý možno mylný pohľad) zdravých 20-30r, ktorí ebajk používajú namiesto auta,ekolobezky, proste dostat sa bez nadmernej námahy niekam ďalej, vyššie,rýchlejšie...
Pokojne môžu,aj demokraticky, aj progresívne;) len mne sa to nepaci

A aj slovne (okrem palcov hore) chválim Pištu, nielen za vek a výdrž,ale aj (zdá sa) za pochopenie toho, z čoho si utahujeme

PS,edit: bolo viacmenej po red1, viacerí sme písali zaroven
29.04.2024 - 23:57:07
05
sorcerer a Red1....
Ludia si tu najma robia srandu z ebabetarov ktori ako uz bolo povedane milionkrat, ohrozuju inych ci seba, nevedia sa spravat, a porusuju zakony.
Ze vy to berete ako osobny utok, vas problem, asi trafena hus zagagala.
To ako su ebabetari obleceni, je len ceresnicka na torte a zaroven aj dokaz ze pre spravne fungovanie sportoveho oblecenia, je treba vydat aj nejaky vykon telom. Lebo inak to nehreje, ze...
30.04.2024 - 07:32:36
05
keyboard_arrow_up