Ako by vypadali správy keby v nich dostávali rovnaký priestor aj "absolventi vysokej školy života"

https://x.com/OMGzine/status/1792472763942236262
20.05.2024 - 19:50:29
011
MageZ napísal:
flegko Ano, urobil na teba dobry dojem, v tom je vyvborny je to profesionalny marketigovy pajac co moze fungovat istu dobu v dobrych casoch. Ale v skutocnosti tie Internety do skol bol cisty nezmyselny a vopred dohodnuty tunel s velmi smutnym koncom (Internety do skolo sa robili 3x, vzdy vacsia a vascia blbost a nezmyselne mrhanie a koncilo to falsovanim podkladov aby mohli cerpat EU fondy). Rovnako ako desiatky milionov EUR Microsoftu za 0 cele NIC a dalo by sa pokracovat desiatkami podobnych "projektov".

Infovek uz nebol jeho projekt, ja vravim, ze po jeho prichode to zvonku vyzeralo, ze sa ministerstve skolstva nieco deje.
Samozrejme, ze Infovek bola cierne diera (aj 2), pretoze ho vyjednaval za ministerstvo clovek, co predtym robil v Telekome. Videl som kolko plati stat vtedy, za jednu dsl linku to bolo cca 120-150 eur, pricom v hornom vyplachu dodaval kludne len 2/0.1 ADSL.
Tie dsl linky mali specialny support, specialne wifi a vsetko bolo tak specialne, ze skoly, krore som spravoval ja si platili radsej bezne komercne dsl linky, ktore stali 25 eur a sli 5x rychlejsie ako tie 150 eurove. Navyse som im mohol v pripade poruchy dat klasicky modem a neezali v blbom telekomackom MPLS.
Vo finale koncili tieto modemy a wifi co dodali zamknute v skriniach a skoly si kupovali vlastne, pretoze to bolo pre ne vyhodnejsie.
Mozem pisat o centralne riadenych wifinach, ked dodali do skol wifi a portal, cez ktory sa mali nastavovat nebol spusteny, alebo, ze dodali 1 wifi pre skolu s 5 triedami a 1 wifi pre skolu s 50 triedami.
Alebo nasilne zavadzanie optiky do skol, kde uz optika bola od komercnych ISP davno zavedena.
Napojenie na SANET, ktore sa nikdy neuskutocnilo hoci ho podpisali vsetci riaditelia v meste.
Predrazene tendre s nezmyselnymi poziadavkami na uchadzacov, ci podmienkami, ktore splnali 3 firmy na SK, ktore sli v do sutazi v karteli...atd.
Ale o tom pisat nechcem.
Ja pisem o tom, ze za tie 3 mesiace, co tam bolo sa zrazu zacali hybat veci dopredu, kedze keho predchodcovia nerobli, ze ale vobec nic.
20.05.2024 - 19:54:39
04
Za Jurzycu sa spustilo a zacalo vela rozumnych veci, to bola hned ina praca, ina atmosfera a ine podmienky. Len velky kus prace vysiel navnivoc, Radicovej vlada padla po ani nie 2 rokoch ak si to dobre pamatam a prisla komunisticka samoluba vykopavka Caplovic. Ministerstvo realne "riadili" ini ludia, velke vetry robila neukojena Andrassyho manzelka (napr. davala "hodinove" vypovede dlhorocnym zamestnancom, ak si dovoili povedat svoj nazor). Caplovic zatial chodit vyzierat chlebicky a nechavat sa fotit. Takze ano, prisiel Pele, pozrel co je nazhromazdene na stole, popodpisoval a zrazu sa veci zacali hybat. Ale hlasy odbornej verejnosti nevypocul ani nahodou (o ludoch na ministerstve ani nehovoriac, tieto projekty chodia na SmeroHlasne ministersta zasadne "zvonku"). Mnohe tie projekty sa dali "zachranit" vhodnymi korekciami vo vhodnom case. Keby bola vola. A keby "biznis" chvilu pockal. Na konci dna je v porovnani so starym lenivym komunistom biznis pragmatik Pellegrini urcite vyrazne lepsia moznost. Ale Dobra volba pre Slovensko to naozaj nie je ;)
20.05.2024 - 20:11:21
22
thumb_up0thumb_down
i.ibb.co Aky fajny biznis komunisticka zgerba na tom zlom zapade ma....
20.05.2024 - 20:56:14
30
trosku nostalgie za starymi dobrymi casmi, ked sa na hajzlov este piskalo a posielali sa tam, kam patria :lol: :party:
https://www.facebook.com/STOPmafii/videos/410591555121002/
20.05.2024 - 21:28:13
05
pbs.twimg.com
Mentálny bizár vyššieho veku.
20.05.2024 - 23:11:38
00
wtf...
20.05.2024 - 23:18:14
00
https://www.postoj.sk/156001/fica-postrelili-lebo-ochranku-vzdy-riadili-politicki-nominanti
20.05.2024 - 23:21:03
02
to skôr nebola ochranka, ale vyhadzovači z nočného klubu, resp. akože ochranka použiteľná prípadne ako komando na mlátenie novinárov / opozície
20.05.2024 - 23:37:23
07
Sršeň, to video z pumpy spomenuli dnes vo večerných správach Markízy, s odkazom na televízne noviny, čiže od zajtra to bude ďalší triedny nepriateľ/medium na ponosy. Alebo rozprávka o zlom psychickom stave po mimoriadnej udalosti,či slovný útok a napadnutie. GDPR tiež vytiahnu? Nechajme sa prekvapiť.
21.05.2024 - 00:22:30
00
Srsen napísal:
to skôr nebola ochranka, ale vyhadzovači z nočného klubu, resp. akože ochranka použiteľná prípadne ako komando na mlátenie novinárov / opozície


... vsak aj tak reagovali (Hamran atd) . Celkom sa mi zdali vypapkani niektori z nich. Len tak mimo, videli ste ochranku Kaliho ? To uz na pohlad vyzera schopnejsie.
21.05.2024 - 08:15:50
00
Musim sa trochu vyliat. Toto co sa momentalne deje ja strasne smutne. Ziadne precitnutie, prebudenie ze toho hrotenia bolo privela, ale tlaci sa este viac.
Zatvarat ludi za FB statusy, za vykrikovanie a podobne - samozrejme, v pripade, ze je to odovodnene, ale tu uplne vidno rozdiel medzi "nasimi ludmi" a zvyskom. Nik nezatvara za statusy ze niekoho z opozicie treba obesit alebo podobne. Zverejnuju sa fotky deti, Danko sa tvari, ze je poloboh. Video z atentatnikom leakne za par hodin - video Danka ci uz z pumpy (priamo, nie tento zaznam z dialky) alebo semaforu sa zverejnit nemoze. Je mi z toho uprimne zle.
Kym tato vlada vladla a kradla, bol som sklamany, ale momentalne to vyzera ze to budu este stare dobre casy.

Dlhodobo zijem v AT a dnes som si realne pozrel podmienky na zmenu obcianstva. A vela ludi okolo mna rozmysla podobne - a to sa este vazne nespekuluje o vystupeni z EU.
21.05.2024 - 09:46:12
010
Ja ta uplne chapem. Ja mam CR/SR občianstvo, no neplanujem zatial rušit to SR. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie.
21.05.2024 - 10:13:18
00
ešte prehodnoť to občianstvo či nebude lepšie ešte ďalej na západ. čo viem tak tam stúpa antisemitizmus viac než u nás, naviac tiež sú vojnovo neutrálny. To všetko sa deje ešte v čase blahobytu. Jediná výhoda, že tam sa verejné peniaze prerozdelu oveľa efektívnejšie ako u nás. Takých Dankov, Huliakov bude aj tam príbudať. Pokial takých ako ja budete tiež odsudzovať tak nás prerastú
21.05.2024 - 10:23:19
00
double napísal:
Takže vlastne ja sa vyjadriť nemožem iba ak by som mal nazor ako vy. Niesom ziaden prorusky clovek. Len sa snažím komunikovať a uvažovať ako ďalej. Nieste schopní to akceptovat. Ok dam pokoj.

double Uz si zabudol, co si pisal pred par dnami pod vplyvom? A nebolo to slubene prvy krat. Takze prec z tejto temy. Bud chlap, dodrz konecne viacnasobny slub a nevracaj sa sem.
21.05.2024 - 10:29:01
44

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up