Nemá niekto info, z ponuky mtbiker-u zmizol roky používaný tmel STANS NO TUBES, je tam iná verzia. Je to prebalená pôvodná verzia tmelu alebo úplne iný?
Doma sa minul a potrebujem vedieť, či toto môžem dolievať do pôvodného, alebo treba komplet vymeniť...

https://www.mtbiker.sk/shop/servis/tmely-a-lepidla/stans-notubes-bezdusovy-tmel-p283230.html?itm_medium=forum#684376
21.05.2024 - 09:13:15
00
New label same Stan's
21.05.2024 - 09:16:04
11
Ďakujem. Včera som v mobile pozeral stránku, toto som si nevšimol... :?:
21.05.2024 - 09:26:20
00
Minulý rok som nechal urobiť v servise kolesá na bezdušové. Sú to ráfiky (od kúpy bicykla) prerobené na bezdušové. V servise mi dali plášte, mlieko, ventily, nafúkali. Počas roka som kolesá dofukoval a neboli žiadne ťažkosti. Po čase som zadné koleso chcel opäť dofúkať a na druhý deň už bolo prázdne. Otázka: viete mi poradiť, či by pomohlo naliať nové mlieko? Koleso sa správa veľmi čudne. Jeden deň nafúkam a na druhý deň je prázdne. Opäť ho nafúkam a na druhý deň je mäkké no nie je úplne prázdne. Tak sa to rôzne strieda. Nezisťoval som z akého miesta uniká vzduch, no mám podozrenie, že to môže byť v mieste ventil – ráfik. Medzi ventilom a ráfikom mám ploché gumené tesnenie, ventil pomocou matice dotiahnutý k ráfiku. Utiahol som maticu, no neviem ako silno môžem maticu dotiahnúť. Zatiaľ plášť drží v pätkách, ak by sa plášť uvoľnil z pätiek, už by som to nenahodil. Mám obavu, že ak únik je v mieste ventil - ráfik, mlieko nepomôže. Ďakujem za rady.
21.05.2024 - 11:21:05
00
mlieko casom vysycha jeho stav treba skontrolovat aspon raz za 3 mesiace - napr. nechat postat kolesa a potom zahrkat ci tam este zblnka. ak nie treba doliat. vzdy tam nieco zostane tak dolievam menej - 60ml
21.05.2024 - 11:32:53
00
Podľa mňa záleží aj na modeli plášťa. Niektoré sú známe tým, že slzia... tam bude asi treba častejšie dolievať. Ja na mojich nobby nicoch som dolial trochu tmelu po roku, aj keď tam este stále niečo hrkalo. Inak tiež som mal problém na druhých kolesách, že mi zadné celkom rýchlo strácalo tlak - pomohlo dotiahnuť ventil k ráfiku nafest (ale len rukou).
21.05.2024 - 12:05:32
01
Moze fucat aj cez ventil, ktory moze byt zalepeny tmelom... A urcite by som najskor zistoval odkial fuci skor, nez by som sa dakde pytal ze preco to fuci... :D
A asi najskor ani to mlieko uz tam nieje...
21.05.2024 - 13:14:04
00
Staci cez ventil naliat 100-120 ml mlieka a na tuto sezonu az do jesene asi bude pokoj. Ak by to nepomohlo, potom staci zacat riesit. Netreba hned hladat uniky, ked pred vyschnutim mlieka vsetko fungovalo.
21.05.2024 - 13:55:28
03
tak tak tiež som dolial a je pokoj v garaži :)
21.05.2024 - 14:00:04
00
možno blbá otázka - chcem sa spýtať, je možné použiť plášte ako bezdušové ?
jedná sa o verziu s kevlarovou patkou (skladacie) konkrétne - Schwalbe Nobby Nic a Wicked Will 29"x2,4" verzia Performance, zmes Adix Compound

v popise bolo napísané jasne, že nie su TLR ... na druhú stranu predávajú sa rovnako označené - performance, adix compound ktoré sú uvedné ako TLR (majú aj rovnaké TPI)
...skôr ma zaujíma či to je ozaj nemožné - nebudú napríklad držať tlak alebo proste nie su konstrukčne stavané na bezdušovú prevádzku
poprípade v čom je rozdiel

mám jedny doma nevyužité (po prechode na bezduše) tak uvažujem či ich nevyužijem aspoň na jeseň/zimu

ďakujem za odpovede/vysvetlenie
21.05.2024 - 15:09:33
00
Je to mozne. Akurat rataj s tym, ze kedze nie su origo TLR, tak su menej "vzduchotesne", tzn. zo zaciatku budu asi viac spustat. Vyskusaj nahodit najprv bez tmelu ci dobre sadnu pätky na rafik. Ak ano, tak no problem. Akurat potom nalej viac tmelu (150 ml), aby utesnil pory na plasti a natlakuj na max (tym sa tie pory o nieco zväcsia a tmel ich lepsie utesni). Po naliati tmelu a natlakovani porozlievaj tmel obracanim kolesa po bocniciach a potom poloz na vedro na par minut kazdou stranou, nech sa tie bocnice co najlepsie zacelia, az potom chod pojazdit.
21.05.2024 - 15:54:49
04
Ja som to raz skúšal, ale bočnica bola sama bublina, dá sa povedat absolútne netlr kompatibilná, takže odvtedy iba tlr plášte.
Ale vyskúšať to môžeš. Ja som to vtedy testoval s Race Kingom.
21.05.2024 - 16:01:04
01
Ja som takto prerobil Schwalbe Rocket Ron nonTLR a nebol ziadny problem.
21.05.2024 - 16:02:28
02
Ja mam tiez neTLR plaste bez dusi a vsetko ok ... dokonca drotene mimochodom ...
21.05.2024 - 16:08:40
02
ďakujem za reakcie ... skusim nahodiť a dam vedieť potom 👍
21.05.2024 - 20:28:02
00
keyboard_arrow_up