ok, diki za radu.... a cim mazat?
27.05.2006 - 11:49:31
00
no najlepsie olejom.. ja mam rad pekne huste, sice ich musis nechat tak 3hodky odstat ale stoji to zato a aj po 60-100km idem v pohode.. pekne olejnickou namazat vsetky ocka, nechat zatiect a vyutierat..
pri sprejoch je nevyhoda ze to strieka vsade a retaz mozete poutierat len zvnonka (kde ma vlastne aj spina najmensi efekt) ale nastriekate aj do vnutra ociek kam sa bude lepit prach a spina a zuby na kolieskach zapadaju prave do tychto ociek plnych prachu a robi to zle dalej potom..


chodte nekedy dobre namazanou retazou a na druhy den nasprejovanou retazou a porovnajte jej zaspinenie...
27.05.2006 - 12:08:16
00
Vyskúšal som všetko možné a je to jedno,teraz používam olejničku a kvalitný prevodový olej na autá-Castrol.Ďalej postup ktorý som už opísal-pekne ako Craobs,očko po očku :)
27.05.2006 - 12:41:15
00
takze normalny auto olej bude stacit?
27.05.2006 - 12:57:53
00
Ak tam nedáš ruský zo suda,za 40Sk,tak áno
27.05.2006 - 13:06:46
00
ok dikes
27.05.2006 - 17:17:16
00
cauko, ja som skusal taku fintu co som niekde nasiel, ze rozpusitit vazelinu v benzine a striekackou pekne vstreknut do retaze a tym, ze je to s benzinom je to dost tekute na to aby sa ta zmes dostala aj tam kam ma, do vnutra a benzin sa rychlo vypari, retaz sa vyutiera do sucha a zostane dobre namazana retaz, hustim mazivom a nechyta sa na nu moc spiny ked sa dobre poutiera :idea:
28.05.2006 - 17:43:29
00
Sky[Rainbow] napísal:
cauko, ja som skusal taku fintu co som niekde nasiel, ze rozpusitit vazelinu v benzine a striekackou pekne vstreknut do retaze a tym, ze je to s benzinom je to dost tekute na to aby sa ta zmes dostala aj tam kam ma, do vnutra a benzin sa rychlo vypari, retaz sa vyutiera do sucha a zostane dobre namazana retaz, hustim mazivom a nechyta sa na nu moc spiny ked sa dobre poutiera :idea:


no neviem ci ma kazdy x hodin na to, aby do kazdeho clanku striekal nieco striekackou :roll: ale fungovat to moze.......akoto ze tu este nikto nedoporucil bikove oleje od Finish line na rozne pouzitia ??? (btw o mazani je tu kopec inych tem).... inak ja som kedysi staru retaz na bmx varil vo vazeline :) rychle a jednoduche...teraz som na to naposledy po vyprati patlal nejaky olejcok od starblubike, inak jej je to asi jedno...
28.05.2006 - 19:17:08
00
no ja som striekal na retaz nejaky specialny pripravok za xy korun a ked som si kukol zlozenie, ze 65% benzin a 34% vazelina a percento nejakeho sajrajtu co mal odpudzovat vodu a tak, a dokonca sa mi zda ze aj aroma tom bola :lol: tak som sa na to vykaslal a mazem raz tou rozpustenou vaz. a inokedy mineralnym olejom a mas pravdu je to dost jedno :mrgreen:
28.05.2006 - 21:29:26
00
Ja mam takýto postup: na ako tak vydrhnutú retaz nastriekam TF2(podla potreby bud silnym tlakom, alebo len jemne), je to teflonový sprej(posobi povrchovo ochranne, zabranuje pristupu vody). Necham to nasiaknut a trocha vyutieram. Potom to este clanok po clanku naolejujem cervenym olejom(znacku neviem, ale pozriem ), odporucil mi ho brat (pracuje ako mechanik), ktory je tym samotnym mazivom.
29.05.2006 - 08:00:30
00
akoto ze tu este nikto nedoporucil bikove oleje od Finish line na rozne pouzitia ???


Ja ich v tych inych temach, odporucam...

A do blata Finish Line Cross Country treba pouzivat, fakt dobry.
29.05.2006 - 10:20:44
00
Ja mazem sprejom na retaz na motorku. Retaz ako retaz. Je urceny presne na taketo zatazenie, naco vymyslat teplu vodu?
29.05.2006 - 15:41:56
00
Moja kúsenosť je takáto : špinavú reťaz umyjem v práčke na retaze do ktoréj šupnem nejaké rozpúštadlo a nechám vyschnúť do sucha . Potom ju naolejujem . Vposlednéj dobe používam biele mazio , ale treba s ním pracovať naozaj rýchlo . Spočiatku je tekuté , ale po cca 30 sek. hustne a stáva sa naozaj dosť obtiažne utrieť túto lepkavú hmotu . Ak je retaz mokrá dobré je aj WD . Vytláča vodu a super čistí , ale po čase vyprchne a retaz treba ja tak naoleovať . 8)
29.05.2006 - 17:14:13
00
Na mazanie vidlice to neodporucam ! :( Mam Marzochi. Z4. Daval som to tam 2 mesiace w40. a zozralo to simeringy!!! :evil: vymena ma stala 1550sk pred rokom cawte
31.05.2006 - 12:55:21
00
Ja pouzivam WD40 na ram biku, a poviem vam, ze po jazde v blate, ked uschne, tak to ide krasne dole. WD zachova taky jemny film na povrchu ramu a lahko sa potom cisti.
Inak je fakt, ze je urceny ako rozpustadlo a uvolnovac na hrdzave skruty.
13.06.2006 - 12:22:35
00
keyboard_arrow_up