Presunúť XCM Slovenský raj na jar, organizovať ho v lete alebo na jeseň?
jar 10% [ 8 ]
leto 27% [ 21 ]
jeseň 62% [ 48 ]
Celkový počet hlasov : 77
Ak ma niekto z domacich zaujem tak zajtra o cca 9.00 hod ideme odjazdit usek Betlanovskou dolinou podla Gps tracklogu zverejneneho organizatorom.
07.09.2008 - 12:33:18
00
zajtra o 9.00 ? :shock: To co ty mas dovolenku? Ja by som mohol najskôr 15.30 ale v utorok by som mohol aj o 14.30
07.09.2008 - 13:35:47
00
zajtra o 9.00 ? :shock: To co ty mas dovolenku? Ja by som mohol najskôr 15.30 ale v utorok by som mohol aj o 14.30

:lol: :lol: Nie to je vyhoda prace v zmenovom rezime :lol: :lol: ale neviem neviem ci pocasie pusti :cry:
DEŇ:
Oblačno až zamračené a postupne od západu na väčšine územia dážď,
prehánky alebo aj búrky. Popoludní od západu ustávanie zrážok a aj
zmenšenie oblačnosti.
Najvyššia denná teplota 20 až 25 st., miestami okolo 27 st.
Teplota bude klesať aj na horách, vo vyške 1500 m klesne do večera
na 12 st.
Severozápadný vietor 4 až 6 m/s, predpoludním ešte slabý južný vietor.
07.09.2008 - 14:26:29
00
Počasie zatiaľ praje - trať pripravujeme bez vážnejších sklzov (až na tie povodne pred mesiacom, ktoré nám urobili "trochu" starostí), finančné a vecné ceny, poháre, ceny do tomboly to všetko je pripravené. Upresňujeme bufety a sprievodný program.

Platby stále nabehujú - preto sme prijali pravidlo: registrovaní do 7.9.2008 a s nezaplateným registračným poplatkom - je ich asi 70 - majú zabezpečené komplet reklamné sady atď. atď.

Poprosím však o maximálnu korektnosť. Ono zas prežiť zimu na zvyšnom ionťáku a tabletkách :-) to by nemuselo byť zlé :-) Sedemdesiat zvyšných tričiek - to dúfam nie :-)

Máme aj účastníkov, ktorí sa odhlásili - lebo z dôvodu výmeny termínu so Šariškým cyklomaratónom - idú na maratón - Oderská mlýnice České spořitelny 2008

ako organizátora ma veľmi teší, že sa v ON-LINE systéme korektne odhlásili, pomohli nám upresniť počty potrebné pre prípravu reklamných sád, štartových čísiel s menom a pod. Chcem sa touto formou poďakovať za seriózny prístup.

No a ešte jedna dôležitá otázka:

Máme zatiaľ jedinú neidentifikovanú platbu:

300,- Sk VS 2024800001


Nájde sa niekto, kto má doklad na takýto variabilný symbol - platené tuším cez poštovú poukážku - poprosím o kontakt s administrátorom - http://www.xcmaraton.sk
10.09.2008 - 21:06:29
00
k tomu variabilnemu symbolu by mal prist postou doklad o platbe kde budu potrebne udaje o odosielatelovi.
10.09.2008 - 22:21:53
00
Vcera sme odjazdili komplet trasu maratonu. Bez GPS udajov ( Peto vdaka ) sa to ale neda je tam mnozsto lesnych ciest, ktore sa krizuju. Dufam ze znacenie bude perfektne lebo sa to potom zmeni na orientacny pretek. Inac trasa bude velmi velmi zaujimava :wink: Akurat jedna jedina pripomienka je nelogicke umiestnenie občerstvovačky na lesackej chate. Je to v zjazde so zachadzkou k chate. Myslim ze drviva vecsina to bude svihat dalej dole kopcom a nebude mat chut odbocovat 50 m z trate a nasledne sa 50 m vracat. Umiestnenie priamo na odbocke by bolo OK. Takze sa vsetci modlite aby nezaprsalo pretoze ...... :roll:
14.09.2008 - 11:39:48
00
co dazd, ale ta teplota ... :( na sobotu je hlasenych 12 stupnov, to je uz dost masaker.

bude v sprchach tepla voda? viem, ze trochu cudna, ale vzhladom na pocasie dost zasadna otazka
14.09.2008 - 13:39:09
00
to forum :-)

bufet?
trať mala ísť pôvodne k poľovníckemu bufetu od západu cez nový singláčik, bolo to však komplikovanejšie ako sa na prvý pohľad zdalo, potom prišli záplavy no a peniaze a ľudia smerovali do roklín - ešte dnes sa napr. Rothova roklina dočisťuje,

odbočka k bufetu je kompromis a myslím, že by nebolo dobré dávať nejaký vysunutý stôl pre rýchlych, kto chce odbočí, elita určite len preletí, lebo má vlastné "kalórie" a ostatní - hlavne REKRE sa tam majú zabaviť a oddýchnuť

teplá voda?
počas celej sezóny autokemping obslúžil tisíce ľudí, dúfam, že obslúži aj nás :-)

počasie?
určite si treba pribaliť niečo teplé pre prípad zimy a dažďa, HORAL by sa ale nemal opakovať, je koniec sezóny a ak bude počasie kruté - okamžite skracujeme trať, ideme si oddýchnuť stretnúť sa, urobiť atmosféru a ukázať že sme tu a že to čo niekto nazýva cyklotrasy, tak to cyklotrasy sú len na 50 %, vo svete to vyzerá trochu inak a tiež že cyklistov je predsa len trochu viac ako sa to na prvý pohľad zdá :-)

značenie?
chystáme ľudí do terénu a značenie bude na poslednú chvíľu, aby sa snáď nerobili naschvály ako napr. nam Kráľovskom a v Bystrici ...


Naposledy upravil petos dňa 14.09.2008 - 17:56:28, celkovo upravené 1 krát.

14.09.2008 - 14:54:00
00
to forum :-)

bufet?
trať mala ísť pôvodne k poľovníckemu bufetu od západu cez nový singláčik, bolo to však komplikovanejšie ako sa na prvý pohľad zdalo, potom prišli záplavy no a peniaze a ľudia smerovali do roklín - ešte dnes sa napr. Rothova roklina dočisťuje,

odbočka k bufetu je kompromis a myslím, že by nebolo dobré dávať nejaký vysunutý stôl pre rýchlich, kto chce odbočí, elita určite len preletí, lebo má vlastné "kalórie" a ostatní - hlavne REKRE sa tam majú zabaviť a oddýchnuť


počasie?
určite si treba pribaliť niečo teplé pre prípad zimy a dažďa, HORAL by sa ale nemal opakovať, je koniec sezóny a ak bude počasie kruté - okamžite skracujeme trať, ideme si oddýchnuť stretnúť sa, urobiť atmosféru a ukázať že sme tu a že to čo niekto nazýva cyklotrasy, tak to cyklotrasy sú len na 50 %, vo svete to vyzerá trochu inak a tiež že cyklistov je predsa len trochu viac ako sa to na prvý pohľad zdá :-)

Si ma potesil ze si ma zaradil medzi ELITU :lol: V pripade blata to bude uzitocne rozhodnutie, pretoze uz dlhsie neprsalo a niektore useky su blatiste este aj teraz. Tie useky ktore su teraz pekne urovnane, tak tie po namoceni budu neprejazdne. Pametali ste na vsetko tak sa tesim na sobotu.
14.09.2008 - 17:46:43
00
ak niekto ma zaujem o startovne za nejaku pijatelnu cenu tak SS dohodneme sa ... vyhral som ho v tombole a nebudem sa moct zucastnit. :(
15.09.2008 - 00:58:32
00
S XCM maratonom to vyzera tak, ze organiztori mozu kludne skratit trat a zmenit nazov preteku na HORAL 2. Predpovede tomu naznacuju. Dufam ze sa mylim.
15.09.2008 - 17:30:59
00
Takmer všetky trasy v Slovenskom raji májú vápencový podklad, voda sa tam stráca pomerne rýchlo, blato typu vzbura lesných strojov .... tak také blato nehrozí.

Aby sa však nepovedalo, že to nebol XCM - čiže cross country marathon, tak tam máme pár úsekov, ktoré aj po skrátení trate zdvihnú adrenalín a nabudia športovcov ako pri HORALovi :-)
15.09.2008 - 19:43:09
00
otazka znie ci bude mat niekto chut si ich prejst a zazit-pri terajsich teplotach :evil: :roll: ..neviem ci mam chut co i len kusok z krejzika prezit koncom septembra...a ani neviem ci bude niekto ochotny cestovat cez polrepubliky kvoli takemu zazitku...-aj ked som stale "za"-aspon ja..predsalen este som sa zo sezonou nestihol rozlucit-a raj je posledna mozna destinacia-pre mna! :wink: -takze snad sa pocasie znormalni-dnes som si uzil depky dost-jediny volny den v celom minulom tyzdni-f@cka :evil:
15.09.2008 - 20:47:37
00
starí horali hovoria, že neexistuje zlé počasie existuje len zlá výstroj a výzbroj,

ja snáď len dodám, bikovať sa dá aj v zime na snehu, je to vždy bezpečnejšie ako letná búrka niekde na hrebeni či už Slovenského raja alebo Nízkych Tatier,

no a pol republiky a zážitok - súhlasím, len aké by to bolo bez zážitkov :-) Keby nebol HORAL 2008 taký aký bol tak by nevznikol pojem HORAL KREJZI 2008 FINISHER :-)

držte všetci palce, nech neprší a s teplotou vybabreme :-)
15.09.2008 - 20:56:59
00
shickmomber, ty mi citas myslienky clovece. velmi som sa na tento maraton tesil, ale vyzera to tak, ze ostanem doma.

tento rok som nebol na dubnicaku (podla mna totalne nevhodne zvoleny termin - 4 dni volna v kuse, v lete, dovolenka dostala prednost) a asi nepojdem ani do raja, co ma mrzi mozno este viac, lebo som v raji bol tento rok turistikovat a cely cas som si hovoril, ake by to bolo super previest sa tadialto aj na biku. moja premiera v raji sa tak zrejme odklada o rok, co uz, nepojdem 3 hodiny rano autom aby som mrzol a mokol 3 hodiny v lese ... :(
15.09.2008 - 21:03:02
00
keyboard_arrow_up