Zdravím, potreboval by som zohnať predstavec dĺžky min. 130 mm a vyššie, priemer OS 31.8mm.

Neviete o nejakom obchode v BA kde by ho mali, ale za daku slušnú cenu tak do 500 Sk?

Vopred ďakujem za info.
12.09.2008 - 23:11:21
00
To je strašne dlhý predstavec, máš dobre nastavený posed, veľkosť rámu a sedíš na biku správne?
Čím je predstavec kratší, tým ľahšie "prinútiš" bicykel zatočiť, takže je to výhodnejšie napr. pri FR, EN, DH. Dlhší predstavec sťažuje riadenie, ale umožňuje chrťáckejšiu pozíciu. Vplyv na to majú aj použité riadidlá... tu je to trochen rozpitvané:

http://www.leelikesbikes.com/again-that-whole-stembar-height-thing.html

a tiež

viewtopic.php?f=10&t=17668

hlavne tá bikerka s úplne strašným posedom je poučný prípad... ako si spomenul dlhý predstavec, hneď sa mi to vybavilo
12.09.2008 - 23:50:09
00
Dik za postreh, ale chcel by som k tomu uviesť, že posed je nastavený Ok, veľkosť biku tiež (21´). S točivosťou nie je problém, technice pasáže XC zatiaľ zvládam dobre a dáke DH nedávam a ani davať nebudem.
Vyhovuje mi práve posed na chrta, preto chcem ten predstavec...
13.09.2008 - 23:04:34
00
Fu, tak 21" rám mi to trochu objasňuje, ale aj tak mi príde 13 cm veľa...
K tomuto by sa mal vyjadriť niekto z našich dlháňov.
Z DH som ťa neupodozrieval, tu je to beztak buď samý chrt alebo AM.EN. V každom prípade dolu kopcom a v technických pasážach je vždy kratší lepší a 10 cm aaaž dosť.
Skús pokus: posaď sa na bike. Vystri ruky priamo pred seba, vtiahni brucho, zavri oči a zakiaľ ťa bude niekto držať, predkláňaj sa až dokiaľ buď nedopadneš na riadidlá, alebo ich evidentne neminieš (ten pravý uhol zachovaj).
Ak si "zakotvil" za nimi, treba kratšie. Ak pred, dlhšie. Ak si dopadol presne na ne, je to OK, len si ešte pozri, či ti rajdy +/- zakrývajú náboj. Ak vidíš náboj vpredu pred rajdami, tak to chce dlhší rám (až v 2. rade predstavec), a naopak... blbšie je, ak tá 21ka je kratšia ako by jeden od 21ky čakal, čo sa stáva - viď "prípad NOISEho Treka" s relatívne kratšou geometriou a už je tudíž neskoro.
Pokiaľ si priveľmi hodený dopredu, tak je problém v zjazdoch preniesť váhu dostatočne vzad, či už kvôli brzdeniu, alebo proste preto, aby si v prudkom sklone zbytočne nestrácal stabilitu a prítlak na zadnú pneumatiku.
Fotka posedu by pomohla. Nemáš aj sedlo hodené príliš dopredu?
Aha a ešte ďalšia info... rovné rajdy či lastovičky a ak tie tak s akým zdvihom? Predpokladám rovné, ale pre istotu sa pýtam...
13.09.2008 - 23:48:59
00
tulenik - urobil som si ten "test" s vystrenými rukami a dopadol som na riaditka... :-)
avšak ked sedím na biku, tak predý náboj vidím pred predstavcom - cháp ako bližšie ku stredu ako predstavec
15.09.2008 - 18:23:14
00
chlape ty musíš mať inú anatómiu :) ale to je asi celkove divným posedom... ak máš náboj opticky medzi rajdami a stredom tak by to hovorilo o tom, že máš dlhý rázvor resp. hornú rámovú trubku alebo predstavec, ale z fotky vidíme, že je to naopak... fakt by som chcel vidieť ako na tom vyzeráš... ešte ma napadá sedlo príliš vzadu ale už sa neodvažujem radšej nič tipovať...
15.09.2008 - 19:04:38
00
:lol: no počkaj dne smi došiel balík s novými klukami, tak ich nahodím a sadnem na to - pošlem sem foto...
16.09.2008 - 13:35:48
00
keyboard_arrow_up