nazdar, kupil som bike Giant Reign2 a je tam Marzocchi XC600 a po necelich 100km v lese zacala vidavat praskave zvuky, najprv som myslel ze je to predsatavec alebo hlavove ,tak som vsetko vicistil a namazal a stale to robilo, tak som vybral vidlu a skusil som s nov krutit a v tom to prislo, praskanie!!! jazdil som pred tym marzocchi a nikdy som nemal problem, dost mi to vadi, nemam rad ak mi bike vidava divne zvuky, neviem ci su to puzdra alebo vnutorne nohy, kupil som to cez net a moc sa mi to nechce reklamovat a posielat, takze ak niekto ma taky isty problem tak nech prosim napise...neviem mozno sa to vybeha ale vadi to....
12.10.2008 - 21:04:19
00
2008 marzocchi su najproblemovejsie vidlice vobec, doteraz vyrobene. Tieto praskave zvuky vydavaju aj 55/66/888 modelova rada. Aj najdrahsie modely.. Je to na reklamaciu, alebo najlepsie je sa jej rychlo zbavit a kupit inu vidlu.
12.10.2008 - 21:25:15
00
suhlasim,kup druhu vidlu,aj tak je ta XC600 o nicom(nieco by Ti o tom napisal m4jk) a Reign mi z tou vidlicou pride poddimenzovany,chcelo by to RS Pike,Lyrik alebo Fox 36...Ak jazdis viac do XC,tak potom Talas 32.
12.10.2008 - 21:36:29
00
Môžem len súhlasiť, s tou vidlicou mám od kúpy Reigna len problémy :x Jednak nevyužívala celý zdvih, neskôr to došlo až do extrému, že v podstate nechodila vôbec. V servise mi to opravili, len som ešte nemal možnosť ju vyskúšať, keďže mám aj tlmič na reklamácii :)
A to praskanie som aj ja zaznamenal, skúsil som všetko namazať aj dotiahnuť, no nepomohlo, takže je to určite vo vidlici. Ale tento problém sa mi už nechce riešiť, budúci rok kupujem novú. Takže pokiaľ to nemáš tiež v pláne, tak to hoď do servisu, nech sa na to pozrú :wink:
12.10.2008 - 21:49:07
00
fuuuu tak to ste ma nepotesili....mal som si to zistit skvor o tej vidle a priplatit si lepsi bike, druhu vidlu nemam v plane kupovat, budem jazdit na tej a ked sa to nahodov velmi vyhroti tak ju asi vimenim, pomohlo by mi ak by niekto vedel presnu pricinu toho pukania, asi ju neskvor rozoberiem a pozriem sa nato...nemam dalsich 15000 na novu... :(
12.10.2008 - 23:37:57
00
Ja mam tuto vidlu na GT Force a puka aj mne a dost intenzivne. Vidla bola 3 krat na reklamacii, odpoved zo servisu "Bartonicek" v CZ, ze vidla je v poriadku ma rozosmiala. Teraz mam novy problem pada mi zdvih. Akonahle jazdim po rozbitom terene kde vidla "kmita" na ATA2 kolecko sa otaca a vidla postupne znizuje zdvih. Budem to reklamovat, ale az ked sa uz nebude dat jazdit koli zime a dazdu. Pricina pukania je zle nalisovana jedna z noh alebo krku. Neda sa to preverit ked ide na reklamaciu len samotna vidla, bolo by treba poslat cely bike.
13.10.2008 - 06:10:10
00
posrate marzocchi ked uz mam nadavat!!!! bo im trebalo ist na Taivan ,tak si posrat znacku, takze ju asi mozem zahodit....inak mne zatial funguje normalne len to puka uvidim neskvor.... je to smutne ze vlastne od nova je cela seria poskodena, mne sa zda ze mi to pukalo uz pri prvej jazde... inak diky vsetkym za info
13.10.2008 - 15:21:04
00
takze mam to potvrdene od kamosa, ze su to vnutorne nohy a meni sa to kus za kus, su zle nalisovane hore do korunky. robia servis marzocchy asi 15 rokov tak mu verim...
20.10.2008 - 16:32:20
00
Mne na Z1 MCR 2001 tiez cosi prastalo pri kruteni vidlice. Kolenami som chytil koleso a rukami nasilu krutil riaditka. Prastanie islo zo spoja mostika a vonkajsich noh. Vtedy bol taky system, ze ked sa vyskrutkovali capy na brzdy, mostik pri jazde pomaly vybehol hore... Inak som do spar nastriekal WD a bolo ticho. Teraz neviem ake su konstrukcie, moc sa o ne nezaujimam, kedze Marzocchi ide pomaly, ale isto do sraciek :lol: . Ale mozu to teda robit aj vnutorne nohy v korunke ako vravi met. To by som nemazal, ale vymenil resp. reklamoval.
20.10.2008 - 18:15:47
00
Nuz od roku 07 zacali marzky vyrabat na tajvane a uz vtedy sa hovorilo,ze je to koniec kvality.
Holt asi to tak bude aj ked neviem jak su na tom corsy alebo maratonky...
Ja mam este model 06 a to je este stara dobra italia.Zadna udrzba a funguje furt dobre.
20.10.2008 - 20:57:52
00
Hmmmmmmmmmmmmm chlapci chlapci,marzocchi nikdy nebolo ok,mal som davno xc 700 a ked sa opotrebovali prve tesnenia,tak potom tie dalsie sli hned do prdele,dokonca sa mi stalo,ze som kupil new tesnenia,nahodil a tiekla jak olejicka,strasne volaco a pritom tesniace plochy nezodrate a neposkodene,len tesnenia total nekvalitne!!!!!!!!!!!!!!!!!
21.10.2008 - 21:06:35
00
keyboard_arrow_up