po bajku som svalovicu nezazil v zivote, napr. ani po Horalovi... :roll:


zasa si to dudo odflákol :D
15.10.2008 - 11:23:18
00

po bajku som svalovicu nezazil v zivote, napr. ani po Horalovi... :roll:

..ako som uz spomenul-nebolo to bajkom-tym som to len "podporil"-svalovicu som mal s toho zostupu zo strazova-dost prudkym kopcom (kto to pozna urcite potvrdi) uz den predtym. :wink:

...inak ako je to z BCAA-moc o tom neviem,ale dutchman mi raz spominal,ze par tabliet(3-5) po maratone a na druhy den bol fit ako rybicka! :) .. :?: -moze to pomoct aj proti svalovici...-to bude asi skor otazka pre gira
:? :?:
15.10.2008 - 11:42:07
00
a ja som mal taku svalovicu po zostupe z Rysov a na druhy den na maratone (Zvolen) sa mi to prekvapivo zlepsilo :-)
15.10.2008 - 11:44:56
00
No, možno si koledujem o ukameňovanie, ale "jadro pudla" bude v tom, čo píše Dudo: "po bajku som svalovicu nezazil v zivote, napr. ani po Horalovi... "
MUDr. Vojtěchovský na Kpo písal čosi o mylnom vysvetľovaní vzniku svalovice.
Podľa neho ide o drobné, mechanické poškodenia svalov pri "brzdiacom" pohybe. Preto je svalovica po drepoch. Smerom dolu brzdíš záťaž a sval sa naťahuje, smerom hore sa sval zmršťuje. Pri biku žiadny brzdný pohyb svaly nevykonávajú. Takisto je svalovka zaručená pri behu z kopca , turistike a podobne. Na základe mojich skúseností sa mi táto teória javí ako veľmi života schopná. Kyselina mliečna, resp. laktát má na svalovicu pramalý vplyv. Preto sa kyslé a zásadité potraviny väčšinou prejavia akurát tak v zažívacom trakte.
Čiže, prvou pomocou na svalovicu by mal byť spomínaný Paralen, Acylpirín a podobné analgetikum, resp antipyretikum. Takisto masáž. Prekrvenie a teplo urýchľujú hojivé procesy
Inou vecou je potenciálny zápal šľachových úponov, vyplývajúci z preťaženia.
15.10.2008 - 11:48:41
00
Že zrovna ja udrem OT, ale by ma zaujímalo čo si predstavujte pod tým kyselino- a zásadotvorné potraviny.


existuje take nieco ako Candida Albicans a L. Acidofilus & L. Bifidus - obe ziju v symbioze v organizme, kym nenastane nerovnovaha a diagnoza zvana candidoza - prekyselenie organizmu... z toho vyplyvaju aj "moje" rozumy o ovoci ako kyselinotvornom jedle a mam aj zopar procedur za sebou (pravdepodobne som ziskal spominanu diagnozu po uzivani antimalarik)

tzn. potraviny vyvolavajuce kysle alebo zasadite prostredie v zaludku a traviacej sustave...
15.10.2008 - 11:53:13
00
... Smerom dolu brzdíš záťaž a sval sa naťahuje, smerom hore sa sval zmršťuje.


nezabudaj ale na to, ze hamstringy - opacna strana stehna - pracuju opacnym smerom...
15.10.2008 - 11:56:19
00
No, možno si koledujem o ukameňovanie, ale "jadro pudla" bude v tom, čo píše Dudo: "po bajku som svalovicu nezazil v zivote, napr. ani po Horalovi... "
MUDr. Vojtěchovský na Kpo písal čosi o mylnom vysvetľovaní vzniku svalovice.
Podľa neho ide o drobné, mechanické poškodenia svalov pri "brzdiacom" pohybe. Preto je svalovica po drepoch. Smerom dolu brzdíš záťaž a sval sa naťahuje, smerom hore sa sval zmršťuje. Pri biku žiadny brzdný pohyb svaly nevykonávajú. Takisto je svalovka zaručená pri behu z kopca , turistike a podobne. Na základe mojich skúseností sa mi táto teória javí ako veľmi života schopná. Kyselina mliečna, resp. laktát má na svalovicu pramalý vplyv. Preto sa kyslé a zásadité potraviny väčšinou prejavia akurát tak v zažívacom trakte.
Čiže, prvou pomocou na svalovicu by mal byť spomínaný Paralen, Acylpirín a podobné analgetikum, resp antipyretikum. Takisto masáž. Prekrvenie a teplo urýchľujú hojivé procesy
Inou vecou je potenciálny zápal šľachových úponov, vyplývajúci z preťaženia.


tento príspevok si tu už Robo určite dávnejšie dával...ja len súhlasím :wink:
15.10.2008 - 11:57:49
00
Že zrovna ja udrem OT, ale by ma zaujímalo čo si predstavujte pod tým kyselino- a zásadotvorné potraviny.

Npísala som pred chvíľkou dosť dlhý text, čo si pod tým predstavujem, no už pár krát sa mi stalo, že mi príspevok chvíľu podržalo a potom sa nezobrazil. Už sa mi to nechce druhý krát písať, nakoniec názorov je tu až až.
Ale viac ma zaujíma, prečo mi to s príspevkami robí. Mám pocit, že je to vtedy, keď súbežne posiela okrem mňa ešte niekto. Je to možné?
15.10.2008 - 12:04:42
00
Wladix, to čo hovoríš nie je celkom presné, nepracujú opačne, hlavne nejde o ten brzdný pohyb. Prečítaj si niečo na tom KPO.

A áno, už som to niekde dával.


Naposledy upravil Robert dňa 15.10.2008 - 12:10:16, celkovo upravené 1 krát.

15.10.2008 - 12:04:54
00
Robo, myslel som tým v inej téme a dávnejšie (písal si, že si ho nemohol nájsť..)

Alenka, to bude tým, že ťa to upozornilo, že niekto medzitým napísal iný príspevok, stačilo opäť kliknúť na odoslať...
15.10.2008 - 12:08:16
00
tento príspevok si tu už Robo určite dávnejšie dával...ja len súhlasím :wink:

z mojej vlastnej skusenosti suhlasim aj ja..pretoze väcsinou som mal svalovicu prave po takychto zostupoch-behom,ci s velkym nakladom-na turistike...
ale stane sa mi obcas ,ze sice slabu svalovicu,ale predsalen mam obcas aj po riadnom bajkovani-s poriadnym prevysenim! :wink:
15.10.2008 - 12:09:37
00
z mojej vlastnej skusenosti suhlasim aj ja..pretoze väcsinou som mal svalovicu prave po takychto zostupoch-behom,ci s velkym nakladom-na turistike...
ale stane sa mi obcas ,ze sice slabu svalovicu,ale predsalen mam obcas aj po riadnom bajkovani-s poriadnym prevysenim! :wink:


Už len krátko, v žiadnom prípade nie klasická masáž, ako pár krát odznelo. Keď tak, len zľahka votrieť nejaký uvoľňujúci gel. či krém.
V žiadnom prípade nie beh- ako tiež niekto spomínal- treba týždeň viac-menej kľud
A najideálnejšie plávanie, ak máš možnosť-ale nie lámať rekordy za hodinu, len také relaxačné prsia.
15.10.2008 - 12:15:39
00
Dudo, musíš sa občas aj vytrápiť...svalovica po bajkovačke je u mňa dôkazom toho, že ten výjazd stál za to... 8)
15.10.2008 - 12:19:31
01
Tiež si nepamätám, kedy som mal po bajkovačke svalovicu. A to dokonca ani po Súľove.
Jediné miesto, ktoré ma po dlhých a náročných výjazdoch naozaj bolí je zadok.
15.10.2008 - 12:32:21
00
len také relaxačné prsia.

nam vzdy odporucali kraula...a ak ide o vyplavovanie kyseliny, tak je podla mna jedno, aky pohyb nizkej intenzity, ci beh alebo bicykel alebo plavanie
15.10.2008 - 12:40:26
00
keyboard_arrow_up