Som rad, ze sa nasli dalsi nadsenci tejto technologie a mal by som pre vas mozno niekolko dobrych info. 1. Garmin mapy su obvykle riesene tak, ze sa daju registrovat na dva pristroje(nesmie to byt OEM verzia viazana na stroj). Na trhu su uz masinky s vylepsenou citlivostou, ktore potlacaju problem so signalom v lese. Hladaj navigator s chipset Sirf Star III (VistaCx, LegenCx, GPSmap Cx a CSx). Dávam dokopy databázu prejdených trás, teraz to trochu zakapalo, pretoze nejak nie je zaujem, ale ak to podporite to to ozivim a je tam uz pomerne dost tras (Male Karpaty, Vihorlat, okolie Ziliny a Kysuce). Ked poslete vase trasy, na oplatku poslem komlet databazu. Inak viac najdete aj na www.navigacia.szm.sk alebo na www.navisdat.sk.
06.06.2006 - 23:07:46
00
markul: Namá GPSMAP Cx oproti etrexom (Vista, Legend...) aj lepšiu anténu?
06.06.2006 - 23:37:25
00
Som rad, ze sa nasli dalsi nadsenci tejto technologie a mal by som pre vas mozno niekolko dobrych info. 1. Garmin mapy su obvykle riesene tak, ze sa daju registrovat na dva pristroje(nesmie to byt OEM verzia viazana na stroj). Na trhu su uz masinky s vylepsenou citlivostou, ktore potlacaju problem so signalom v lese. Hladaj navigator s chipset Sirf Star III (VistaCx, LegenCx, GPSmap Cx a CSx). Dávam dokopy databázu prejdených trás, teraz to trochu zakapalo, pretoze nejak nie je zaujem, ale ak to podporite to to ozivim a je tam uz pomerne dost tras (Male Karpaty, Vihorlat, okolie Ziliny a Kysuce). Ked poslete vase trasy, na oplatku poslem komlet databazu. Inak viac najdete aj na www.navigacia.szm.sk alebo na www.navisdat.sk.


Kúpil som PDA s GPS a chipset Sirf Star III. Môžem potvrdiť, že signál to chytá neskutočne. Tam, kde so starým legendom nemám šancu, tu chytín 3-5 satelitov. Dokonca to v pohode funguje v rodinnom dome a v činžiaku niekedy. Kto zažil staré naviátory, tak by nechápal ako technika pokročila.
07.06.2006 - 08:27:03
00
poslal som ti otázky na ss....dakujem za odpovede
07.06.2006 - 10:54:12
00
poslal som ti otázky na ss....dakujem za odpovede


sú tam
07.06.2006 - 11:50:41
00
markul: Namá GPSMAP Cx oproti etrexom (Vista, Legend...) aj lepšiu anténu?


GPSmap má tzv. tyčkovu (helix) anténu, ktorá by mala mať teoreticky lepší príjem. V praxi som to este neporovnaval, ale nove etrex Vista Cx a Legend Cx by uz tiez nemali mať problém so signálom.
08.06.2006 - 13:12:48
00
kamos ma tiez GPS a nevie si ho vynachvalit aj ja nad nim uz zacinam rozmyslat...
08.06.2006 - 13:14:14
00
Celkom slusny vyber zadarmovych mapovych files je tu:

http://mapcenter.cgpsmapper.com/maplist.php?cnt=196&rgn=
http://gps-maps.info/topoguide/ v sekcii dowwnload

Vyskusane na etrex Legend CB, starsia verzia. Upload cez sendmap.

Mam skombinovanu mapu z prveho odkazu TOPO20 Slovakia - Bratislavska oblast c 1 s mapou z druheho odkazu Male Karpaty, ktora ma v sebe aj cesty, lesne cesty a niektore turisticke trasy aj s oznacenim. Ked k tomu pridam vsetky body ktore som najazdil alebo pridal z mapy tak je to celkom slusne.

Cavte
15.08.2006 - 20:55:38
00
keyboard_arrow_up