boli sme v prevahe a naokolo nemal ziadnu podporu dalsich pseudoochranarov, takze to bolo nakoniec "bez", ale ako viac nemusim, lebo ta to znechuti na hodne dlhy cas...

Ps._vela bikerov z martina a okolia ma taketo skusenosti, najma z exponovaneho miesta KS - Dedosova dolina, tam mavaju manevre - za kazdym krikom jeden...
10.09.2008 - 07:03:06
00
tu http://sk.wikipedia.org/wiki/Dedo%C5%A1ov%C3%A1_dolina je info o cyklotrase, ktorá by mala viesť cez dedošovu dolinu. nevieš, ako je to naozaj? na mape (turistickamapa.sk) som nič také nenašiel, len žltú TZ, čo je myslím chodník...
10.09.2008 - 12:01:59
00
Dedosova dolina sa kontinualne napaja na Gadersku dolinu, za horarnou /ma vodnu elektraren/ je smerovnik dolava, zistis to tak, ze konci asfalt a zacina sotolina, tu sa este jazdit da. dolina je dost dlha, nikdy som to nemeral ale nejakych 10 - 12 km ma urcite. na konci je taka mala drevena chatka, ktoru pouzivaju ti ...... a doprava sa tiahne taky singlac, ktory uz nie je pre bikereov, tu zvycajne striehnu a konci to lopusim.
striehnu aj na odbockach na turisticke chodniky na Kralovu studnu /kde nas vymakli, hoci sme biky tlacili/, su dole aj na hrebeni.
takze asi takto, dedosovu mas bez problemu, len nesmies odbocit na "sikme chodnicky", skus cez prac. den - mozno budes mat stastie a pri troche adrenalinu sa ti postasti vytlacit na KS a odtial je to dobry zjazdik na Cremosne, Haj, Mosovce a SNPckou do MT
Vela stastia !
10.09.2008 - 12:19:09
00
tu http://sk.wikipedia.org/wiki/Dedo%C5%A1ov%C3%A1_dolina je info o cyklotrase, ktorá by mala viesť cez dedošovu dolinu. nevieš, ako je to naozaj? na mape (turistickamapa.sk) som nič také nenašiel, len žltú TZ, čo je myslím chodník...


z toho si nič nerob. všetko môže byť iné ako sa na prvý pohľad zdá. Napr. u nás máme na oficiálnej značenej cyklotrase takúto milú značku. :P
Daj ch_ujovi do ruky tabuľu a on už niečo vymyslí. :roll:

Prílohy:

august2008 051.jpg
august2008 051.jpg 109.58 KiB thumb_up0thumb_down

10.09.2008 - 12:20:01
00
A keď sme pri tom. Zákaz vjazdu pre cyklistov je aj na tú lesnú asfaltku, ktorá ide od Liptovskej Tepličky na dolnú nádrž čierny váh. Tabuľa je umiestnená na križovatke, kde sa spájajú cesty od Tepličky a Šuňavy. Som to nestihol cvaknúť, ale čučal som jak puk. Jedna z najromantickejších cykloasfaltiek aké poznám. :roll:
10.09.2008 - 12:25:19
00
bikerminko: nie je to náhodou táto chatka? bol som tam pred 3 rokmi, išli sme z KS do blatnice, myslím, že po žltej. chatka bola vtedy prázdna... tá značka v pozadí je koniec zelenej cyklotrasy z blatnice...

Prílohy:

pict1241_sc.jpg
pict1241_sc.jpg 294.81 KiB thumb_up0thumb_down

10.09.2008 - 12:36:35
00
BINGO !!!!
10.09.2008 - 13:22:13
00
dnes sme sli s partiou bikerov po lesnej ceste-zvaznica (niekde nad vrickom, okres martin) a akurat nas dobiehala zelena lada niva. auto zastavilo pri nas a chlapik sa predstavil ako lesna straz. hned jeho prve otazky smerovali kam ideme, hned odpovedame, ze stale po zvaznici hore az na koniec zvaznice. lesak nas hned upozornoval, ze tam nemame co robit a aby sme sa otocili, ze sme na sukromnom pozemku a tak.

najlepsie na tom bolo, ze sme boli na lesnej ceste ktora bola siroka 3,5m, a ako z lesneho zakona vypliva, po takej ceste biker moze ist. za dalsie, na ceste nebola ziadna znacka, ze by sme vchadzali na sukromny pozemok a tak, takze lesacik si moze tie svoj argumenty strcit niekam. stale trval na svojom, ze tu nemame co robit, tak sme sa nasraty vratili naspat.

tak porusil som lesny zakon, alebo nie...

uz ma pomaly tieto zelene buzny zacinaju poriadne srat :evil:

Prílohy:

120_mala_fatra_martinske_hole kopie.jpg
120_mala_fatra_martinske_hole kopie.jpg 176.53 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil charlie dňa 26.10.2008 - 19:26:04, celkovo upravené 1 krát.

26.10.2008 - 19:13:43
00
...kuwa už som ti povedal, slušne pozdraviť a pokračovať dalej...inak súkromný les môže byť ale zo zákona má právo donho vstupovať ktokoľvek
26.10.2008 - 19:22:44
00
Neznalost zakona neospravedlnuje ani teba a ani nejaku lesnu straz.Prechod lesom je povoleny bez ohladu na ci ide o sukromny alebo statny les.Nech si tam da plot ked to ma sukromne.
26.10.2008 - 19:26:39
00
co ja viem, tak sme sa nachadzali na pozemku urbaru Klastor pod znievom. u nas su polovicka martinskych holi urbarsky majetok a nikdy mi nikto nepovedal, ze som na cudzom pozemku...
26.10.2008 - 19:31:22
00
ako píše triki a ešte k tomu, les si nemôže oplotiť. Jedinný zákaz vstupu môže vydať ministerstvo životného prostredia /v prípade hrozby požiaru, kalamita a pod./
26.10.2008 - 19:35:08
00
To je jedno si precitaj lesny zakon.V pohybe ta nemoze nikto obmedzovat aj ked si v sukromnom lese.Sak sukromnych lesov je polovica.Mal si ist normalne dalej.si zober ze kolko sukr. pozemkov je sucatou NP vysoke tatry a ludia predsa normalne prechadzaju cez tieto pozemky.

Samozrejm s tym plotom som to nemyslel naozaj.Nemoze si tam dat plot.Jedine kde je plot su vojenske lesy ale to je iny pripad.Kedze tam prebiehaju ostre strelby vid Turecky vrch.
26.10.2008 - 19:36:15
00
najlepsie bolo na tom, ze ak neposluchneme jeho prikaz, tak zavola policiu.

vie mi prosim nieto dat link na cele znenie lesneho zakona, zaujima ma ma ta cast ze kadial moze biker jazdit, po akych cestach...
26.10.2008 - 19:41:05
00
http://new.cyklisticketrasy.sk/index.php/znenie-lesneho-zakona
26.10.2008 - 19:43:58
00
keyboard_arrow_up