mam takyto mensi problem...

pred nedavnom som rozoberal bike na suciastky (kvoli vazeniu) az som sa dostal ku vidle, ktora nesla dole. vsetko som odmonotoval : ostal len ram, hlavove a vidla a ta proste nesla dolu skusal som aj mierne buchat kladivom po krku (naozaj mierne a cez nejaku latku, nebojte sa) a stale sa nepohla, co je divne lebo by vraj mala ist dolu prakticky sama. tak som to teda vsetko zmonotoval naspat a odvtedy ked otacam rajdami ma ta vidla v hlavovom nejaky divny chod, ako by mala 'polohy' do ktorych zapada, jedna je priamo a dalsie tak 15° doprava a dolava, pri jazde to prakticky vobec necitit ale nasucho ano (toto samotne velky problem nieje ale znaci to nieco - inak ten 'polohovy' problem som mal aj pred tym zasahom s kladivom keby to niekomu nedalo, len potom nejako zmizol...) - a teda mam pocit ze mam rozmrdane hlavove. otazka je, musim s tym ist do servisu (fakt sa mi nechce, mam to daleko :) ) alebo je nejaka sanca opravit to doma? (a teda hlavne ako dostat vidlu z ramu, s hlavovym uz cosi spravim).
dik :)
09.01.2009 - 15:37:28
00
sama ti vidlice nevypadne, treba jej pomôcť tým kladivom, samozrejme, ako správne píšeš, cez latku, alebo použiť gumové kladivo. hlavko si poriadne prekontroluj, vyčisti a dobre namaž. ak nie je zničené, tak by malo behať hladko. samozrejmosťou je správne utiahnutie, ak ho pritiahneš príliš, tak môže pridrhávať.
09.01.2009 - 16:00:56
00
ja som vidlicu vzivote nevytlkal.. bez vazneho odporu vzdy sla von..
09.01.2009 - 16:05:11
00
Neviem v akom stadiu rozobratia si to mal.. Ale ja ked to rozoberam tak nad hornou miskou je taka hlupa gumena vlozka. Ale ked vyberiem tu. Fakt to doslova vyleti ta vidlica. A ked si s tym nevies dat rady tak ostava iba servis
09.01.2009 - 16:58:07
00
Trhavy chod vidlice naznačuje poškodenie misiek hlavoveho zlozenia. Demontaz vidlice z ramu musi byt bez nejakeho väcsieho odporu. To ze nejde von svedci tiez o nejakom vnutornom poskodeni a blokacii. Radim servis ak si s tym sam nevies poradit.
09.01.2009 - 17:04:49
00
Jednoznacne musi ist vidlica von uplne sama. Ako Armstrong pise, tak jedine co ju drzi, je poistny kuzel nad hornou miskou (väcsinou plastovy). Ten staci vybrat a v tom momente vidlica vypadne. Takze ziadne kladivo. A co sa tyka toho chodu - je urcita sanca, ze je to sposobene len prilisnym dotiahnutim a ked sa to jemne povoli, tak to prestane drhnut. Ale aj tak to treba rozobrat a skontrolovat (ci nie su poskodene loziskove drahy v miskach, resp. znicene niektore gulicky). Ako drotar pise - ak si netrufas, radsej to odnes do servisu ako nieco pokazit.

P.S. Ten kuzel co moze drzat vidlicu v rame je cislo 8 na obrazku v tomto pdf (na jednej strane je "narezany", aby sa mohol stlacit a posobit po stlaceni ako rozperny prvok): http://www.canecreek.com/images/stories/products/headsets/man_cc_head/S-series_instr_01-10-2005.pdf
09.01.2009 - 17:14:47
00
ja som vidlicu vzivote nevytlkal.. bez vazneho odporu vzdy sla von..

...Demontaz vidlice z ramu musi byt bez nejakeho väcsieho odporu...

Jednoznacne musi ist vidlica von uplne sama... Takze ziadne kladivo...


čerpám z parktool repair help, sekcia threadless headset service, odstavec Headset removal:
1. ...
2. ...
3. ...
4. Pull fork from bike. It may be necessary to use mallet and tap top of steering column driving fork downward. Once fork is driven down as little as 25mm (one inch), lift fork back up and remove center cone from adjusting race. Remove fork.
5. ...

už som vyberal z hlavka niekoľko vidlíc a skoro vždy tomu bolo treba pomôcť. krk vidlice totiž často nebýva hladký (rockshox, fox...) a ten rozperný centrovací kužeľ tam vtedy drží celkom pevne. :evil:
09.01.2009 - 17:35:45
00
Mozno sme si nerozumeli. Ano, mozes po krku vidlice klepnut aby sa posunul kusok smerom dole, ale potom staci vidlicu potlacit opät hore co uvolni ten stlaceny kuzel a uz ide sama. Proste ziadne postupne vyklepavanie kladivom to byt nema (ten kuzel by kladol odpor v podstate cely cas kym bude zhora zatlacany klepanim na dosadaciu plochu). Cize jedno primerane klepnutie (posun vidlice o par mm dole), spätne zatlacenie vidlice aby dosadla do spodnej misky v rame, uvolnenie a vybratie rozperneho kuzela a vybratie vidlice bez klepania.
09.01.2009 - 17:42:35
00
áno
09.01.2009 - 17:43:53
00
skusal som to kladivom a nozom, ziadny vysledok, uz som to hlavove fotil aby som dal fotku sem a ako som otacal s vidlou pre lepsi uhol pri druhej fotke zrazu pozeram a ten blby kuzel je hore :) takze to pekne vyslo von, hlavove sa zda byt celkom ok, este to preskumam... dik vsetkym :)
09.01.2009 - 18:44:31
00
presne,ako pise jezus,ale ak mas klasicke misky s vencekmi,tak poriadne utri misky,ak tam zbadas,co i len trosku take cosi,co vyzera,ako spina,neviem to takto opisat(odborne sa to vola pitting) treba ich vymenit,ak tam mas loziska,tak tie su typu 2rs a tam zodratie neuvidis,jednoducho kup nove a mas pokoj,ak budes menit misky,tak kup hlavove,co ma loziska a mas pokoj,uz nikdy to nemusis vybrat z ramu,ked odide jednoducho zas vymenis loziska a ides dalej.
12.01.2009 - 11:38:19
00
mne tie ,,polohy" robi na starom cestaku kde je este zavitove hlavove zlozenie ... na integrovanom ee ...
inak uz ked je tu tato tema vyuzijem ,.... mam takmer nove hl zlozenie cane creek zero stack 2 a pri montazi loziska mi vypadol ten modry tesniaci kruzok dal som ho naspet ale nejak tam nechcel ist ... nevete poradit ci to moze robit problemi ? ci to hlavove pritlaci a bude ok alebo sa znici pri otacani a mam po lozisku ? v pripade ze zomre da sa kupit take iste lozisko ?

Prílohy:

lozisko poloosy 1459756-eps.jpg
lozisko poloosy 1459756-eps.jpg 60.06 KiB thumb_up0thumb_down

12.01.2009 - 20:46:06
00
Ja na tej fotke ziadny modry kruzok nevidim, vidim len cerveny roztraseny kruzok. :) Daj radsej foto toho ako to vyzera v reale.
12.01.2009 - 22:22:09
00
Jo vypadla ti prachovka-tesnenie z priemyselneho loziska. Lozisko sa da kupit ...
12.01.2009 - 22:39:44
00
to som foto stiahol len na ilustraciu lebo hlavove uz je zlozene ... cervenym som chcel znazornit co vypadlo ... quasko jj asi prachovka sa tomu nadava ... dal som ju spet ale bojim sa ci sa to nejak nepokazi ... pripadne kde,zakolko sa da kupit to loziska aby bolo take iste
12.01.2009 - 22:46:22
00
keyboard_arrow_up