To fakt nechapem, kto to kedy používa, aj ked nie je hmla.
Inak, to sa nesmie používať v daždi.

smie - v hmle, hustom snezeni a silnom dazdi.
05.02.2009 - 16:33:53
00
To fakt nechapem, kto to kedy používa, aj ked nie je hmla.
Inak, to sa nesmie používať v daždi.

by si sa divil,niektori experti jazdia IBA so zapnutymi hmlovkami(samozrejme prednymi) bez zapnutych stretavaciek :evil: a to nehovorim o tom ked musis ist za dilinkom zo zapnutymi zadnymi hmlovkami...potom ked sa ho zbavis este 10min vidis to cervene svetielko...
triki-to iste v NL,vodici su tam nejak ovela ohladuplnejsi...
06.02.2009 - 07:01:49
00
ked uz o slusnosti ... mna dost rozculuje ze vodici sa na semaforoch pohynaju nie na svetla ale na toho pred sebou .... keby sa pekne kazdy pohol na svetla krizovatka by mala zrazu ovela vacsiu priepustnost ...
06.02.2009 - 07:23:11
00
trebalo by natrenovat synchronizovane pohynanie :)
06.02.2009 - 08:30:04
00
ked uz o slusnosti ... mna dost rozculuje ze vodici sa na semaforoch pohynaju nie na svetla ale na toho pred sebou .... keby sa pekne kazdy pohol na svetla krizovatka by mala zrazu ovela vacsiu priepustnost ...

Tak toto si neviem predstaviť... Stojím tretí, žltá, zelená a ja vyšpurtujem z tretej figúry... A vzápätí stojím napasovaný do kufra toho predo mnou...
Ale idea je to dobrá.


Naposledy upravil JoKo dňa 07.02.2009 - 22:50:31, celkovo upravené 1 krát.

06.02.2009 - 18:03:18
00
No jasne nápad to je dobrý, ale vodiči u nás nie sú takto pohýňať zvyknutí a naraz všetkým sa to nasúkať do hlavy nedá :)
06.02.2009 - 18:53:54
00
mozno to tu uz bolo ak ano ospravedlnujem sa :)

* Ohrozovanie účastníkov cestnej premávky, najmä druhým bicyklom, ručným vozíkom, vedením psa alebo prepravou väčších predmetov 60 €

* Cyklista idúci po krajnici nemá pri zníženej viditeľnosti na sebe reflexné prvky alebo bezpečnostný odev 30 €

* Obmedzenie alebo ohrozenie cyklistov používajúcich cestičku pre cyklistov na kolieskových korčuliach, lyžiach alebo na podobnom športovom vybavení 30 €

* Jazda na bicykli mimo obce bez ochrannej prilby 10 €
06.02.2009 - 23:38:22
00
smie - v hmle, hustom snezeni a silnom dazdi.

aby som este opravil v zákone uz vypadlo slovicko silnom a hustom......cize hoc jaky dilinko ked bude co i len mrholit moze ist na hmlovkach :roll:
07.02.2009 - 09:52:32
00
Pokuta za zastavenie v protismere 30 Eur. Hm.. byť policajtom tak si každý deň na seba zarobím :-) Napr. včera v Rosine (pri Žiline). A v okolitých dedinách Nitry to bola úplná samozrejmosť (keď som tam pracoval cca 4 roky). Veď načo auto otočiť, keď môžem prísť ku domu z opačného smeru tým, že prejdem do protismeru, však? Ako "slotovec" by som im povedal maďari. :-) Tých však uraziť nechcem.
08.02.2009 - 10:25:19
00
Čo sa týka synchronizovaného rozbehu na semaforoch. Ono sa to dá, len si treba nechať pred sebou medzeru väčšiu ako tých slovenských 10cm. Ak sú predo mnou napríklad 3-4 autá, tak sa pohýňať vzhľadom k druhému. Všetko je to o reakčných dobách. Vo väčších zahraničných mestách by na vás už trúbili, to je isté.

Čo sa prilieb týka, nepokutovať, učiť. Osobne by som na mieste páno zelených pokutoval cyklistov, ktorí si dávajú preteky medzi chodcami alebo ignorujú červenú.

I keď som sčasti za postih. Ono ľudia sú sprostí a keď sa štát chce aspoň nejako starať o ich bezpečnosť, tak beriem. Navyše Ak sa stane nehoda medzi cyklistom a autom, motorista dostane pokutu aj podľa zranení cyklistu, takže defacto je nutnosť mať priblu spolovice ochrana motoristov.

Ďalší nepríjemný precedens, však cyklista má prilbu, ja mam airbagy a esp, abs a pod. však je všetko ok, môžem ísť rýchlejšie. Bohužiaľ to takto budú vnímať mnohí...
19.02.2009 - 10:40:30
00
Zmeny v povinnej výbave vozidla:

Od februára 2009:
Povinná rezerva, kľúče na kolesá. Pribudne povinnosť nosiť papier na spísanie poistnej udalosti, tužka, reflexná farba a pásmo. Vodiči si sami spíšu nehodu, pretože PZ jazdí len k nehodám nad 100 000 Sk, alebo k nehodám s účasťou áut v držaní tretej osoby.

Od januára 2010:
Prestane jazdiť záchranka k menej než dvom zraneným, takže pribudne k povinnej výbave anestetikum, prenosné lehátko a resuscitačná jednotka.

Od júna 2010:
Prestane jazdiť pohrebná služba k tragickým nehodám pri menej ako troch mŕtvych. K povinnej výbave pribudne krompáč, lopata, 2 x čierne plastové vrece na zips, mramorová doska 1 x 1 m, 2 x sviečka, v prípade veriacich kríž (drevo, plast - voľba vodiča).
24.02.2009 - 17:25:38
00
Ten jún 2010 neprerazí cez pohrebnú mafiu...
24.02.2009 - 22:35:56
00
....skôr ma trápi 50-ka v meste na takých úsekoch, kde to len zdržiava premávku..napr.taka 2 -prúdovka v trenčíne na električnej ulici.Na niektorých úsekoch by mohla tam byť kludne povolená rýchlosť 70-80 km/h.

Ved tam aj kazdy tolko ide. Aspon ja teda :D
10.03.2009 - 10:46:47
00
Používanie hmloviek, keď neprší, nesneží a nie je hmla = 30 €(904 Sk)...tu by som pridal aspon 50 :evil:



suhlas!! kludne nech je to aj 100eur.. v pripade dazda ked uz je tma...
nieje nic horsie ked za dazda, vecer, ide oproti tebe auto s hmlovkami, kedy mokra cesta posobi ako zrkadlo a svetelny efekt len znasobi... a ty mas co robit, aby si neoslepol!
ved po tme a za dazda je auto so stretavacimi svetlami uz aj tak dost viditelne...!

stop hmlovkam za dazda v tme!!! :evil:
10.03.2009 - 10:51:55
00
Môžu namerať aj cyklistu na žiletke? často sa mi stáva že idem 50+ po dedine.
Dik za odpoved. Vyjadriť by sa mohol niekto kto to vie na sto percent a nie dohady.
10.03.2009 - 17:13:18
00
keyboard_arrow_up