Lapierre je tuctovka.
(teraz to schytám)
18.03.2009 - 17:02:35
00
uff takže niektoré moje zistenia a pocity z biku.

rám : móooc ale móooc vysoký, hlavne predok mám o dobrých 10cm vyššie ako na poslednom biku. Sedlo už vyššie nedám a tak jediná možnosť je dať nižšie ruky, v tom prípade asi viacej pocítim veľkosť rámu a pri zjazdoch mi bude hroziť rozbitie niečoho pre mňa veľmi cenného o to sexi sedadlo :D. Celkovo sa mi vďaka veľkosti zdal rám ako kamión ktorý si šiel kam chcel, pri šlapaní v stoji som ho musel na môj vkus až moc pokladať do strán. Takže to vidím na skoršiu či neskoršiu výmenu. Aby som sa ale neunáhlil, tak to s ním ešte skúsim.
vidlica : (REBA race) moc som s tlakmi nelaboroval, čo som si ale všimol je, že pracuje i v relatívne chladnom počasí ... samozrejme som to od nej očakával. Presvedčenie že LOCK používať nebudem som ihneď po jeho odskúšaní prehodnotil. Šlapať s uzamknutou vidlicou po asfaltke na kamzík je proste krása :wink:
brzdy : (K18) majú presne ten priebeh aký som od ních očakával, brzdia takmer lineárne, žiadne nič nič a zrazu sa zahryznú. Pekný priebeh ako na Véčkach len s vyššou brzdnou silou. Občas si cinkli ale o tom som pred kúpou vedel.
kolesá : (AlexRims XCR100D + Novatec D711/D712) ku ním len toľko že nižšia váha akcelerácii a celkovému pocitu s biku vážne prispeje
plášte : (Rocket Ron) rýchle plášte, minimálny odpor ako na asfalte tak i v teréne. Oproti Kenda Karma 1.9" s drôtenou patkou drží zadný Rocket Ron o niečo lepšie, ako na asphalte, tak i v blate a na vlhkých skalách. Predok mi v blate trošku plával, ale nebolo to nič nebezpečné ani nepredvídateľné, je ale možné že to bolo zapríčinené i vysokým predkom. Čo sa vlhkého štrku týka, tak tam zadok nehrabal ani keď som šlapal v stoji. Stále ale porovnávam s Karmou, ktorá si ale u mňa občas zahrabala. Na asfalte pri jazde bez rúk predok pri určitej rýchlosti mierne vibruje ... aspoň podla zvuku.
Pri porovnaní 1.9" Karmy a 2.1" Rocket Ronov sú približne rovnaké. Po mnohých pokusoch s nasadením na ráfik (mimochodom, takmer som potreboval montpáky) som sa zmieril s tým, že si na moj vysoký ráfik nesadnú. Nepomáhala im ani mydlová pena, po tých pár km si ale trošičku sadli. A ešte jedna čerešnička na koniec, ... na Novom moste som dozadu dostal defekt :oops: , môže to byť náhoda ... ale nemusí (130 g duše)
Pomer defektov k km a opotrebovanie sa ukáže až časom. Takisto som zatiaľ nemal kde skúsiť suchý lesný povrch.

nuž a sedaňa vôbec nie je taká strašná ako som čakal, ale to ukáže až čas a nejaký dlhší maratónik. Radenie je bez problémov. Ku zvyšku zatiaľ výhrady nemám.
A aby som nezabudol, biele gripy dlho bile nezostali :oops:

Pri jazde dolu schodmi a po prechode nejakých vačších prekážok sa niekde z predu ozývaly kovové zvuky, niečo ako uvolnené hlavové zloženie ... to to ale nie je, tým som si istý. Keď som následne bike chytil za rajdy, postavil na zadné a začal ho jemne nútiť do skackania po zadnom, opäť tu boli tie zvuky, tentoraz sa mi zdalo že to ide od zadného kolesa. Skúšal som tiež robiť nárazy predným kolesom o zem, tak aby náraz vidlica spracovala a ozvalo sa to tiež zakaždým, tentokrát akoby z vidlice. Reťaz som vylúčil už na začiatku, hlavové tak isto. Vážne neviem čo by to mohlo byť.
Nestretol sa s tým niekto ? Môžu to byť brzdy alebo vidlica ?

A na koniec ešte jedno prekvapivé zistenie ... blato bielej nesmierne pristane :twisted:
18.03.2009 - 17:40:21
00
ten ram sa mi hned zdal mooooc velky... :wink:
18.03.2009 - 17:49:01
00
jedna otázka ....ako fixujete biky, teda myslím tie fotky, kde bike stojí...aj keď by mal logicky vlastne spadnúť, napr tu:
http://www.bike-forum.cz/upload/users_lib/11364/biky/big/canyonnerve2.jpg
18.03.2009 - 17:51:14
00
spravidla máš dve možnosti, ... buď to oprieš o konár, paličku alebo niečo také a fotíš tak aby to nebolo vidno (najlepšie je to oprieť o stred) ... alebo druhá možnosť, na ktorú budeš potrebovať parťáka : prvý sa pripraví zhotoviť foto, druhý bike pustí a bleskovo zmizne zo záberu, prvý cvakne a druhý bleskovo bike zachráni pred bolestným pádom.
Musím sa priznať že dnes som mal vďaka vetru problém nájsť stenu, z ktorej by mi bike neodfukovalo :mrgreen:
18.03.2009 - 17:58:58
00
alebo druhá možnosť, na ktorú budeš potrebovať parťáka : prvý sa pripraví zhotoviť foto, druhý bike pustí a bleskovo zmizne zo záberu, prvý cvakne a druhý bleskovo bike zachráni pred bolestným pádom.


strasne sa :mrgreen:
18.03.2009 - 18:01:18
00
A na čom ? :shock: Veď ja som si to nevymyslel, to by som si predsa nedovolil. Inak vraj tak fotia dlhé roky vo Vele.
18.03.2009 - 19:00:58
00
Pri jazde dolu schodmi a po prechode nejakých vačších prekážok sa niekde z predu ozývaly kovové zvuky, niečo ako uvolnené hlavové zloženie ... to to ale nie je, tým som si istý. Keď som následne bike chytil za rajdy, postavil na zadné a začal ho jemne nútiť do skackania po zadnom, opäť tu boli tie zvuky, tentoraz sa mi zdalo že to ide od zadného kolesa. Skúšal som tiež robiť nárazy predným kolesom o zem, tak aby náraz vidlica spracovala a ozvalo sa to tiež zakaždým, tentokrát akoby z vidlice. Reťaz som vylúčil už na začiatku, hlavové tak isto. Vážne neviem čo by to mohlo byť.
Nestretol sa s tým niekto ? Môžu to byť brzdy alebo vidlica ?

mozno trepnem, ale podla mna to moze byt vyplet, ak je to novy, tak to roby bezne , kym si sadnu spice, aj mne nieco take robilo...
18.03.2009 - 19:23:28
00
vieš že i mňa to napadlo ... ale že by to až tak strieľalo ako uvolnené hlavové pri brzdení ?
18.03.2009 - 19:40:20
00
spravidla máš dve možnosti, ... buď to oprieš o konár, paličku alebo niečo také a fotíš tak aby to nebolo vidno (najlepšie je to oprieť o stred) ... alebo druhá možnosť, na ktorú budeš potrebovať parťáka : prvý sa pripraví zhotoviť foto, druhý bike pustí a bleskovo zmizne zo záberu, prvý cvakne a druhý bleskovo bike zachráni pred bolestným pádom.
Musím sa priznať že dnes som mal vďaka vetru problém nájsť stenu, z ktorej by mi bike neodfukovalo :mrgreen:


Aj mne to s tym drzanim odbehnutim a pribehnutim pride dost smiesne. :) A ano prva moznost sa casto pouziva len podla mna trosku rafinovanejsie - opres palickou o stred a ked ju je vidiet tak tomu das pol minutky vo photoshope alebo niecom podobnom co ma funkciu "clone"
20.03.2009 - 11:06:06
00
Takze uz aj moja pratelka sa pridal medzi bikerov :D

Prílohy:

trek_6700_wsd_2009_white.jpg
trek_6700_wsd_2009_white.jpg 194.23 KiB thumb_up0thumb_down

20.03.2009 - 13:09:37
00
a este moj, po prvej test jazde :twisted:

Prílohy:

moj2.jpg
moj2.jpg 1.9 MiB thumb_up0thumb_down

20.03.2009 - 13:15:07
00
pekny kusok, neodpustim si ale kolko vazi? :)
20.03.2009 - 13:22:13
00
bike fajn, ale negatívny sklon predstavca? a čo to sedlo?? frajerkin bike je pekný... dúfam, že tam si tak neexperimentoval s posedom ako na svojom ;)
20.03.2009 - 13:26:41
00
To uz ani nie je posed...
20.03.2009 - 14:07:01
00
keyboard_arrow_up