Ani ja nechapem lebo virtualny komp sa da vysvetlit rozne.
18.06.2008 - 18:55:58
00
Chyba nie je vo vašom prijímači, ale v mojom vysielači. :oops:
Tak skúsim ešte raz a keď to nepôjde tak sa na to vyprdneme. :wink:

Prípadová štúdia 1.
Na stole v kancli mám stolový PC, ktorý beží nonstop a nonstop je pripojený na web. V ňom fachčí aplikácia, ktorá potrebuje neustály prístup na web. Ja som z kanclu preč, sedím v aute a v pravidelných intervaloch cca každé 4hod. potrebujem tú aplikáciu pozrieť a doštelovať. Takže zaparkujem otvorím notebook abo UMPC, cez vami navrhované vzdialené prístupy napr. LogMeIn sa spojím so stolovým PC v kancli, pozriem a poťukám čo treba, vypnem notebook/UMPC a idem bajkovať. :wink:
Toto riešenie mi je vcelku jasné. Jeho nevýhodou môže byť, výpadok elektriky v kancli(dá sa ošetriť záložnými zdrojmi) alebo výpadok internetu(dá sa minimalizovať qalitným pripojením)

Prípadová štúdia 2.
Na stole v kancli nie je nič!!! Miesto toho mám kdesi(na nejakom servri?????) zakúpený/prenajatý nie webový priestor, ale čosi také, čo sa bude chovať ako stolový počítač. Tam si bzučí tá aplikácia v prostredí windowsXP, má prístup na web a ide nonstop. Ja som zase v aute, zaparkujem, otvorím notebook/UMPC cez napr. LogMeIn sa spojím s tým "počítačom na serveri" :?: V aute na obrazovke vidím to isté ako v Prípadovej štúdii 1. Skontrolujem, poťukám vypnem notebook/UMPC a idem bajkovať.
Výhody, ktoré som už spomenul: Záložné zdroje ako aj internetová konektivita sú na profi serveri určite vyššie ako u mňa v kancli.

Trochu jasnejšie? Abo čistá hujovina? :?
18.06.2008 - 19:10:52
00
No 1 rozumiem a to si si porieil sam...
Co sa tyka 2, zaujimave, urcite riesitelne, ale ako a kde zozenies server netusim. Jedine mozno niekto znamy, komu by nechybalo trosku z vykonu servera...
Pokial to zozenies, nainstaujes na ten server virtual pc a potom uz ides ako v pripade 1.
18.06.2008 - 20:15:17
00

...fakt neviem o co ti ide :roll:...vsak naistalujes na "virtualny" comp LogMeIn a mozes sa nan pripajat kolko chces :wink:
To nebolo velmi napomocne :roll:

No ten server, ja tiez niesom internetovy mag, ale co ja viem tak vacsinou tieto plnohodnotne pocitacove kapacity (oproti obycajnemu web-strankovemu hostingu) ponukaju vela, ale neviem nakolko si mozes povedat ze tam chces ten ci onen operacny system, v tomto pripade winXP. Ak take daco zozenies (treba pogooglit, sam netusim) tak myslim ze nieje v nicom problem. Ale vela hostingov je zalozenych na linuxe a boh vie com, a windows je zrejme komercny a neprilis flexibilny, takze neviem ci take najdes.

Kebyze to uz potom ide nejako viac 'sedliackejsim' zposobom :lol: tak by som ja osobne doporucil VNC. Tam uz je to viacmenej jedno, VNC je podla mna dobre len kvoli tomu ze je zadarmo, to co by som ale urcite nebral je daky ten internetovy service (niekto tu zmienil daky LogMeIn ci co), pretoze to uz ide direktne cez daku 'tretiu osobu' a neviem nakolko sa mozes spolahnut o bezpecnost takych dat.
18.06.2008 - 22:37:04
00
zire:
No VNC je podla mna viac rizikove, narocnejsie na traffic a nastavovanie.Ale je to otazka preferencii. Dalej s VNC mas viac problemov kvoli presmerovavaniu portov na routeri a podobne. Stale si stojim za svoji, ze logmein.com je to najjednoduchsie, co moze spravit.
Co sa tyka hostingu serveru, je uplne jedno na com to bezi, pokial ti vedia dat virtualny stroj, je jedno, ci to ide na Lin/Win alebo nieco ine. Problem to bude podla mna len zohnat v nasich podmienkach.
Tuto situaciu najlacnejsie a najjednoduchsie poriesi, ako pisal v bode 1, s tym, ze si da zalohu napajania na obycajne PC. Neviem, aky ma net, ale u serioznych providerov sa uz nestava casto, aby bol komp viac ako hodinu, dve z netu dole... Pokial ano, mozno nejake zalozne pripojenie, co mozno najlacnejsie. Takisto pri prenajimani servera by si to vyzadovalo nejake naklady, mozno toto vyjde lacnejsie.
19.06.2008 - 10:51:09
00
no, druha varianta je tiez riesitelna. a sice viacej sposobmi, podla toho, kolko mas prachov :). najistejsia je varianta serverhousing: teda vlastny server v serverhouse. tam si potom mozes instalovat co len chces.
druha varianta je, ze sa poskytuje virtual server, na ktory si mozes tiez nainstalovat co chces. prikladom je https://yourshelter.net/en/windows/#winvds
viac o tom http://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_private_server
19.06.2008 - 12:07:41
00
najjednoduchsie je pouzit Remote Desktop od Microsoftu
19.06.2008 - 17:39:42
00
Nejdem zakladať novú tému. Len preventívne. Voľajaký strašný vír sa na siete rúti. Tak som nechtiac našiel detekčný software na neho. Ja mám podľa neho vraj PC čisté. 8) Ak to niekomu pomôže tu je viac:
http://technet.idnes.cz/zitra-pry-vypukne-epidemie-zakerny-vir-se-muze-aktivovat-i-ve-vasem-pocitaci-1wm-/software.asp?c=A090330_205239_software_NYV
31.03.2009 - 12:26:39
00
Jeden z diskusnych prispevkov k tvojmu linku:

že by chybička
tak jsem prográmek zminovany v článku nechal projet několika progarmy a světe div se i NOD v něm našel viry. Tudíž se přikláním k nazoru většiny, že jde spíše o snahu odstranění nelegálních kopii.
31.03.2009 - 12:38:05
00
potom co som z pc rodocov niekolko hodin odtranoval "Vista antivirus" by som si netrufol pustit takyto poplasny kus kodu ;-] vacsinou spravi viac skody ako uzitku
31.03.2009 - 12:41:02
00
moc som to tu necital.

ale jednoduche, osvedcene, a fungujuce na 100% je na www.teamviewer.com

a je to zadarmo. pouzivam to dost casto.
31.03.2009 - 12:41:19
00
Nejdem zakladať novú tému. Len preventívne. Voľajaký strašný vír sa na siete rúti. Tak som nechtiac našiel detekčný software na neho. Ja mám podľa neho vraj PC čisté. 8) Ak to niekomu pomôže tu je viac:
http://technet.idnes.cz/zitra-pry-vypukne-epidemie-zakerny-vir-se-muze-aktivovat-i-ve-vasem-pocitaci-1wm-/software.asp?c=A090330_205239_software_NYV


ci to nebude len nejaky prvo aprilovy zartik :)
31.03.2009 - 12:44:32
00
Od prechodu na rok 2000 je uz jediny sposob ako roztocit legalizaciu software - virusove poplachy. :D
31.03.2009 - 14:27:29
00
Zbytočne som si starosti robil. Hackerov sa už vôbec netreba báť.

Prílohy:

mail_006.jpg
mail_006.jpg 357.69 KiB thumb_up0thumb_down

31.03.2009 - 22:29:23
00
keyboard_arrow_up