jj, je to hrboľaté, ale to sa ujazdí. inak so šírkou imho netreba robiť nič, má to byť singel a nie diaľnica ;) išiel som to v sobotu po žltú značku a tiež odporúčam ísť radšej smerom k rotunde...
16.04.2009 - 14:19:09
00
Ako sirka dajme tomu, ale nech to nie je ohranicene kopou listia - ak vybehnes na to listie prednym koleso, je to v prdely...
16.04.2009 - 14:29:31
00
s tou sirkou to je vseliake, boli rozne nazory :) dialnica vs. singlac, ale nabuduce ked budme hrabta, tak radsej viac ako jedny hrable, alebo aspom odhrabane listie z kraja hodit mimo...

zatial som to bol 4x aj z hora aj z dola, urcite treba ist opacne ako od rotundy a prejazdovat-prejazdovat, lebo je to hrbolatee... a na HT drncaa... idealne tam zbehnut po dazdi ked to bude mokre :D
16.04.2009 - 20:57:13
00
Ak by ste sem dali aj trasu pre moj Garmin, možno by som to našiel a občas pomohol sprejazdniť-uhladiť, ked už rodina na väčšiu brigádu nepustí...
16.04.2009 - 22:04:26
00
Tu je gdb a gpx subor singletracku, prvej casti.... Ocistene je to odspodu, od Zeleznej studienky... Track je od bufetov Rotunda.

Prílohy:

singletrack.rar [22.93 KiB]

17.04.2009 - 07:08:59
00
Ja som spravený úsek singla zatiaľ nešiel na biku nijakovsky, ani hore ani dole, keď sme tam v piatok boli tak som najprv mal pocit, že to bude pohoda singel pretože je mierny a bez technických pasáží, ale potom som si všimol zopár záludností. Na viacerých miestach je povrch naklonený/zvažuje sa dole kopcom, do vonkajšej strany. Tí, čo pôjdu do kopca (od rotundy) pôjdu pomalšie kvoli stúpaniu. A tí čo pôjdu opačne, dole kopcom, by mali ísť opatrnejšie kvôli tomu sklonu inak sa tam ľahko vysekajú. Takže singel si vyžaduje obozretnosť obojsmerne, čo je podľa mňa dobre.
Ak kopa lístia po okraji robí problémy, zhrniem ho dole kopcom, chystám sa tam cez víkend pešo.
17.04.2009 - 09:36:26
00
Ešte k tomu ujazdeniu. Treba to ujazdiť, ale skôr preto, aby najbližšie dažde nezmyli pôdu a vrchnú mäkkú vrstvu. Tým, že sme úplne odhrabali lístie sme odkryli vrstvu, na ktorej sa tvorí pôda. Nemusí to byť tvrdé a hladké ako asfalt na hrádzi...
17.04.2009 - 09:40:35
00
Na viacerých miestach je povrch naklonený/zvažuje sa dole kopcom, do vonkajšej strany. Tí, čo pôjdu do kopca (od rotundy) pôjdu pomalšie kvoli stúpaniu. A tí čo pôjdu opačne, dole kopcom, by mali ísť opatrnejšie kvôli tomu sklonu inak sa tam ľahko vysekajú.

išiel som to oboma smermi. Príjemnejšie je to od žltej, kde sa dá ísť miestami cez 25km takže slušná dialnica. Šikmé úseky sú záludné a ak sa tam ešte nachádza aj nejaký koreň tak pád to istí (vyskúšala manželka :wink: )
17.04.2009 - 12:48:25
00
takže včera som si to opäť prešiel v smere od žltej k rotunde, jednoznačne je to lepšie ako opačne. je tam jedno záludné miesto, o ktorom píše roman o príspevok vyššie, ale myslím, že to singel oživuje a udržuje jazdca v strehu. v každom prípade to chce ešte nejaké terénne úpravy, takže určite sa nabudúce zíde aj lopata(y). a treba to čo najviac jazdiť, nech sa trochu vyhladí povrch. zdá sa mi, že je to lepšie, ako pred týždňom, ale stále je to dosť hrboľaté.
a ešte jedna perlička na záver, tentokrát z iného singla, kde som načapal jorge_sk s pomocníčkou pri úprave často blatistého a mokrého úseku, za čo im patrí prinajmenšom veľká vďaka, aj keď lepšie by bolo samozrejme priložiť ruku k dielu ;)

Prílohy:

DSC02121_sc.JPG
DSC02121_sc.JPG 306.34 KiB thumb_up0thumb_down

20.04.2009 - 16:09:12
00
Ja som sa dostal na singletrack dnes dopoludnia, zhora zo zltej, zisiel som napeso asi 80 m, a bol som priamo na konci pri spadnutych stromoch... :wink:
Mam i dobru spravu. Mestske lesy na mou prosbu reagovali pozitivne, a tie velke stromy nam vypilia... :wink:
Takisto, sme sa s kolegom rozhodli, ze zakupime dva kusi hrabli, a ulozime na singletracku, aby ktokolvek mohol pokracovat v uprave chodnika.
Potvrdzujem i info, ze zhora sa to jazdi lahsie..je to hrbolate, ale prijemny adrenalin... Bude treba ale hrabat listie na sirsie, lebo, ak biker na chvilku zavaha, tak je v listi...a potom je uz tazke sa udrzat v sedle...
Nastastie som nemal nejaky problem...ale i tak treba davat pozor, zvadza to k rychlej jazde, a je tam zopar zaujimavych miest... :wink:
Inak vdaka vsetkym, najma Alanovi a Mar-tinovi, ze i sami pokracovali v uprave singla...
20.04.2009 - 16:41:16
00
Nastastie som nemal nejaky problem...ale i tak treba davat pozor, zvadza to k rychlej jazde

toto sa da vyriesit velmi jednoducho - polozenim dusitok na singltrek - kamene, klady atd tak, aby boli dobre viditelne a jazdec musel koli nim spomalit a obist/prejst ich

Prílohy:

untitled.JPG
untitled.JPG 26.8 KiB thumb_up0thumb_down

20.04.2009 - 17:02:31
00
vo svahu je s dusitkami trocha problem - s eroziou....
Inac suhlasim, ze by sa mali niektore useky spomalit, len treba vymysliet ako, aby bola erozia minimalna.
20.04.2009 - 18:19:09
00
ak je svah strmy, chodnik uzky.. tak normalne do stredu chodnika vykopte mensiu jamu a dajte tam vacsi kamen tak aby viac vycnieval, a po vnutornej strane sa spravi uzsia stopa
hm hm?
20.04.2009 - 19:14:49
00
išiel som to oboma smermi. Príjemnejšie je to od žltej, kde sa dá ísť miestami cez 25km takže slušná dialnica. Šikmé úseky sú záludné a ak sa tam ešte nachádza aj nejaký koreň tak pád to istí (vyskúšala manželka :wink: )


...po staršej dcére mi zostali malé bočné prídavné kolieska...ak chceš darujem ti ich...budeš manželku takmer 100% istenú ... :wink:
20.04.2009 - 20:41:33
00
... neboj, ty prídeš na servis :lol:
21.04.2009 - 08:58:22
00
keyboard_arrow_up