Nerozumiem prečo ste takto vypichli jednu skutočnosť. Ako je vyššie napísané, toto je o mentalite národa, voči prírode sa tu koná oveľa väčšie zlo. Aj mne vadí rozhadzovanie obalov v prírode, ale zvykol som si, veď žijem v SR, krajine zázrakov, ťažko tu čosi meniť ...


Držím palce všetkým čo majú nezlomnú vôľu stále napomínať tie prasatá ktoré tu žijú, a že ich nie je málo ...
13.09.2008 - 23:55:50
00
Nerozumiem prečo ste takto vypichli jednu skutočnosť. Ako je vyššie napísané, toto je o mentalite národa, voči prírode sa tu koná oveľa väčšie zlo. Aj mne vadí rozhadzovanie obalov v prírode, ale zvykol som si, veď žijem v SR, krajine zázrakov, ťažko tu čosi meniť ...


Držím palce všetkým čo majú nezlomnú vôľu stále napomínať tie prasatá ktoré tu žijú, a že ich nie je málo ...

:shock:
PEKNE :lol: Si to napísal :wink:
ale
človek = dlhé prasa ( podla niektorých )
16.09.2008 - 15:03:44
00
neurážajte prasiatka, tie sú čistotné - do chlieva medzi hovná ich zaviera to hovädo človek
16.09.2008 - 18:10:31
00
:lol: :lol: :lol:
neurážajte prasiatka, tie sú čistotné - do chlieva medzi hovná ich zaviera to hovädo človek
17.09.2008 - 06:47:15
00
ozivim tuto temu...vcera sa na Lietavskom hrade konalo zahajenie turistickej sezony...100 jarnych km alebo tak nejak sa to vola.bol som tam pozret a ludi bolo dost...dnes rano kym este neprsalo som sa isiel previezt na hrad a neveril som vlastnym ociam...po chodniku porozhadzovane a porozbiane sklenene flasky od alkoholu rozne obaly od cipsov,dobosiek,plastove flase dokonca jedna roztrhana karimatka.... ostal tam po nich riadny bordel som zvedavy ci to organizatory pozbieraju...

skode ze som nemal telefon by som to pofotil :evil:
29.03.2009 - 19:34:54
00
noo este otazocka , na maratony chodia aj nejaky divaci ?? asi hej ze , no a tito ludia neprodukuju ziaden odpad po trati ? moznoze je viac odpadu od divakov .......( iba domnienka )
29.03.2009 - 21:52:40
00
väčšina divákov (ak vôbec nejakí sú...) na trase maratónu sú domáci - tí si bordel pred chalupou robiť isto nebudú...a to minimum jazdcov čo má doprovod je zanedbateľné a aj tam počítam, že všetko sú uvedomelí ľudia, ktorým príroda nie je ľahostajná...
29.03.2009 - 22:01:56
00
Podľa mňa je úplne bezpredmetné baviť sa o DSQ za odhadzovanie odpadkov. Je to skrátka nevymožiteľné, ja sám si to neviem predstaviť, keď na väčšine maratónov stretnem usporiadateľa iba kde tu a to by ma musel vidieť. A čo keby som bol veľmi zlomyslený a videl by som súpera odhodiť nejaký ten odpad, tak by som ho nažaloval, aby som mal lepšie umiestnenie??????? Treba si uvedomiť, že hrozbou sa vážne asi nič nevyrieši a už vôbec nie spôsobom DSQ. Určite lepšie sa mi zdá riešenie vyhraničenie zón ako na Salzkamergute, myslím, že by si to ľudia postupne uvedomili, lenže toto opatrenie je na usporiadatelovi....
30.03.2009 - 00:49:11
00
Myslím , že keď si niekto zvládne vybrať z vrecka gel v tom urputnom boji na život a smrť aby sa udržal v prvej 30, tak si zvládne dať aj prazdny obal späť do vrecka. Je to len o prioritách.
Ináč nezaškodil by aj taký maratón na niejakej skládke , tam by mohli odhadzovať všetci všetko. Nepáči sa na skládke? Ale ak si nedáme bacha , tak to tak bude vyzerať čo nevidieť aj zatiaľ pekných lesoch. Takže čosi donesiem, to si odnesiem barz aj 50-kou.
30.03.2009 - 02:03:07
00
..aa keď na niekoho počas maratónu príde niečo riedke tak by mal použiť lopúch lebo si ten použitý papier bude musieť strčiť do dresu či bude lepkavý alebo nebude :mrgreen: buď sa treba naučiť chovať v prírode kultúrne alebo treba jazdiť po sídlisku okolo smetiakov
18.04.2009 - 00:04:51
00
BTW, Dubničák to má aj v podmienkach účasti :arrow: vyňaté:
:mimo vyznačené občerstvovacie stanice nie je možné vyhadzovať akýkoľvek odpad
21.04.2009 - 12:46:13
00
Neobhajujem nic a nikoho ! Len tu pisem, ze sa mi zda nespravne hned diskvalifikovat za niektore veci ... :!:

Nemas pravdu, tie miligramy ti nic nespravia navyse. Aj tento vikend na Svatojurskom to miestami vyzeralo ako na smetisku. Ja som doniesol obal od gelu aj obal z tycinky do druhej obcerstvovacky. Horsie bolo, ze som stratil flasu :oops: (neviem kde) co ma trochu mrzi, aj ked som nebol sam
21.04.2009 - 14:00:49
00
toto nie je téma o preteku a DSQ ale o luďoch, naozaj ma vie dosť vytočiť ak idem po lese a všade samé smeti, ale jediné čo s tým môžme urobiť je že si zoberiem igelitku a pozbieram to keď to vidím lebo hlupákovi rozum bez palice nedáš. Ak tu niekto píše o umiestnení tiež by si mal uvedomiť že sú to len amatérske preteky a nejde tu o tisíce ale o zábavu a to umiestnenie je len čerešnička na torte, takže nevidím problém v tom "čo si do lesa prinesiem to s z neho odnesiem"
A nakoniec, myslím že organizátor je celkom inteligentný a ak chce aj na budúce mať pretek tak trasu určite prejde a pozbiera odpad čo zostal inak mu to na rok nepovolia .
21.04.2009 - 17:12:58
00
síce mimo maratónskej témy, ale verný obraz odpočívadiel a vyhliadok u nás...v tomto prípade pri ceste nad Zázrivou :twisted: :roll:

Prílohy:

Image00034.jpg
Image00034.jpg 497.83 KiB thumb_up0thumb_down

25.04.2009 - 21:26:34
00
Buranský národ tu žije.
25.04.2009 - 21:55:33
00
keyboard_arrow_up