No tak ako mi radil predajca. Aby som pri zoskoceni zo sedadla nenarazil na stanglu. Ostatne sa da nastavit... :D
27.04.2009 - 12:58:46
00
no a co mne tiez..ale ved na to pri vybere nepozeras... ide hl o to ako si bol natiahnuty ako vysoko si mal sedlo ako si sa na nom celkovo citil...a pozeram aj na ciselko na rame ked idem nieco kupovat atd .... :twisted: bol pri tebe aj predavac ci si to riesil uplne sam
to co bolo za magorapozri si tabulku velkosti a vysky na ich stranke....l-ko 20ka je od 175-190cm
27.04.2009 - 13:02:42
00
pri tvojej vyske byti bola 18ka mala bolel by ta chrbat..len ho pekne doskladaj a zacni jazdit uvidis ze ti bude akurat..a nevymyslaj s predajom :!: to by si spravil peknu kktinu
27.04.2009 - 13:05:22
00
Bolo to velmi narychlo v Cechach mali posledny kus a este k tomu som sa ponahlal.
Inak myslim ze mi to prave bliklo. Uz zacinam chapat aj to preco sa mi aj plaste zdaju na tom mojom siroke. Je mozne ze som sedel na Merida TFS 900-V crossway a nie matts?
Potom ale nechapem preco som bol v tom ze to bol 20" ram.
No nic, myslis ze to bude problem predat?
27.04.2009 - 13:15:15
00
crossway je trekingac s 28kani kolesni s uzkymi plastikmi.
tsf900je mtb s 26kami kolesami a sirokymi plastami 1,9/2,1daju sa tam nahodit aj take cestnejsie 1,8cka .
a nechapem preco ho chces predavat.ved je presne na teba a nemozees mat maly ram ,ale stavany na tvoju vysku...trubku nemozes mat dole to si si mal vybrat damsky alebo ukrajinu a nie mtb.
neviem ci ho predas a ak hej musis ho dat pod cenu aby si sa ho zbavil....tak sa na to vyser a zacni jazdit tej trubky sa nemusis bat ja mam 181cm este sa mi nestalo ze by som sa narazil ..a to jazdim obcas pekne divoko
27.04.2009 - 13:25:52
00
voooooou...najprv to poskladaj sprav na tom nejake km a potom zistis aky ti je bike
27.04.2009 - 13:30:01
00
No pokial by som mal ist pod cenu, tak to si ho radsej necham. Ale minimalne plaste budem chciet o dost uzsie, vies nejake kvalitne poradit? A takisto budem chciet nejake ine sedlo. To co tam je, je strasne tvrde. Tie sedla Selle su naozaj tak dobre? Zevraj rit z nich vobec neboli...

samalama: no ked urobim na tom nejake km tak potom uz budem musiet ist pod cenu
27.04.2009 - 13:35:40
00
nespekuluj pekne ho poskladaj a vyskusaj na nejakej kratsej trase aspon 25km po asfalte aj v terene potom mozes menit a upravovat....chvilu trva kym si rit zvykne na sedlo min 2tyzdne jazdenia ,aj ked je novy musis ist pod cenu tak nespekujuj.....jak pubertak :evil:
27.04.2009 - 13:40:04
00
lubosm - keď si ho kupoval cez internet tak ho môžeš bez udania dôvodu vrátiť do 14 dní (keď si dobre pamätám). Na tvojom mieste by som na ňom nejazdil, vrátil ho a zobral niečo menšie. Keď máš tak málo miesta nad hornou trubkou, tak ti žiadne nastavovanie sedlovky, sedla ani výmena predstavca nepomôže. Stále to bude vysoká neohrabaná koza na ktorej sa ti v teréne nebude jazdiť dobre.
27.04.2009 - 21:58:28
00
to lubosm: Precital som si prispevky. Pocuj, nepanikar. Normalne si poskladaj bike a jazdi ho. Musis nejako zacat, to nejde trafit sa okamzite do spravneho biku. Ja takisto hladam a skusam. Ze mas sirsie, ci uzsie kolesa, to poriesis. Pekne si ho nastav ako ti tu radia. Nic nevracaj, na tvoju vysku by to malo byt ok. Neries, ci sedadlo je tvrde, ci makke. To sa neda vyriesit teraz. Kupis si iny bike a budes takisto rozmyslat, ci bol dobry ? Inak, ten bike je dost pekny. Moj sa mi az tak nepaci ako ten. Takze si nastav sedlo, riaditka, a ides. A kusok mozno je dobre postudovat toto forum, zoznamit sa s pojmamy a uvidis, ze budes viac doma a nakoniec budes s tym bikom uplne spoko.
27.04.2009 - 23:26:33
00
zoznamit sa s pojmamy a uvidis, ze budes viac doma a nakoniec budes s tym bikom uplne spoko.
Tak, tak. Keď sa zoznámiš s pojmami tak budeš viac doma...ako na biku, pretože je pre teba veľký
Keď ti tu radia borci, ktorý majú tiež vercajk na trubke keď sa postavia nad bicykel, tak to neznamená že to je ok. Pretože nieje. Na bicykel určený na cestu je to prijateľné len veľmi ťažko a na bicykel určený do terénu vôbec. :roll:
28.04.2009 - 23:14:07
00
lubosm : co si nakoniec urobil??? zaujimalo by ma ako si to vyriesil :wink:
30.04.2009 - 18:44:57
00
2 bob: Odkial vies, ze je mu velky, ked to nevie presne sam ? Mas krystalovu gulu ? Ja by som skor povedal, ze sa poplasil ako s vyberom, tak aj s predajom.
01.05.2009 - 18:35:58
00
lubosm:
No obavam sa ze v tom obchode to asi nebol 20" ram. Asi som mal venovat vyberu dlhsi cas. Ale ked ta cena bola naozaj dobra... (Preto dufam, ze by to nemal byt problem predat)
Myslim ze moc toho nenastavim lebo najvacsi problem mam s tym ze ked stojim na zemi tak stangla masiruje moj rozkrok...


Kryštálovú gulu zatiaľ nemám :wink:
01.05.2009 - 19:24:30
00
No cez vikend som pojazdil asi 50km a tak som opat o nieco mudrejsi. Velkost ramu je uplne v poriadku, bicykel je super. Problemom sa ukazali byt moje zapastia a otlacena rit, ta sedacka je naozaj masaker a neviem ci si na nu zvyknem.
Bavil som sa s jednym znamym a ten ma tiez ubezpecil ze velkostou je ten bike pre mna idealny len poznamenal ze mozno som si kupil az prilis luxusny model a ze som mal ist do nejakeho crossoveho modelu. Tak este stale rozmyslam, ze ak by sa nasiel nejaky kupec za povodnu cenu tak by som to predal. Myslite si ze sa najde niekto? Upozornujem ze povodna cena bola 800€ co je o takmer 10000Sk menej ako sa predaval u nas. (teda ked este bol dostupny)
Ak sa nikto nenajde tak zainvestujem do tensich plastov, lepsieho sedla a budem spokojny. Dufam.
05.05.2009 - 11:22:30
00
keyboard_arrow_up