caute...tak chystam sa kupit si bike z bazaru a mam dvoch kandidatov no chcel by som sa poradit ktory by sa lepsie hodil resp. ktory je lepsi v komponentoch a tak .....

Big hit
Tlumič Manitou Swinger4,zadní kolo 24", vidlice Jakos 195mm (olej-pružina), bzdy Hayes Hydraulic 9, kliky Truvativ Hussefelt. bez papierov predpokladam

Cena: €850

http://www.mtbiker.sk/index.php?modul=bazar&kat2=0&slovo=big+hit&kat=all&B1=N%E1jdi%21
mal by to byt druhy inzerat....
obr: i43.tinypic.com

dik za rady

Enduro
http://www.mtbiker.sk/index.php?modul=bazar&kat=all&slovo=specialized%20enduro%20&od=0&order=time+desc hned prvy inzerat
cena 1200eur

obr: i41.tinypic.com

tato fotka od Dijcka vystihuje moj styl jazdy
i40.tinypic.com
05.05.2009 - 16:58:47
00
urcite nie zjazdoveho bighita,
enduro je aj na slapanie, na tom bighite to je blbost davat vacsie dialky
05.05.2009 - 17:02:26
00
no ok...a este tak pomimo...ak by ste kupovali bike z bazaru brali by ste len bike s papiermy resp.so zarukou alebo by vam to nevadilo ???... ako je to s kompatibilitou vidli a tlmica??.... a hodil by sa ten Specialized Enduro aj pripadne na nejaky FR ? :) diki ;)
05.05.2009 - 18:13:57
00
hmm....tak co nikto mi nezodpovie ??? :(
06.05.2009 - 23:56:49
00
no ok...a este tak pomimo...ak by ste kupovali bike z bazaru brali by ste len bike s papiermy resp.so zarukou alebo by vam to nevadilo ???... ako je to s kompatibilitou vidli a tlmica??.... a hodil by sa ten Specialized Enduro aj pripadne na nejaky FR ? :) diki ;)


ja ram z bazaru mam a nedostal som k nemu ziadnu zaruku, a nejak to neriesim, keby mi praskol a nedalo sa to zvarit aspon by bol dovod kupit novy :-))
Uz v nazve to ma ma Enduro, tak ci by sa hodil ako pises "aj pripadne na nejaky FR?" zalezi asi od toho kto ma kde hranice medzi endurom a FR... 8) Su tu skunkovia co jazdia podla ich slov "lahky DH" ale podla starych bobrov je to XC...

P.S. CO je vlastne "lahky DH?" :shock:
07.05.2009 - 07:38:50
00
Zalezi na tom aky stary je ten ram,garancia je samozrejme velkou vyhodou pri kupe a povod biku by mal byt pri kupe jasny.
A o tomto "novom" Sp.Endure je dost popisane,skus pouzit hladanie.
Osobne som na nom nejazdil,ale jazdil som z chlapikom co na nom (karbonovom rame) daval vsetko mozne na dost ostrom fr/dh traili a velmi si ho chvalil.Podla mna vydrzi toho dost,co sa tyka chodu zadnej stavby/vidlici nemozem povedat nic z vlastnej skusenosti,no dost sa o tom pise ze to nieje prave ideal.
07.05.2009 - 08:23:23
00
no jasne diki....lenze chapes ja mam 65-70kg cize mne netreba extra vidlu a zasa nejazdim nejak zavodne aby som dal za poriadnu vidlu 500eur :) kazdopadne dik za rady... este jedna otazocka co by ste poradili najviac si vsimat pri kupe...resp. mam sa do toho vobec dat a kupit ten bike z bazaru ...???majitela samozrejme nepoznam... :?
07.05.2009 - 09:28:51
00
v prvom rade ti musi sadnut velkost...co sa tyka toho endura, je tam tlmic a vidla z vlastnej produkcie specialized, podla viacerich ohlasov to nie je velmi citlive, co by ale na druhej strane mohlo vyhovovat trochu tvrdsiemu zaobchadzaniu...
co sa tyka papierov, bez znalosti povodu by som urcite nic nekupoval
07.05.2009 - 15:27:42
00
ozaj by ma veľmi potešilo, KEBY sa TU konečne prestali viesť debaty typu: jedna pani povedala
po slovensky: na nete sa niekde písalo, že....
ak niekto nema osobnú skusenosť, nech si svoje "odborne vyčítané posudky" nechá pre seba,
hlavne 100 % netoví odborníci, ktorí niektorý komponent, alebo bajk v živote na živo ani neuvidia,
ale dokážu ho samozrejme a jednoznačne "odborne" zakopať pod čiernu zem...
ak maš zaujem o: Spešlik... zájdi k svojmu najbližšiemu predajcovy značky v okolí , určite má test bajky, (obetuj pár piv) požičaj so ho, pojazdi, rozhodni sa
a hlavne nečitaj ...ujoviny... netmajstrov

ps: mám bajk inej značky :-)
07.05.2009 - 17:15:10
00
ozaj by ma veľmi potešilo, KEBY sa TU konečne prestali viesť debaty typu: jedna pani povedala
po slovensky: na nete sa niekde písalo, že....
ak niekto nema osobnú skusenosť, nech si svoje "odborne vyčítané posudky" nechá pre seba,
hlavne 100 % netoví odborníci, ktorí niektorý komponent, alebo bajk v živote na živo ani neuvidia,
ale dokážu ho samozrejme a jednoznačne "odborne" zakopať pod čiernu zem...
ak maš zaujem o: Spešlik... zájdi k svojmu najbližšiemu predajcovy značky v okolí , určite má test bajky, (obetuj pár piv) požičaj so ho, pojazdi, rozhodni sa
a hlavne nečitaj ...ujoviny... netmajstrov

ps: mám bajk inej značky :-)

:lol: konečne NÁZOR
07.05.2009 - 21:01:48
00
ja som mal pocit, ze enduro ma dost pretlmeny tlmic.. oproti takemu Pitchu .. na ktory davaju float..
07.05.2009 - 21:08:08
00
aha...tazke tipujem ze si nanom uz jazdil....a ako by si ho zhodnotil ako celok ??? :)
08.05.2009 - 08:27:40
00
nie, žiaľ bohu ... nejazdil...
jazdil som len za ním, pred ním, alebo vedľa neho a to ja na radenie sakra málo :P
ale skús buď:
možnost 1.
alebo otázku do fora typu má tu niekto Sp Enduro ?? a poradí mi ??
(ale predokladám, že veľa ich tu asi nebude)
ja to nebudem, kedy si chcel niečo o SCOTT-e tam by som mohol :-) možno slúžiť,
ale radšej jazdím ako teoretizujem :twisted:
08.05.2009 - 10:40:41
00
njn....len vies nechcem urobit chybu ze ho kupim a bude to na ....:/
08.05.2009 - 14:54:26
00
ešte raz ...netušim odkiaľ si...
ale zajdi k najbližšiemu predajcovy a požičaj si ho a pojazdi....
to nie je žiaden problém...
09.05.2009 - 10:35:34
00
keyboard_arrow_up