Zdravím,
Chcel by som znalých poprosiť o názory:
Mám dvojročný XC HT bajk, sú na ňom pôvodné brzdy Hayes El Camino s 160mm kotucmi. V čase kúpy som zhruba vedel, že to nie je tá "naj" voľba, ale zbytok bajku rozhodol. Počas dvoch rokov som dospel k názoru, že ma už riadne hnevá (stále mi po rozume chodí,že tie brzdy sú tragédia - ale nemám dostatok skúseností s inými), ak ma brzdy stále obmedzujú. Od novoty sa vyskytli všetky problémy a vlastnosti, ktoré popisujú aj recenzenti inde na nete (slabé,často nepredvídateľný účinok, "samonastavovanie",...atď). Chcem to zlepšiť a dospel som k týmto riešeniam (a nemám práve veľa peňazí na rozhadzovanie,ale počkať sa dá):

1. - riešenie do 100 € - kúpiť 185mm (napr. Avid G2,G3) kotúč dopredu+adaptér+lepšie platničky (ktoré?). Vidlica je Manitou R7, takže väčší kotúč asi nie. Zadná brzda ma toľko netrápi (ale na prednú som extra citlivý), okrem všeobecných vlastností bŕzd a kotúčov Hayes.

2. - riešenie okolo 200 € - kúpiť komplet brzdy Hayes Stroker Carbon 2009 s adaptermi aj 185mm kotucmi. Nejazdil som ich, nemám možnosť. Oplatí sa za ten cenový rozdiel?

3. - riešenie za 300+ € - kúpiť komplet napr. Avid Elixir CR alebo Hayes Stroker Gram - z tých, ktoré sa mi pozdávajú. Opäť rovnaká otázka ako pri možnosti 2.

Ďakujem
14.05.2009 - 12:14:34
00
Tak toto je rozobraté 8) . Ak by to bolo na mne, tak by som sa priklonil k možnosti 1. Avid-y sú pre mňa sympatickejšie a čo sa týka týka platničiek, tak možno by sa dalo vybrať niečo s ponuky BBB. Napísal si, že nemáš peňazí na rozhadzovanie, tak aj preto by som išiel do toho najlacnejšie čo si uviedol. A ak niekedy peniažkov pribudne, tak sa dá vymeniť aj zadná brzda.
14.05.2009 - 19:21:17
00
1. možnosť je o výmene kotúča, platničiek, nie celej brzdy.

inač jazdim hayes stroker trail (kotuče 160/160) už niečo cez rok. nemôžem porovnať s inými ale zatiaľ som s nimi nemal problém. vždy ma zastavili :D
14.05.2009 - 19:49:28
00
Ešte upresním, že možnosť 1. je naozaj len výmena kotúča, kombinácia ktorá by podľa všetkého mohla fungovať. Ale stále to budú El Camino, kde ma bude naďalej vytáčať napr. to "samonastavovanie" za jazdy.
Možnosť 2. je výmena celého setu (všetko - komplet predok+zadok+adaptéry+kotúče 180+hadice). Za tú cenu som Stroker Carbon našiel nové na eBay a nie je to priepastný rozdiel oproti možn.1. Len ich nepoznám a neviem, či je to zlepšenie oproti tomu, čo mám. :?:
Kto ich jazdil, prosím napíšte svoj názor.
14.05.2009 - 20:26:49
00
keyboard_arrow_up