celo ... skus sa spytat inac ... napis, kolko chces investovat do bicykla a podla toho sa da aj poradit. Ak si limitovany nejakou sumou, ktora ti nedovoli kupit nieco viac, ako Soru, tak sa tu zbytocne pytas, ci je dobra, aleo nie je. Ako ti napisal giro, lacnejsia sada, viac starosti. Nepresne radenie, mensia tuhost, pevnost, skorsie opotrebovanie ...
Ultegru 2008 kupis teraz za priblizne 430 eur, co je priblizne 13 000sk .
06.04.2009 - 17:50:27
00
Na SORE mám najazdených cca 24000km, nesťažujem sa. Pretekal som na tom a aj na tom pretekám. Určite by som si teraz kúpil niečo lepšie, ale v tedy to bol môj prvý cesťák. Každopádne, absolutny šrot to nie je a ak si človek nemôže dovoliť lepšie, tak stačí aj to, ale ak si môžeš dovoilť aspoň tiagru, tak ju ber.
06.04.2009 - 17:53:01
00
Skúsim aj ja pridať názor, ktorý ti určite nepomôže.
Bolo tu čosi nahodené o člnkovaní a jachte, lenže hodne ľudí sa ešte nečlnkovalo a jachtu videlo len v TV. Ja skúsim iný príklad.
Chceš mať auto, však už všetci susedia majú, ale vieš, že máš tenkú peňaženku, veľa toho nenajazdíš, občas niekam za rodinou, dva krát do roka dlhší výjazd. Nebudeš moc rozmýšľať a kúpiš si Fabiu 1,2. Ak máš hrubšiu peňaženku, dva krát mesačne jazdíš s rodinou na chatu 200 km ďaleko, občas okrem rodiny potrebuješ odviezť aj vrecko zemiakov alebo cementu, každý rok na dovolenku v lete, prípadne aj v zime - tak si asi kúpiš Octaviu. Keď je však auto tvojím výrobným prostriedkom, sedíš v ňom skoro denne, pravidelne jazdievaš dlhé štreky či už pracovne alebo s rodinou a nemusíš rozmýšľať nad každou korunou, tak si kúpiš SuperB.
Ak chceš vyzerať pred susedmi ešte lepšie, tak si kúpiš skoro také isté auto, s tým istým motorom a podvozkom, akurát inak oblečené s nápisom Volkswagen.
Takže keď budeš málo jazdiť, nevieš ešte koľko toho najazdíš a či ťa to bude vôbec baviť, prípadne máš tenkú peňaženku, tak tá Sora alebo Tiagra bude postačovať. Ak chceš jazdiť trochu viac, tak musíš uvažovať nad 105-kou. No a keď sa chceš vyzúriť na Slovenskom pohári, tak to by už mala byť Ultegra.
Len nezabudni, že to nie je len sada, ale aj rám, kolesá ďalšie doplnky. A neviem si moc predstaviť karbónový rám ovešaný Sorou. No, viem si to predstaviť, ale vyzeralo by to hodne divne.
A možno máš pár kamošov, budete jazdiť spolu a budeš sa chcieť trošku ukázať. Tak potom to chce imidžovku - sadu Campagnolo, rovnakej úrovne ako Shimano. Hoci od tohto roku už Sora a Tiagra nemajú u Campy konkurenciu, to sme rozoberali v inej téme.

Ja mám Campu Veloce (približne Shimano 105) - už 5 rokov a myslím, že mi postačuje. Najazdím 4-6 tis. km ročne, 2-3 rakúske maratóny ročne. Za tých 5 rokov som pre zdravotné problémy, vyššiu váhu a vek vymenil kľuky s prevodníkmi 53-39 za kompakty 50-34 (z o stupeň vyššej sady Centaur) a pred mesiacom kazetu. Okrem toho pravidelne mením reťaz a raz ročne si nechám skontrolovať brzdy (gumky ešte neboli menené a ani tak skoro asi nebudú), doštelovať prehadzovače. Inak nič. Ak by som išiel do niečoho nového, tak opäť do Veloce alebo do Centrauru. Chorus je na moje jazdenie zbytočne drahý.

Dúfam, že som ti nepomohol, ale ešte viac zmotal hlavu...!
06.04.2009 - 21:49:31
00
Gemyny, ak si prepcitas moje doporucenie, neradim mu soru, pisem, ze je skor pre toho, kto nikdy nejazdil, ale jazdit sa na tom da.
JOKO ani ja nemam spominanevymozenosti islo o priklad.{staci mi bike} :D
Ide o to, aby sa rozhodol a zacal krutit. Ked uz, nech aj na sore. I ked tiagru by som skor doporucil. S campou skusenosti nemam.
07.04.2009 - 06:15:41
00
Ja by som ti tiez odporucil aspon 105..ked chces jazdit objemy 5000 - 7000km ti urcite sora nebude stacit..ja som minulu sezonu jazdil tiagru spodobnym objemom km...naozaj sporovnanim co mam teraz (campu centaur) sa to neda ani porovnat tiagra vobec nebrzdila!!! a to som si myslel aka je to dobra vybava, :) ..tiez sa to casto rozstelovalo...no tolko moj nazor aspon tu 105 ale postaci aj ta tiagra urcite...sam som ju jazdil :)
07.04.2009 - 09:57:47
00
Ja by som ti tiez odporucil aspon 105..ked chces jazdit objemy 5000 - 7000km ti urcite sora nebude stacit..ja som minulu sezonu jazdil tiagru spodobnym objemom km...naozaj sporovnanim co mam teraz (campu centaur) sa to neda ani porovnat tiagra vobec nebrzdila!!! a to som si myslel aka je to dobra vybava, :) ..tiez sa to casto rozstelovalo...no tolko moj nazor aspon tu 105 ale postaci aj ta tiagra urcite...sam som ju jazdil :)


ja som zacal jazdit cestu, mam lacny bike v sore a zatial som po takmer 700 km nenastavoval vobec nic.
Ale keby som bol vedel ako ma to chyti, tak by som do toho nahadzal viac koruniek. Asi 105-ka by bola ideal.
Vento, nevysli by sme niekedy niekam spolu? Som z Bytce
Len momentalne mozem len light tempo, mam prusery s kolenom, skoro tyzden som uz nejazdil a v izbe stoja 2 biky :(
16.04.2009 - 23:32:37
00
triton .....ok mozme sa niekedy dohodnut vpoho ..neni problem ..a ty teraz mas prvu sezonu cestak?a aky ?daj ho do galerie :lol: aj jeden moj kamarat co uz nejazdi mal soru a vpohode mu slapala celu sezonu no potom ju zhodil...
17.04.2009 - 13:37:23
00
triton .....ok mozme sa niekedy dohodnut vpoho ..neni problem ..a ty teraz mas prvu sezonu cestak?a aky ?daj ho do galerie :lol: aj jeden moj kamarat co uz nejazdi mal soru a vpohode mu slapala celu sezonu no potom ju zhodil...


no neni to ziadna slava. Dema Alvito-DC. S tvojim bikom to asi porovnavat nemozem, ale da sa na tom jazdit. By som zobral aj nejaku kvalitnejsiu ziletku, ale nezvysili peniazky, lebo som kupil minuly rok pozemok. Ale jazdim pre radost, bavi ma to. Niesom ziadny chrt
17.04.2009 - 14:26:07
00
Ešte starú 105 ku som aj ja jazdil voľakedy dávno a zniesla tak 5000 km na sezónu 8 rokov a to je už čo povedať. Jedine som menil kladky na šaltri , reťaz a brzdové gumičky :idea: Tiež by som do tej SORY moc nešiel. :idea:
03.05.2009 - 20:58:00
00
tiez som presiel z MTB aj na cestu a sora bohate staci a nekazi sa ani nic podobne!
21.05.2009 - 09:47:19
00
keyboard_arrow_up