Hmm, na Deore som zatial pocul len dobre veci (teda z toho mala co som pocul) :) ... len sa nam tu debata zvrtla trochu mimo od povodnej temy :lol: ... takze s5 k povodnej otazke : Ako je to s tou vybavou u Kony ? Plati to, co maju na oficialnych starnkach, alebo pre Europu sa to sklada s inou vybavou ? (Lebo podla realu to tak vyzera).
02.08.2006 - 15:42:46
00
podla cenniku kaktusbiku je to: prehadzovac Deore LX a radenie Deore

zdroj: http://www.kaktusbike.sk/bicykle/kona.php
02.08.2006 - 15:47:13
00
Hmm ... zaujimave ... cize podla oficialnych stranok Acera-x, podla ceskej Deore a v reali Deore LX ... jeden by cakal, ze na oficialnych strankach budu realne informacie :? ... najlepsie asi bude pozriet priamo na predajni ...
02.08.2006 - 16:05:14
00
ono ani cennikom v kaktuse by som moc neveril...vela krat som si vsimol, ze ten, co zostavoval tu tabulku iba nakopcil riadky a zabudol ich poopravovat, takze tam boli nezmyselne zostavy...najlepsie je to vidiet na vlastne oci :shock:
02.08.2006 - 16:23:56
00
to Tramp: na ten Hardrock pro Disc je test v novom Vele, ak maš možnosť tak si to prečítaj,je dosť ťažký a kritika je aj na vidlu MZ 3, ale inač brzdy dostali 9 bodov z 10, ale vidla len 5, tech. pasáže 7 a vedenie stopy detto 7. jednoznačne z vybraných bikov vyhráva KOna Caldera a GT Aval. 1. disc. Dúfam, že som ti aspon trochu pomohol. mam takú istú dilemu ako ty, takže tak. Viac menej čakam na zľavu u GT, či haro.čaf
02.08.2006 - 20:00:40
00
Nazor na kony?:) Su to dobre biky, mierny nadpriemer. Pred dvoma rokmi som mal Konu Cinder Cone a spokojnost. Dobra hrava geometria, da sa na nej aj vyblnut (18') :) Na tom Blaste budes musiet urcite vymenit vidlicu a asi aj kotucovky, osadenie nieje az tak podstatne - od deorecka to nieco vydrzi.

PS: o rok dva ajtak prejdes na fulla:))
02.08.2006 - 21:26:23
00
Súhlas s Dijckom. Prechod na fulla mi trval 13 mesiacov po kúpe HT.
02.08.2006 - 21:35:16
00
No, bud Blast, alebo skor Cinder Cone alebo ten Specialized, vsetko zavisi od penazenky ... brzdy skusim vymenit za Deore hydrauliky a vidla ... no, pojazdime, rozbijeme a potom vymenim ... a full ... co ja viem, nejako necitim potrebu kupovat full ... ale ak budem s kupou vahat este rok, tak dost mozno fakt kupim fulla :twisted: :twisted: ... a co sa vybavy tyka, minimalne Deore chcem ... lenze na strankach vyrobcu sa u Blastu pisalo, ze am Aceru, preto som bol z toho prekvapeny.
02.08.2006 - 21:52:57
00
mam Blasta 2k5 a ked som ho kupoval tak tusim na officialnej stranke bola vybava Alivio, ale v skutocnosti to ma prehadzovac LX a ostatne je Deore. Ked som tento rok kupoval nove brzdy, tak som sa bavil s chlapikom a hovoril ze Blast 2k6 ma nizsiu vybavu ako predchadzajuci rok.
Ale aj tak je najlepsie zajst do obchodu a pozret.
No a na zaver, ked to kupis vymenis vidlicu aj brzdy aj pedale (aspon ja som to spravil) :) takze ak budes mat moznost sprav to hned pri kupe a usetris nemale peniaze.
03.08.2006 - 10:09:21
00
len tak btw. to je model Blast a este ma nejakych x variant??? dost blbost...
podla mna najlepsie spravis, ak zavolas do kaktusu a tam ta hadam vybavia :wink:
03.08.2006 - 10:12:01
00
Nazor na kony?:) Su to dobre biky, mierny nadpriemer. Pred dvoma rokmi som mal Konu Cinder Cone a spokojnost. Dobra hrava geometria, da sa na nej aj vyblnut (18') :) Na tom Blaste budes musiet urcite vymenit vidlicu a asi aj kotucovky, osadenie nieje az tak podstatne - od deorecka to nieco vydrzi.

PS: o rok dva ajtak prejdes na fulla:))


múdro hovoríš aj ja som mal najprv pevňák ale od kedy som naškrabal na fulla tak to je super. nemenil by som za pevňák. ale je to otázka peňazí ako vo všetkom

No, bud Blast, alebo skor Cinder Cone alebo ten Specialized, vsetko zavisi od penazenky ... brzdy skusim vymenit za Deore hydrauliky a vidla ... no, pojazdime, rozbijeme a potom vymenim ... a full ... co ja viem, nejako necitim potrebu kupovat full ... ale ak budem s kupou vahat este rok, tak dost mozno fakt kupim fulla :twisted: :twisted: ... a co sa vybavy tyka, minimalne Deore chcem ... lenze na strankach vyrobcu sa u Blastu pisalo, ze am Aceru, preto som bol z toho prekvapeny.


jooooj aj ja som váhal asi tak 8 mesiacov čo kúpiť, prečítal som kopec vecí na nete, všetko pre a proti, a medzi časom som aj našetril na fulla :-) a vozím iba to a je to fakt super pocit po teréne. je pravda že som ešte nezačal jazdiť závodne :) ale možno časom aj to :D
03.08.2006 - 10:23:01
00
to tramp:ja mam blasta 2006 a ma vybavu deore(zadny salter+smyk+radenie)ostatne tusim vsetko tak ako pisu.vcelku fajn bike na zaciatok vyborna geometria velmi dobra ovladatelnost.vidliva zatial tiez ujde ale to bude asi tym ze som na lepsej nejazdil(doteraz na pevnej).ale vsetko sa da vymenit......hayesi brzdia vcelku slusne kym niesu vo vode potom tak hnusne vibruju a pistia a ktovie co este.za tie prachy je to myslim velmi dobry bike.pozri este julove velo je tam test bikov v cenach okolo 30 llitrov(HR pro disc a tak).tak stastnu kupu
03.08.2006 - 10:44:11
00
Dnes sa chystam kupit si to Velo (ak ho este zozeniem) a potom sa rozhodnem ... aj tak to budem najskor kupovat na jar a mozno chytim nejaku zlavu :twisted: ... ale cim dalej, tym viac sa priklanam bud k Cinder Cone alebo Specialized ... pozeram po nete co sa da o nich najst, ale rozhodnem sa asi az ked sa posadim na ne a trosku pojazdim ... a potom, ktovie, mozno aj nejaky ten maratonik vyskusam (Slansky, Sarissky alebo Kosicky, ved to mam pod nosom :) ).
03.08.2006 - 10:51:01
00
Hmm, po prestudovani tych testov vo Vele (aj ked ich beriem len ako informacie) sa zacinam priklanat skor ku Kone ako k tomu Specialized ... aspon v tych testoch vysiel horsie ako Kona Caldera.
2 PaliG Pozri si ten cennik z Kaktusbiku, potom kona.cz a konaworld.com a uvidis, ze o jednom modeli (Blast) dostanes 3 rozne informacie. :?
03.08.2006 - 15:09:40
00
2 PaliG Pozri si ten cennik z Kaktusbiku, potom kona.cz a konaworld.com a uvidis, ze o jednom modeli (Blast) dostanes 3 rozne informacie. :?


to chapem, ze je vsade nieco ine. preto som pisal aby si napisal(resp. zavolal) do kaktusu alebo ineho obchodu odkial ten bike budes kupovat...lebo kupis to co budu mat a nie to co je na konaworld.com :wink:

ale nechapem tie oznacenia: jeden ma 2k7, druhy 2k5...co su to za kody?
03.08.2006 - 16:04:04
00
keyboard_arrow_up