to by aj mna zaujimalo ako to vlastne je, radsej bych siel v druhej, hoci mam seriu tisic..ale myslim, ze niekto kompetentny sa tu vyjadri..


Zdravim,

ako vidim, stale nie je pochopena myslienka rozdelenia startu na vlny. Radsej to este raz vysvetlim. Kedze v minulom roku odstartovalo na 50 km naraz 586 ludi, tak vzhladom na charakter trasy, kde su aj technicke useky, single... pri takomto mnozstve ludi dochadza na tychto miestach ku tlacenici a staci, ze jeden clovek zostupi a za nim tlacia vsetci ostatni. Preto sme pristupili ku rozdeleniu startovneho pola tejto trasy na dve cca polovice. Nema vyznam delit to tak, ze v prvej vlne bude 100 ludi a v druhej 500... Prvu vlnu sme vyberali podla vysledkov z minulych 2 rokov zo vsetkych tras a isli sme od prvych miest. V propoziciach sme spominali, ze to bude orientacne do 150 miesta. Kedze v tomto pripade by islo skutocne len o asi 100 ludi, preto sme pristupili k tomu, ze sme pri vybere isli do cca prvej polovice vysledkovej listiny 50 km trasy. Strata na vitaza bola okolo 1 a pol hodiny, co je este stale slusny cas.

Skutocne by som z toho nerobil dramu, ved kazda vlna ma samostatne merany cas a po prichode do ciela Vam vysledkovy soft casy pozaradzuje v realnom poradi. Takze ziadne take, ze v druhej vlne mate automaticky + 15 minut. A ked budete v prvej vlne, este to neznamena, ze Vas niekto bude nahanat, aby ste nahodou nezaostavali :)

Seria cisiel 1001 - 1300 je pre prvu vlnu a 2001 - 2300 pre druhu. Ak sa niekto s cislom 1000 zamiesa do druhej vlny a opacne s cislom 2000 do prvej, tak bude zial diskvalifikovany. Na toto bude robena startova kontrola. Asi kazdy z Vas chape, ze ked by ste startovali hala-bala, nebolo by mozne robit seriozne vysledky.

Snad to uz bude pochopene.

Majte sa pekne a dufajte, ze sa rosnicky opat raz mylia. Tesime sa na Vas v Sulove.
18.06.2009 - 23:34:37
00
No hej, ale ked nestiham start (milon dovodov), vo vetsine pripadov inde co viem, mozem startovat, akurat cas mam o to oneskorenie horsi. Lenze tuna ked mam start. cislo do prvej vlny, a nestihnem start prvej vlny, ako to spravit aby som nebol diskvalifikovany ?? pockat az odstartuje druha vlna a na posledneho ucastnika z nej a potom sa zaradit a vystartovat?
19.06.2009 - 00:16:21
00
ked nestihnes start z akych kolvek dovodov tak si proste trt
19.06.2009 - 02:00:53
00
no uz sa nam to pocko upravuje vyzera to len na jemny dazddo 1.5mm/h....zrazkove uhrny sa znizili ako pocas fatranskeno maratonu. :twisted: ....kost a plech pomohli :mrgreen:
19.06.2009 - 06:27:02
00
ja som start v stranavach stihol na sekundu.. akurat som zabudol cip a musel sa vracat :D ratam sa medzi trtov? :P

tak v dukovanoch uz prsi jak hovado.. a taha sa to od zapadu takze sa mozte tesit..
19.06.2009 - 06:27:48
00
No hej, ale ked nestiham start (milon dovodov), vo vetsine pripadov inde co viem, mozem startovat, akurat cas mam o to oneskorenie horsi. Lenze tuna ked mam start. cislo do prvej vlny, a nestihnem start prvej vlny, ako to spravit aby som nebol diskvalifikovany ?? pockat az odstartuje druha vlna a na posledneho ucastnika z nej a potom sa zaradit a vystartovat?


Zdravim,

kto nestiha start svojej vlny, alebo hoci ktorej inej trasy, moze odstartovat pokojne aj neskor. Cas sa meria pre kazdy start trasy a u 50-ky pre kazdu vlnu od jej startovneho pokynu samostatne! Takze kto odstartuje z hocijakeho dovodu co ja viem o 9 minut neskor od casu startu svojej trasy (vlny), bude mat o tento cas naviac. Pre kazdu trasu a vlnu je samostatny interval cisiel aj preto, aby sme mohli jednoznacne urcit, kto mal kedy odstartovat.

Ale nemylte si to s tym, ze sa na start inej vlny, alebo trasy postavite zamerne.

Slavo
19.06.2009 - 07:09:55
00
ja som start v stranavach stihol na sekundu.. akurat som zabudol cip a musel sa vracat :D ratam sa medzi trtov? :P

tak v dukovanoch uz prsi jak hovado.. a taha sa to od zapadu takze sa mozte tesit..

Aj v žiline prší :x
19.06.2009 - 07:15:40
00
tu uz prestalo :D sviti slunicko celkom intenzivne :D
19.06.2009 - 07:36:46
00
tu uz prestalo :D sviti slunicko celkom intenzivne :D

Jemnučko mrholí lepší sa to :twisted:
19.06.2009 - 07:44:59
00
ete nieco ide od brna ale bude to lizat zilinu a kysuce
19.06.2009 - 07:51:24
00
dávam do placu štartovné na krátku trať 25km ...... má niekto záujem?
19.06.2009 - 08:11:55
00
Zasa by som to s blatom nevidel tak tragicky. Rok 2006 sme štartovali asi 1h po daždi,myslím, že aj pršalo celý týždeň, prišli sme na miesto so skalopevným presvedčením,že na štart sa nepostavíme a predsa sme išli a dalo sa to.Dokonca sa išlo hore potokom. Naviac na Súľove sú od vlani zmenené trasy, takže ani tých blatistých úsekov nebude tak veľa. Že bude chladno sa dá jednoducho vyriešiť teplejším oblečením, dosť z Vás sa vozí aj keď je zima-sneh. Problém vidím iba v prípade pršania počas preteku. Bunda na tele vydrží ale čo zadok a nohy?Nepremokavé elasťáky nemám. V kombinácii mokré gate a chlad to je na vážne prechladnutie/u mňa/. Ale prísť prídeme 8)
19.06.2009 - 08:49:07
00
domaci by v priebehu dna mohli pridavat aktualne info o pocasi ;-]
19.06.2009 - 08:53:46
00
blato nebude, ak bude poprchat tak sucha zem vsetko vsiakne 8) - ja tomu tak verim, ze najviac na svete :D
a zimu nejak uz vydrtime - sak budeme slapat 8)
19.06.2009 - 09:37:50
00
Zimu vydrzite, to suhlasim. Horsie bude po prijazde do ciela....Musis mat pripravene nieco suche na seba, minuli rok boli panske sprchy vo vojenskom stane na ihrisku....Ked si to tak zratam, spoteny, vycerpany po 50 km clovek pride, okolo 14 stupnou, studena sprcha....o tri dni zapal pluc jak z ucebnice :-(
19.06.2009 - 09:55:30
00
keyboard_arrow_up