mqx ti to dobre napisal neviem co viac k tomu este mozes chciet tak sa nepytaj dokola stale to iste, lepsie sa to uzt asi vysvetlit ani neda, ak to stale nestaci tak si zajdi niekam do shopu a skus si to nazivo
20.06.2009 - 15:58:15
00
sak to je pravda... a inac naco sa to pita ked to nema:D
20.06.2009 - 19:48:26
00
Dobre meni to charakteristiku, ale aku? meni prevodovy pomer? alebo nastavuje nelinearny chod ak ta packa vobec ma nelinearny?
20.06.2009 - 19:50:31
00
neries kraviny,urcite to bude nejaka hovadina,ked to nemas neries
20.06.2009 - 21:12:37
00
dostal som sa k tomu tak som to pozrel

Pri brzdových pákach Avid SpeeDial je možné nastaviť ich chod. Slúži na to nastavovacia skrutka, ktorá dovoľuje jazdcovi zmeniť ich charakteristiku bez použitia náradia aj počas jazdy. Dizajn kovanej páky BendZone™ so zahnutím na konci, ktoré slúži ako deformačná zóna pri páde, chráni pred zničením samotné telo páky...

tým zmenením charakteristiky je myslená tuhosť brzdy.aspoň keď tým červeným čuplíkom točím tak to tak reaguje.dá sa to aj počas jazdy ako je písané (pri rýchlom zjazde skôr nie ale pri normálnej jazde v pohode).takže asi preto sa to volá SpeedDial (a nie SpeeDial ako je na nete napísané - majú tam chybu v texte) lebo nemusíš zastaviť ale dokážeš buď trochu dotiahnuť (v smere hodinových ručičiek) alebo uvoľniť (proti smeru...) brzdu aj pri jazde.je to také také jemné donastavenie účinku brzdy.to zahnutie páčok je už o niečom inom.


mqx ti to dobre napisal neviem co viac k tomu este mozes chciet tak sa nepytaj dokola stale to iste, lepsie sa to uzt asi vysvetlit ani neda, ak to stale nestaci tak si zajdi niekam do shopu a skus si to nazivo
nie nevysvetlil to.len niečo prekopíroval z netu a trochu to pozmenil.ani ja som nepochopil som o čom to vlastne píše kým som nemal čas pozrieť sa na to.je normálne keď niekoho niečo zaujíma pýtať sa dovtedy kým nedostane pre neho dostatočnú odpoveď.tu je presný popis z netu: 'Pri brzdových pákach Avid SpeeDial7 je možné veľmi presne nastaviť ich chod. Slúži na to nastavovacia skrutka, ktorá dovoľuje jazdcovi zmeniť ich charakteristiku bez použitia náradia aj počas jazdy. Dizajn kovanej páky BendZone™ so zahnutím na konci, ktoré slúži ako deformačná zóna pri páde, chráni pred zničením samotné telo páky.' - vynechal dve slová a drbol to tu ako vysvetlenie.aj tak sa dá vysvetľovať.


sak to je pravda... a inac naco sa to pita ked to nema:D
pýta sa preto aby bol múdrejší.na rozdiel od teba.keď niečo napíšeš tak to vyzerá akoby to písal afgánsky študent po mesačnom kurze slovenského jazyka.a naozaj je normálne sa pýtať keď sa niečo chcem dozvedieť.
8)
20.06.2009 - 22:01:35
00
dik, satisaction
21.06.2009 - 12:51:45
00
v podstate tym nastavis ako citlive budu brzdy.. bud zacnu brzdit hned pri zatiahnuti packy alebo az neskor, budu mat plynulejsi nabeh..
21.06.2009 - 15:57:56
00
Tak, tak. Meníš tým vzdialenosť uchytenia lanka od osi otáčania páky.
21.06.2009 - 16:12:26
00
neries kraviny,urcite to bude nejaka hovadina,ked to nemas neries

sak to je pravda... a inac naco sa to pyta ked to nema:D

Nenapadla vas taka vec, ze sa to mozno chysta kupit a preto sa pyta? :wink:
21.06.2009 - 18:18:17
00
:D to si zabil schmirgel
21.06.2009 - 19:59:38
00
2 shmirgel:on sa to kupit nechysta,len riesi kraviny(poznam ho-jazdim s nim :mrgreen: )
21.06.2009 - 20:03:37
00
keyboard_arrow_up