Pred tyzdnom mi dosla zasielka z kupkola.cz EPICON LOD 100mm V.
Po jedno vyjazde sa mi zdala akasi makka tak som dofukal... No bike som dal do pivnice a po 5 dnoch ked som vibral bike a nasadol tak buchla vidla nadoraz. Proste sfukla. Na zahrade ked som blizsie obzel vidlu zistil som ze z ventilu nebusta ani kus ale bolo pocut take pukanie vzduchu jak unika okolo tej matice na korunke. Na reklamacku casu neni za ani nie mesiac idem do rakuska do alp na tyzden na biku... takze pls helfnite co z tym... a riesenie fukat kazde 3 hod sa mi nepaci...

Prílohy:

vzduch.jpg
vzduch.jpg 44.08 KiB thumb_up0thumb_down

02.07.2009 - 20:45:53
00
a je ta matica dobre utiahnuta?
02.07.2009 - 20:53:35
00
Sfúkni, povoľ maticu, vytiahneš to von celá aj s tesnením. Skontroluješ ho prípadne vymeníš. Závit namazať nejakým hustejším olejom a dotiahnúť, ak fučí len tade malo by to problémy vyriešiť. Ak pustilo tesnenie na piestiku, už to tak ľahké nebude.

Samozrejme to môže byť slabým utiahnutím matice ako píše JAro.
02.07.2009 - 20:56:11
00
daj ju dole z biku a ponor do vody :wink:
02.07.2009 - 20:56:56
00
Sice som vidlicu este nerozoberal ale: skusil by som ci ta matica nie je povolena, ak hej tak len dotiahol. A ked by bola na fest dotiahnuta a fucalo by a nechcel by som ju davat do servisu tak by som ju uplne sfukol, odsroboval tu maticu, poobzeral ten zavit a tesnenie tam a pripadne ho potrel nejakym silikonom :idea: (tym, cim sa utesnuju okraje na vani napr.), zasroboval, nechal zaschnut a potom nafukal a malo by to drzat. Ak by si stym chcel ist do servisu tak to potom odsrobujes a ten silikon zatvrdnuty odtial vyrypes nejakym nozikom.
02.07.2009 - 20:58:13
00
Neviem či silikón vydrží tlak v komore, občas aj vyše 200 PSi.
02.07.2009 - 21:32:54
00
Podla mna by ten silikon na zavitoch to mal prezit... akurat mi neni jasne co vlastne robi vzduch mimo tej patrony... teda vo vnutornej nohe, teda ak mam dopru predstavu ako to dnu vizera... Fakt nema tu niekto nakres alebo nieco take ako to vo vnutri vyzera?
02.07.2009 - 21:36:57
00
No ten tlak je tam urcite aj vacsi ked vydla pruzi. Ale ten silikon ked zaschne v zavite tej matice zasrobovanej vo vidli tak si myslim ze to urcite utesni, nehovoriac o tom ze ten zavit sam o sebe dost tesni.
02.07.2009 - 21:38:04
00
Nevymýšľal by som so silikónom, pekne kúpiť v prípade zničeného tesnenia nové a závit namazať hustejším tlmičovým olejom, prípadne možno ešte nejaká vazelína, no samozrejme s rozmumom nech sa nedostane do komory na piestik.

Vzduch sa v komore pri stláčaní vidlice rovnako stláča, zvyšuje sa jeho tlak. Závisí už od konkrétnej vidlice a jazdca na aký môže stúpnuť.
02.07.2009 - 21:43:57
00
Diky potesili ste ma. Uz som sa obaval o moj bike trip do rakuska. A staru zoom vidlu uz nechcem vidiet ani v blizkosti novej... rsp biku...
02.07.2009 - 21:48:21
00
http://www.srsuntour-cycling.com/customGates/scripts/binary.php?BinaryCodeID=1235&filename=exploded-view-SF9-EPICON-LOD.pdf tu si mozes pozriet ako to tam vyzera. pred tym ako to rozoberies nezabudni uplne sfuknut vidlicu. kluc potrebujes cislo 27.
02.07.2009 - 22:13:57
00
tu si kukni ako sa to roby a tak tam si najdi to video na tvoj typ vidlice http://www.srsuntour-tuning-base.com/index.php?screen=ho.home&postingID=108#
02.07.2009 - 22:26:35
00
Jej to je super nieco take som hladal... Takze tam neni "vzduchova patrona" teraz mi to uz cele dava zmysel. tak uz mi skoro uplne odlahlo. Uz len si najst cas a zase potravovat toho dobreho cloveka (Vlado-z thc) co mi naposledy dofukal vidlu... Vlado? ak si tu daj mi prosim svoj kontakt na icq... snad uz na posledne dofukanie vidly...
02.07.2009 - 22:27:22
00
daj dole maticu na nohe pruzenia a to cierne tesnenie namaz vazelinou, tot vsio
03.07.2009 - 07:57:11
00
spod matice ti bude podfukovať len v prípade, ked je poškodený O-krúžok, zle dotiahnutý, prípadne kombinácia.
vypusti vzduch, vymontuj a skontroluj O-kružok, či ho pri skladaní neprišrípli. Ak na ňom najdeš poškodenie treba ísť kúpiť novy. Netreba si lámať hlavu nad presným, kludne sa dá použiť o kúsom menší s väčším priemerom.
Pri montáži ho namaž olejom, prípade vazelinou a poriadne dotiahni (s rozumom). Problém by mal byť vyriešený.
Ked to budeš mať rozobraté, nezabudni skontrolovať hladinu oleja nad piestikom.

ako núdzové riešenie sa dá použiť teflonová páska na závity, prípadne tekuté tesnenie na závity (nie lepidlo, resp namám odskúšané).
03.07.2009 - 08:25:05
00
keyboard_arrow_up