Ked sa smiem spytat preco dost do XC? Ja som sa na nom presiel a pripadal mi ze pruzenia ma az az. tych 127mm urobi svoje, a zdalo sa mi to plne postacujuce. Urcite na nom nechcem robit skoky alebo co, chcem ho na vylety do hor, cize skor na slapanie, ale napriek tomu by padlo vhod preskocit nejaku prekazku ak sa mi na ceste z kopca nejaka objavi. Reigna sa trosku bojim ze bude jednak tazky a jednak ze sa bude az prilis pohupovat a tazko slapat do kopca. Mozno sa mylim. Este som ho neskusal


Toto je sice staršie ale trochu napovie http://blog.progresscycle.cz/media/test%20Giant%20Velo%203_08.pdf. Z môjho pohľadu, ak chceš jazdiť to čo popisuješ, Trance X to splní na 100percent aj s nejakou rezervou. Myslím si ale, že aj Reign by bola určite dobra voľba.
21.07.2009 - 11:45:13
00
Toto je sice staršie ale trochu napovie http://blog.progresscycle.cz/media/test%20Giant%20Velo%203_08.pdf. Z môjho pohľadu, ak chceš jazdiť to čo popisuješ, Trance X to splní na 100percent aj s nejakou rezervou. Myslím si ale, že aj Reign by bola určite dobra voľba.


Diky za tip. Som viacmenej rozhodnuty nad TranceX (trosku zvazujem aj Stumpjumpera FSR). Pri oboch vsak stale uvazujem nad velkostou
21.07.2009 - 11:50:59
00
bike treba vyskúšať... spešlácke FSRko je ale dosť hojdavé... Maestro je Maestro!
21.07.2009 - 11:52:11
00
Ešte ma napadla jedna negatívna vec na Trance Xovi, konkrétne na X3 ráfky WTB Laser Trail Disc v kombinácii s inak cekom slušnými KENDA Nevegal 2,1" pneumatikami, je horror čo sa týka opravy defektov. Pneumatika proste nechce po nasadení zapadnúť a tak máš pekne tvarovanú elipsu, pri ceste domov :). Zapadne až po nahusteni na 5 atmofsér aj to nie vždy. Treba namastiť s jarom prípadne mydlovou vodou, potom to nejako zapadne, ale je to otrasné. So Schwalbe NN 2.25 takéto problémy nemám, resp. nie až také.


Naposledy upravil bodo dňa 21.07.2009 - 13:26:23, celkovo upravené 1 krát.

21.07.2009 - 12:26:16
00
Ja som s kombináciou Kenda Nevegal 2,35"/WTB LaserDisc Trail nemal žiadny problém. Ten nastal až po výmene plášťu za Maxxis Minion, tam ani 5 atmosfér nepomohlo :( :evil:
21.07.2009 - 12:45:36
00
A pri slapani do kopca ti nedviha predne koleso ked si si zvolil mensiu velkost? Ja mam 172cm a skusal som tiez Mko a zdalo sa mi velmi fajn. dobry posed. Ale na rozdiel od Ska som vobec nevedel dat ani manual ani bunny hop cize technicke useky by mohli byt problem. Tebe to ide na tom Mku?

Ktory by si si bral pri mojej vyske? Podla tabuliek Giantu som presne na rozhrani. Mam rad mensie hrave biky, kedze som si na ne zvykol zo streetoveho biku a DHcka. No teraz presedlavam na Xc a tazko mi je objektivne posudit co je vhodne. Chcel by som tiez na nom vediet nejake tie finticky na traily ale tiez nechcem aby bol bike prilis kratky na slapanie do kopca :(

bral by som Sko tiez mam radsej mensi bike....a co sa tyka dvihania predku tak ja som si hned ako som ho kupil vyhadzal podlozky a nedviha ho absolutne....
21.07.2009 - 16:33:00
00
Ešte ma napadla jedna negatívna vec na Trance Xovi, konkrétne na X3 ráfky WTB Laser Trail Disc v kombinácii s inak cekom slušnými KENDA Nevegal 2,1" pneumatikami, je otrasné.


toto som riesil aj ja :wink: pumpa neraz letela cez cely dvor ked uz som mal pocit ze plast skor roztrhne akoby mal zaskocit spravne...a pythony ani nevravim...treba mydlovu vodu nato... a ide to uplne jednoducho..
21.07.2009 - 16:42:01
00
JAZDIL SOM GIANT TRANCE X2 ROK 2009.
TO ZE TU HARABURDU OSPEVUJETE JE VASA VEC..JA MAM SVOJ NAZOR KTORY NIKOMU NEVNUCUJEM.
TEN BIKE BOL FAKT HUMAC .. VAKEL NA ZADNEJ STAVBE A NA ZADNOM KOLESE BOL NEMAM DOVOD ABY SOM TU PISAL DAKE BLUDY ...
POZRI SA AKO SU TAHANE KABLE ..SAK TO VYZERA JAK KEBY BOLI NADROGOVANI KED TO NAVRHOVALI..
SEDLO OD VYROBY HNUS..
BRZDY STROKER HNUS PISTIACE SVINE KTORE BRZDILI JAK MOJE STARE XTR V-BRAKE PRED 10 ROKMI.
A RAM O TOM POTOM...TERAZ S5TNE NECHAPEM AKO SOM MOHOL TEN BIKE KUPIT..
JAZDIL SOM VELKOST L A VAHA 75KG KEBY NAHODOU STE CHCELI DACO ZE VAZIM ASI 120KG ZE TO ANI NEHOHLO VYDRZAT.

ESTE 1 CHCEM DODAT JE TO MOJ NAZOR NA TENTO BIKE NEVIEM AKO SU NA TOM INE BIKY OD GIANT NO VIEM ZE JA OSOBNE NIKDY DO TEJTO ZNACKY UZ NEPOJDEM.
TO NA COM JAZDIM TERAZ JE LEN MOJA VEC NEPOTREBUJEM SA TU UKAZOVAT CO MAM...
ALE SOM SPOKOJNY..
1 INDICIA..NEMECKA GARAZOVKA
21.07.2009 - 17:27:58
00
a teraz akoze mame hadat, a ty budes pridavat indicie?
jednu za druhou?
sak sa nedurdi a pochval sa.
a k veci: isiel som na majkovom reigne hore kopcom, a slo to pekne. nemal som pocit ako na hojdacke, a celkovo sa mi tie odpruzene bajky od Giantu pozdavaju.neviete kde sa daju pozicat testovacie kusy na vychode? anthem x by som rad prevetral na testovacej jazde, pre porovnanie.
21.07.2009 - 17:36:54
00
Neda mi nereagovat na tvoju vyhradu strasneho vedenia kablov - mozno bol nadrogovany ten co ti to staval ale ak su tie kable vedene ako maju byt tak je to na fulla vymyslene velmi dobre. Ziadne vedenie odkrytych kablov po spodku spodnej trubky resp. popod stredove zlozenie co nie je ziadna vynimka pri niekotrych znackach. A co sa tyka uchytenia bowdenov o vahadlo su tam na to dokonca aj take male navarky cez ktore ide SK paska a bowden cez to.
21.07.2009 - 18:38:19
00
na tom co som mal ja sa nedal dat ani kosik na flasku.tak boli vedene kable..a to je vlastne iba detail pri tom vsetkom..
21.07.2009 - 19:52:09
00
http://www.bike-forum.cz/fotogalerie/nase-biky/detail-7081.html

http://www.bike-forum.cz/upload/fotogalerie/98/big/4724_080319090036.jpg

keby to viedli spodkom bolo by to podla mna lepsie ..no takto je to fakt na hulvata..
21.07.2009 - 20:00:48
00
Košík na fľašku sa na taký bike nedáva, podla môjho názoru, od toho tu je Camelbak (alebo iný x-bak). To isté pumpa atď, v poslednom čase odkedy si jeden spolubiker zlomil kľučnu kosť, tak tam mám aj lekárničku, keď jazdím dlhšie prejazdy.
21.07.2009 - 20:15:29
00
mozes mi povedat preco sa kosik na taky bike nedava?akoze ti to zhorsi ovladanie alebo nedajboze zospati bike?
ja nejazdim v blate aby som ho jedol z flasky.
to ze si tam supnem vodu a nemam spoteny chrbat jak prasa po 5 minutach si myslim ze kosik je dobra vec..
viem ze su tu fanatici na camell a je marne sa tu o tom rozpisovat.
pekny den
22.07.2009 - 08:33:55
00
Lebo jazdím aj v blate :), resp. su úseky kde si proste nevyberieš aj keď je niekoľko dní sucho (ani fľaša s krytom veľmi nepomohla). A vidí sa mi to praktickejšie na dlhšie výjazdy, keďže máš väčšinou k dispozícii okolo 2L vody. Ale to sme už trochu off-topic :)
22.07.2009 - 08:52:01
00
keyboard_arrow_up