A keď ťa nebolia po sexe, ale po jazdení na bicykli, tak ešte napíš, aké máš pedále. Lebo ak máš nášlapné, tak to môže byť nesprávne namontovanými kuframi.
Ďalší problém môže byť v lámaní ťažkých prevodov.
28.08.2009 - 20:54:26
00
sranki sakkra dobre ze hovoris, to ma ani nenapadlo - skusime zmenu :D

joko tretry si cem kupit teraz niekedy, zatial mam klasiku
29.08.2009 - 02:17:24
00
Pred par dnami som otvoril tuto temu. Po maratone v BB /ZELENA STOPA/ som rad, ze som to spravil.
Okrem klasickej pripravy na biku s preferovanim lahsich prevodov a vyssej kadencie som si dal povedat od vas "foristov" a skusil som par veciciek - viac tekutin par hodin pred startom, magnesium par dni pred maratonom. Do dresu som si nabalil ENERVIT GT a nejaky ten gelik okrem vlasoveho... Po starte som nechal chrtov nech pretekaju a isiel som si svoje tempo co mi v prvych kopcekoch a zakrutach trosku spomalilo tempo ale mal som pred sebou aspon 2 hodinky na moju "taktiku" Po par km som na lahkych prevodoch zacal predbiehat fuciacich a tlaciacich superov a pri tom mysliet na rady z tohto fora. Aj ked sa islo cely cas v dazdi a blate citil som silu, energiu a hlavne pri naznakoch krcov som 2-3 krat rozhryzol GT, hodil lahsi prevod a hlavne dosiel len s miernym naznakom krcov. Tam kde ostatni okoloiduci ostali pri rovnakom tempe som dokazal zrychlit a posunut sa dopredu... Cas sice horsi ako minuly rok ale umiestnenie lepsie a hlavne lepsi pocit...
Takze DAKUJEM foristi ...
30.08.2009 - 23:54:21
00
Ja som dneska prvý krát skúsil gél a veľmi si pochvalujem. Prišiel na mňa hlad v dlhom stúpaní, dal som gel a už po troch minútach mi bolo úplne super. Vydržal tak pól hodinu, hore som sa potom najedol. Ionťák vozím na výjadzy pravidelne, pomáha mi v tom že keď prídem domov niesom tak dehydrovaný. Keď som vozil len vodu, tak doma som vypil aj liter džúsu po výjazde, teraz mi stačí jeden pohár.
31.08.2009 - 00:14:02
00
To s tym rozdielom v piti doma "po" je ale asi hlavne preto, ze Ti voda nechuti tak ako iontak a tak jej vypijes pocas jazdy menej ako niecoho, co ma aj chut. Teda aspon u mna to tak funguje na 100% - na teplu vodu z plastu zdaleka nemam taku chut ako na nieco, co osviezi aj chutove pohariky.
31.08.2009 - 00:20:07
00
Vlastne teraz tak rozmýšlam, že predtým som mával chuť na niečo sladké, preto ten džús a ovocie a čokoládu som vyjedal keď som prišiel domov. Teraz už chuť na sladkosti nepociťujem.
31.08.2009 - 00:49:14
00
ja som zacal jazdit na bajku do lesa este len tento rok.na moj prvy vyjazd nezabudnem.iba o vode.samozrejme som dosiel v krcoch.hned som zmenil taktiku na radu stareho bajkera.takze lahsie prevody na zaciatok ,vela tekutin a hlavne jontak.vsetko ide teraz ok aj pri dlhych a ostrejsich vyjazdoch :mrgreen:
31.08.2009 - 16:41:20
00
hmm zaujimave .. ja bezne pijem len vodu ;-] a nejaku kofolku ci pivo a nemam krce ... ale na maratonoch pijem jontak a krce mam skoro vzdy ;-] na v podstate polovicnych km .... takze krce a jontak asi vela spolocneho mat nebudu .... cisto intenzita a trenovanost
31.08.2009 - 17:20:32
00
No neviem, či ti ionťák pomôže proti kŕčom... Ja ho nepijem a kŕče som ešte nemal (ak nepočítam jeden pár sekundový na minuloročnom Súľove, kedy som zle zoskočil z biku a auá). Pijem čaj (pokiaľ mi vystačí z domu, ináč čapujem vodu v studničkách, príp. iné náhrady), no napr. na pretekoch na občerstvovačkách radšej hodím aj ionťák z kelímka, keďže jazdím len s fľaškou (už mám vcelku odsledované, ako často a koľko môžem upíjať, aby mi na danej vzdialenosti čaj vystačil). Avšak stáva sa mi, že je mi potom z ionťáku zle, na záchod ma ťahá (pred týždňom v Brne to bolo dosť zlé, posledných cca 5-7km som myslel, že sa poseriem :D ). No je to asi len vec zvyku...
31.08.2009 - 17:36:13
00
No je to asi len vec zvyku...

Múdro píšeš! Nie je dobré, len preto, že si na pretekoch, meniť pitný a stravovací režim. Nielenže dávaš telu zabrať väčšou intenzitou ako na bežnom výjazde, ale ešte aj do neho pcháš niečo, na čo nie je zvyknuté... Na pogrcanie a na posratie!
31.08.2009 - 22:11:37
00
hmm zaujimave .. ja bezne pijem len vodu ;-] a nejaku kofolku ci pivo a nemam krce ... ale na maratonoch pijem jontak a krce mam skoro vzdy ;-] na v podstate polovicnych km .... takze krce a jontak asi vela spolocneho mat nebudu .... cisto intenzita a trenovanost

ja tiez ked pijem na ture pivko ci kofolu tak nemam krce,ale je to pohodove tempo.ked vsak treba dupat tak ja ten rozdiel medzi cistou vodou a iontakom citim.jednoducho sa mi ide lepsie.mozno som nam iba namotany lebo cista voda mi moc nebere
31.08.2009 - 23:22:04
00
No... :) tak aj odo mňa troška do mlyna...

Keď som sa pred časom rozhodla, že sa budem cyklistike venovať čo možno v najväčšom meradle (okrem bežných takmer každodenných výjazdov čo možno najviac dostupných akcií), začala som hltať cykločasopisy, literatúru a všemožné informácie ohľadom tréningov. Tiež som absolvovala kompletné záťažové testy. Veľa vecí sa mi už podarilo vychytať, výjazdy aj akcie sú čoraz väčší pôžitok. Však vzhľadom na fakt, že pred pár rokmi mi bol diagnostikovaný LIS (lumbo-ischiatický syndróm, u mňa sa prejavuje častými veľkými bolesťami v krížovej časti chrbta+tlačí na nervové zakončenia a spôsobuje pocit ťažkého a skŕčovatelého lýtka), dobrotu neporobila ani zlomenina kostrče (asi tri roky dozadu). Ale bojujem všetkými dostupnými prostriedkami, aby som "telu uľahčila" - tzn. kompletná zmena jedálnička a celkového životného štýlu, výmena sedadiel za tie také špeciálne skosené po bokoch, veľa cvičenia (výborný je strečing), naučiť sa zvládať stres, masáže (zatiaľ mám v rozpočte vyhradené prostriedky na dve do mesiaca)+vhodné doplnky výživy. Ale keď sa mi stane, že som na akcii a ľavá noha predsa začne zatŕpať...osvedčilo sa mi nachvíľu zliezť, pohýbať nohou, natiahnuť chrbát - a frčím ďalej. Taktiež používam prírodné "uvoľňovadlá" - koncentrované bylinné oleje, nakladaný kostihoj alebo Polárneho medveďa (používajú sa "zvonka"). :) Iba keď je už bolesť veľmi neznesiteľná, uchýlim sa s ťažkým srdcom k užitiu jedného Panadolu...

Ale ináč som krásna a nič mi k šťastiu nechýba. ;) :hai:
23.09.2009 - 11:48:02
00
Ako prežiť XC maratón ?
Prežiť sa dá vždy :) záleží to ale od toho s akým zámerom človek nastúpi na štart. Ak je to iba o pocite "zajazdiť si so štartovým číslom na riadítkach" užiť si atmosféru, občerstvovačky tak tam je to jasné. Jazdiť si svoje tempo, nenechať sa strhnúť atmosférou a musí to byť v pohode.
Ak to má byť ale o hocijakom umiestní, tak základom musí byť aspoň minimalna miera prípravy, ktorá určite nespočíva v umytí biku pred pretekom, ale v cieľavedomom tréningu, ktorý simuluje závodné podmienky. Ak sa nepripravený biker nechá uniesť davom hneď po štarte ( takých je veľa ) väčšinou zhasne už pri prvom náročnejšom stúpaní. Na trénovanie mne osobne veľmi pomáha pulzmeter. Aj počas trénovania aj počas preteku sa snažím držať sa svojho tepu, ktorý mi vyhovuje. Samozrejme tep mi vyletí smerom hore keď príde náročnejšie stúpanie ( stojky ) ale v tom svojom dokážem maratón absolvovať bez problému. Krče som ešte nemal, počas preteku pijem jonťák, na občerstvovačkách vodu a samozrejme niečo zjem aby som nemal prázdny žalúdok. Spálené cukry priebežne dopľňam gelom ( málokedy som spotreboval celý ). Neviem či toto niekomu pomôže, ale na základe tohto všetkého som každý pretek prežil bez ujmy na zdraví.
TO Zani : :f: :y: :D
26.09.2009 - 13:18:14
00
^_^ Hlavne sa nesnažiť hneď na prvý krát vyhrať :!:
26.09.2009 - 15:57:28
00
http://xman.idnes.cz/transrockies-prevyseni-14-km-desitky-brodu-denne-vetsi-extrem-jsem-nezazil-rika-biker-horak-ghp-/xman-adrenalin.asp?c=A090925_125650_xman-adrenalin_fro

povinne citanie
:clap:
04.10.2009 - 23:53:16
00
keyboard_arrow_up