Zdravim......Nejak ma chytila cyklistika a tak zvazujem ze by som o rok aj na nejake preteky MTB zbehol... :) len neviem aky bicykel ci hardtail alebo celoodpruzeny... bicykel bude skladany s komponentov Mavic, Fox, Shimano XTR, Ritchey......poradte aky ...ci celoodpruzeny alebo hardtail..???
14.09.2009 - 12:12:42
00
dalo by sa povedat ze odveka otazka...zalezi na viacerych faktoroch...ale podla mna treba zacat hlavnou otazkou a ta znie...

aky mas rozpocet na ram????
14.09.2009 - 12:31:07
00
cca 700 euro...
14.09.2009 - 12:33:00
00
Ak by si hlavne jazdil preteky, tak radsej HT. Su lahsie, "nehupaju" a za rovnaku cenu ako Full dostanes lepsie komponenty. Ak preteky nie su hlavne, tak potom pouvazuj aj nad Fullom. Rozhoduje cena - ak nechces dat viac penazi, tak radsej HT. Ak ale uz das okolo 1500,- EUR a viac, tak jednoznacne Full (odporucam Fox odpruzenie). Celkovo trend ide jednoznacne k Fullom, lebo komponenty pre fully isli za posledne roky podstatne dopredu (aj vahovo aj technologicky).
14.09.2009 - 12:37:04
00
no do bicykla chcem dat cca 4000 euro.......oplati sa ist do karbonu??? myslim ram.. ... este uvazujem ci sram komponenty X.0 alebo XTR....to este neviem ..
14.09.2009 - 12:42:04
00
cha...to je taka zaujimava suma :) ak teda ides skladat bajk...a budes teda kupovat ram samostatne...a novy??? tak by som na tvojom mieste isiel do kvalitneho hardtailu...avsak 700 eur je prave tak ze...na hlinik je to vela a na karbon...no urcite sa daju zohnat carbon ramy za 700 eur...ale skor sa pohybuju trosku vyssie...co sa tyka celoodpruzenych..tak 700 eur je tak na hranici aby si zohnal vobec nieco (teda ak beriem do uvahy ze tam chces napr.XTR)...pravdaze ak nechces kupovat nove...alebo mas moznost zlavy a pod...tak je to ine...
...ak chces poradit nezavisle na cene...ale skor na jazdeni...tak ak nemas zavodne ambicie tak chod do celodopruzeneho bajku...je to proste pohodlnejsie a hravejsie :) ...
a ak taktiez kde a kolko budes jazdit...ak chces ist na maraton raz za sezonu a cez rok nebudes jazdit nieco extra narocne...tak nepotrebujes full...ak chces sa tomu naozaj venovat casto...ale stale plati ze nemas zavodne ambicie...tak chod do fulla...toto je vsak len moj pohlad...nastastie je milion inych...tak snad ti niekto povie aj iny...a potom sa zasa nebudes vediet rozhodnut :)
14.09.2009 - 12:47:35
00
no do bicykla chcem dat cca 4000 euro.......oplati sa ist do karbonu??? myslim ram.. ... este uvazujem ci sram komponenty X.0 alebo XTR....to este neviem ..


tak to uz je slusna cena...tak tu ti odpoviem inac...NESKLADAJ si ten bajk...najdi si radsej nieco co ti vyhovuje najviac...a kup cely a nanajvys obmen par veci...ver mi...toto hovorim z vlastnej skusenosti...pretoze som bajk skladal ale teraz by som to uz nerobil keby som mal na supu 4000 eur k dispozicii...a pri tejto sume by som isiel do fulla na tvojom mieste...ak teda nemas cisto zavodne ambicie...
14.09.2009 - 12:51:29
00
no do bicykla chcem dat cca 4000 euro.......oplati sa ist do karbonu??? myslim ram.. ... este uvazujem ci sram komponenty X.0 alebo XTR....to este neviem ..


Carbon je carbon ;) Usetris na vahe a aj budes mat dobry pocit ;) Ked mam povedat podla seba, dovtedy som stale nad carbonom uvazoval, az kym som sa ho nerozhodol kupit a odvtedy si uz s tym hlavu nelamem ;) SRAM X.0 a Shimano XTR su v podstate na rovnakej urovni (Shimano trosku hodnotene lepsie).
Este by som povedal, ze podla mna si skladat bajk z komponentov vyjde drahsie ako kupit uz vyskladany model. Vyrobcovia maju velkoobchodne ceny v inej rovine a dokazu celkovo stlacit cenu bajku, lebo beru velke kvanta komponentov. Zistis jednoducho tak, ze si spocitas svoj a porovnas s nejakym.
Zaroven si myslim, ze velakrat je celkova geometria bajku (hlavne u Fullov) vyladena na konkretne vidly a odpruzenia, takze aj toto treba brat do uvahy, ze pri skladani aj ked jednotlive komponenty budu OK, tak celkovy pocit z bicykla nemusi byt adekvatny.
14.09.2009 - 12:59:15
00
Ja by som išiel do fulla aj s ambíciami na preteky. Nevidím dôvod vytriasať sa 50 až 100km na HT.
A okrem toho, málokto o tom vie, ale tlmič sa dá nastaviť aj na propedal alebo dokonca vypnúť... :geek:
14.09.2009 - 13:02:56
00
Ja Ti navrhujem carbon a to HT a hlavne poskladaj si ho Ty , a to tým , čo sa Ti páči , čo Ti vyhovuje .
Nakupuj cez net napr . kupkolo.cz , kolokram.cz , kolokram.sk .

Tam máš často nižšie ceny ako v kamenných obchodoch veľkoobchodné ceny , a to je už na Tvojom zvážení .
Ja mám s nimi dobré skúsenosti , je to v pohodičke .
A budeš si robiť radosť postupne , a budeš tam mať to , čo chceš Ty , a nie to , čo tam dá niaky týpek .
14.09.2009 - 13:11:15
00
2 target6 ...nemas sancu kupit samostatne komponenty a poskladat si bajk a skoncit na rovnakej sume ako za komplet bajk...rozdiel bude dost velky...sam som to robil...veci som mal dovazane z USA a Kanady...extra zlavu + 0 naklady za shipping...a nerobil by som to znova...vlastny bajk podla svojich predstav mozes kludne mat aj tak ze si kupis komplet bajk a casom si ho prisposobis na svoj vkus...vymenis co ti nesedi...co sa pokazi a pod...a hlavne ak nema najazdenych extra vela hodin v sedle tak si nevysklada idealnu zostavu z pohladu svojich potrieb - lebo ich asi tazko pozna...
14.09.2009 - 13:22:07
00
ja chcem hlavne cestny bicykel........ale chcem aj trosku zavodit (a neviem ci sa vobec robia nejake cestne preteky pre amaterov)......preto chcem aj nejaky poriadny horsky aby som mohol aj trosku sutazit :)
14.09.2009 - 13:29:46
00
peto007 mal by si skôr spomaliť a zistiť čo vlastne chceš a po triezvej úvahe vyberať
14.09.2009 - 13:47:00
00
ja chcem hlavne cestny bicykel........ale chcem aj trosku zavodit (a neviem ci sa vobec robia nejake cestne preteky pre amaterov)......preto chcem aj nejaky poriadny horsky aby som mohol aj trosku sutazit :)


fuuuha tak teraz si zabil....tak este jedna rada...ak nevies presne co chces tak nedavaj 4000 eur za bajk...jedine ak sa kupes v prachoch...a v tom pripade este jedna otazka: nechces mi robit sponzora??? :rofl: :rofl: :rofl:
14.09.2009 - 13:53:34
00
[b]ALEBO MNE ???
14.09.2009 - 14:00:28
00
keyboard_arrow_up