Odbocim trochu od poslednych ohlasoch.Teraz mam momentalne kopu
volneho casu,tak som sa dal jazdenie na biku.Na SK je strasne chodit na biku
jedine po zvozidlach alebo po chodnikoch.Tak ma napadlo si dat reflexnu vestu s auta a vsetci co ma stretali si tukali na celo ci mi nesibe,ale trosku sa zmiernilo,ale o moc nie.Parkrat som bol aj na Morave a stopla ma hliadka,
ze ci je to normalne nosit reflexnu vestu na bike?Povedal ze na SK asi ano(strasne mala prevencia),pousmiali sa a isiel som dalej.Ani neviem po
kolkych km som si zacal vsimat,ze vodic,ktory ma predbiehal by bol schopny
ist az do 3 pruhu a to uz som dal vestu dolu,tak od tedy jazdim castejsie na Morave ako u nas.
03.09.2006 - 21:02:15
00
Odbocim trochu od poslednych ohlasoch.Teraz mam momentalne kopu
volneho casu,tak som sa dal jazdenie na biku.Na SK je strasne chodit na biku jedine po zvozidlach alebo po chodnikoch.Tak ma napadlo si dat reflexnu vestu s auta a vsetci co ma stretali si tukali na celo ci mi nesibe,ale trosku sa zmiernilo,ale o moc nie.Parkrat som bol aj na Morave a stopla ma hliadka,
ze ci je to normalne nosit reflexnu vestu na bike?Povedal ze na SK asi ano(strasne mala prevencia),pousmiali sa a isiel som dalej.Ani neviem po
kolkych km som si zacal vsimat,ze vodic,ktory ma predbiehal by bol schopny
ist az do 3 pruhu a to uz som dal vestu dolu,tak od tedy jazdim castejsie na Morave ako u nas.


s tymi reflexnymi vestami je to pravda. V anglicku (a urcite aj inde na zapad od rieky moravy) ani cyklistu bez zelenej reflexnej vesty nenajdete... Aj ti, co trenuju na ceste to maju na sebe... Kazdopadne je to najlepsi vystrazny signal pre vodicov, lepsie ako sireny a blikacky. Dnes som na dialnici zbadal zelenu vestu asi na 500 metrov, adrenalin povyskocil (je to reflex) a ja som spozornel. Neboli to policajti ale ludia, co opravovali defekt za krajnicou...
03.09.2006 - 21:08:19
00
iceman: Kde je zadefinované, resp. podľa čoho sa dá kategorizovať bicykel ako pretekársky, alebo bicykel na športové účely?

Sa my tak zda ze to neni o bicykli ale o jazdcovi, asi by mal pri sebe mat licenciu.
03.09.2006 - 21:09:10
00
som si zobral pravidla cestnej premavky a zistil som.


Definuj pravidlá cestnej premávky: zákon č. ?, vyhláška č. ? To, čo si vypísal, je z vyhlášky 116/97 a tá už neplatí. Nahradil ju zákon 725/04 a v tom nie je ani zmienky o bicykloch. V tom prípade odpadá pre poliša povinnosť rozoznať pretekársky bajk od rohlíkového.
03.09.2006 - 21:17:37
00
Co sa tika toho zdrhania pred polismi tak u mna to bolo donedavna asi tak ze ak pomne kricia polisi a boli 20m a viac odomna tak som zdrhal. Ale ak boli blisie tak uz som zacinal nieako inak uvazavat a ani ma vtedy nenapadlo zdrhat. Ale nieje dobre pred nimi utekat , viem to bohuzial z vlastnej skusenosti a odvtedy uz neutekam. :lol:
03.09.2006 - 21:50:01
00
nahodou s tymi reflexnymi vestami to celkom schvalujem...keby som na biku napr. jazdil do roboty po ceste, tak ju mozno aj nosim....v anglicku ju nosil fakt kazdy...u nas na slovensku som ju zatial videl len jednej skupinke cykloturistov nalozenych taskami....na cesty je to urcite plus 8)
03.09.2006 - 22:51:26
00
reflexne vesty hmm... moze to pomôct ale Ja sa ajtak snazim obchadzat cesty, to je asi najlepsie. :lol:
03.09.2006 - 22:58:15
00
No myslím že skôr sa poučil a už zdrhať radšej nebude. Že je to tak? :D


No co hovori Giro, to bola taka divna situacia, nic sme neurobili, tak som nemal preco zdrhat. A navyse nas bolo 5, ked uz vsetci, alebo nikto. Vtedy sa k nam dohrnuli fizli, tej jeden magor vriekal ako by sme vykradli banku, nechapali sme co sa deje, tam nebol dovod prchnut.

A raz som uz zdrhol, zastavovali zeleni na autobusovej zastavke (uz bola tma a nemal som svetlo), tak som pribrzdil a ked som bol pri nom, tak som mu proste zdrhol, isiel som stale dalej po ceste, ani sa za mnou neobzrel, asi vedel ze to nema cenu. Nie ze by som sa bal, ze dostanem pokutu, ale ide o ten pocit, ze zdrhnes panglom (sorry Lubo), je to adrenalin a ked bude prilezitost, tak to asi urcite skusim aj nabuduce.

Inak Lubo Š., ty si dopravak?
04.09.2006 - 00:28:48
00
Myslim si dobre, ze pre policajtov platia take iste pravidla ako pre ostatnych a tym padom nemaju co na autobusovej zastavke zastavovat auta?
04.09.2006 - 09:25:15
00
Policajti, to su ini pani. Povedia, ze su akurat pri vykone cisnnosti a vtedy pre nich neplatia ziadne pravidla (proste agent 007).
Tie vesty su v pohode mozno tak pre mestske bicykle, ale ja by som sa v nej urcite nesiel parit na svihu. Ten material nie je stavany na zataz pri sportovom vykone.
2jfab: Uz davnejsie som nestudoval cestne predpisy, ale co hovoris o tej nahrade zakona z 2004, mam to chapat ako, ze ked sa nic nespomina, tak nic netreba mat?
04.09.2006 - 13:55:36
00
co sa tyka vesty, urcite je dobra, ale nosit by som ju nechcel...(mozno pokym by ma nieco nezotalo).

2giro jfab to myslel asi tak, ze sa tam nespomina clenenie bikov. skratka bike a hotovo(ziletka,mtb,dh,...vsetko jedna kategoria)
04.09.2006 - 15:03:05
00
Uz davnejsie som nestudoval cestne predpisy, ale co hovoris o tej nahrade zakona z 2004, mam to chapat ako, ze ked sa nic nespomina, tak nic netreba mat?


V zákone 725/04 nie je o bicykli ani zmienka. Iba v tom zmysle, bicykel s pomocným motorčekom patrí do kategórie vozidiel "V". Ale to sa nás netýka.
Zatiaľ som neobjavil žiadny nový právny predpis, ktrorý by sa zmieňoval o technickej spôsobilosti bicykla na jazdu. To ale neznamená, že budeme jazdiť bez bŕzd. Prevdepodobne tu existuje právne vákum, preto odporúčam pri zastavení policajtmi sa opýtať na číslo právneho predpisu, ak by ma chceli pokutu.
04.09.2006 - 16:07:45
00
som si zobral pravidla cestnej premavky a zistil som.


Definuj pravidlá cestnej premávky: zákon č. ?, vyhláška č. ? To, čo si vypísal, je z vyhlášky 116/97 a tá už neplatí. Nahradil ju zákon 725/04 a v tom nie je ani zmienky o bicykloch. V tom prípade odpadá pre poliša povinnosť rozoznať pretekársky bajk od rohlíkového.

mozes mat pravdu lebo som si zobral pravidla cestnej premavky z ktorych som sa ja ucil a to bolo tak 3 roky dozadu.
04.09.2006 - 19:08:41
00
jfab to si ma potesil, uz ziadne pokuty za svetla a pod.
05.09.2006 - 11:54:36
00
Odbocim trochu od poslednych ohlasoch.Teraz mam momentalne kopu
volneho casu,tak som sa dal jazdenie na biku.Na SK je strasne chodit na biku jedine po zvozidlach alebo po chodnikoch.Tak ma napadlo si dat reflexnu vestu s auta a vsetci co ma stretali si tukali na celo ci mi nesibe,ale trosku sa zmiernilo,ale o moc nie.Parkrat som bol aj na Morave a stopla ma hliadka,
ze ci je to normalne nosit reflexnu vestu na bike?Povedal ze na SK asi ano(strasne mala prevencia),pousmiali sa a isiel som dalej.Ani neviem po
kolkych km som si zacal vsimat,ze vodic,ktory ma predbiehal by bol schopny
ist az do 3 pruhu a to uz som dal vestu dolu,tak od tedy jazdim castejsie na Morave ako u nas.


s tymi reflexnymi vestami je to pravda. V anglicku (a urcite aj inde na zapad od rieky moravy) ani cyklistu bez zelenej reflexnej vesty nenajdete... Aj ti, co trenuju na ceste to maju na sebe... Kazdopadne je to najlepsi vystrazny signal pre vodicov, lepsie ako sireny a blikacky. Dnes som na dialnici zbadal zelenu vestu asi na 500 metrov, adrenalin povyskocil (je to reflex) a ja som spozornel. Neboli to policajti ale ludia, co opravovali defekt za krajnicou...


aby si nebol prekvapeny ked sa nastahujes do cambridgu :D
si naozaj myslis cervo ze som zradil farby mtbiker a nosim namiesto tricka z prvej limitovanej edicie reflexnu vestu? to uz si radsej fakt pacnem blatniky :D
05.09.2006 - 15:23:30
00
keyboard_arrow_up