Davorin XCM Slovenský raj

18.09.2010
15. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Hrabušice - Podlesok (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (29)
CraObsdrotarGreywolfjasopetojfabJožoŠjurajko1975KockaKotolnikBBkubaslegimagic7Maniacmaparmartin81martinko76MaTThomilsumisenooboronkoKuborichardlestevolcthomashko2Tomas2707tritolvankes
Aká trasa je pre mňa vhodná?
jazdím ako šialenec a pri jazde sa kvôli muškám zásadne neusmievam 34% [ 31 ]
som pohodový jazdec a včas dám prednosť okolo idúcemu medveďovi 49% [ 45 ]
som mimozemšťan a v pohode zvládnem trasu ET 16% [ 15 ]
Celkový počet hlasov : 91
isla sa nakoniec aj ta ET trasa???..nejak som nic nepostrehol...ak ano kde a kto o tom nieco napisal-ci napise?! :$ ;)
15.09.2009 - 22:46:32
00
Ja silno nesuhlasim, ziadne otacanie !!! Vazne. Potom ta asfaltka bude uz fakt otrrravnaaa a bol to dost dlhy zjazd, ist to hore .. je mi nabliti teď. A teren po otocni prebehnem zjazdom ani ho nezaregistrujem.

na druhej strane chcem vidiet ako by to na tych sutroch slo hore keby boli mokre :)
(a vobec by som nechcel vidiet ako sa to musi smykat v tretrach ked by to bolo treba tlacit...)

ten asfalt je zly. ale ak je to nutne zlo tak ovela radsej hore ako dole. otocenie by vobec neubralo na atraktivite... skor naopak.
16.09.2009 - 10:57:44
00
jfab: Vidíš aký som ja vzorný manžel? Ešte aj v tombole keď vyhrám, tak sú to gate pre manželku :D .
Ináč vďaka sponzori - sú jej presne. :clap:
16.09.2009 - 12:09:29
00
HMM,LEN SKODA ZE NIEKTO VYHRAL AJ 2X.TO BY SA NEMALO STAT. :emo:
16.09.2009 - 13:52:29
00
Jedna dokonca trikrat. A to este na zaciatku hovorili ,ze ti co uz nieco vyhrali mozu byt znova zlosovany az pri prvych troch cenach ...
16.09.2009 - 14:52:50
00
Chcel by som sa podakovat organizatorom za perfektny den, ktory som v Slovenskom Raji prezil.
Jazdil som trasu ET a cely cas som sa vytesoval z paradnej cesty. Bola sice fakt narocna (technicke vyslapy i drsne zjazdy) a sla sa v sviznom tempe, ale myslim ze vsetci sme si to uzivali.
Vyber "sprievodcu rajom" bol vyborny. Kocka vyberal take trasy a prepojky, ktore su malo pouzivane turistami (aspon kde sa dalo), takze sme mali volnu cestu na odviazanie sa v zjazdoch a ludia (smiesny pozemstania) nemuseli splasene odskakovat z cesty.

A na zaver par pripomienok do buducich rocnikov:
- start ET treba urcite dodrzat. Cas startu 08:00. My sme startovali o cca 09:30 a po prejdeni okruhu sme sa dostali na podlesok az cca o 15tej co uz je pomerne neskoro na dalsie kolo XC maratonu. Myslym ze v tom case sa i obcerstvovacky pomali balili, ..., takze zabezpecenie na trati uz asi chybalo.
- ten dojazd do ciela asfaltkou bol riadne nudny. Skoda nastupanych kilometrov.
- energeticke gely a tycinky rozdat na zaciatku pred startom (i "sprievodcovi rajom"). Nech nikto nerata s tym, ze si v septembri nieco kupi na chate na Geravach. Ved sme na Slovensku - 1.9. je uz po sezone, takze ani cistu vodu vam sami od seba neponuknu. Musite sa poliehat iba na to co mate zo sebou.

Dusan ET - spokojny mimozemstan
16.09.2009 - 15:59:13
00
Jedna bezvýznamná a úúúplne zbytočná štatistika o štartujúcich pretekároch (podľa výsledkovej listiny): :-)

Najčastejšie mená štartujúcich :
7 : Zuzana
6 : Martina
5 : Mária (mimochodom, v deň pretekov mali sviatok, na rok to bude Bystrík, ale tých bolo v pelotóne pomenej)

35 : Peter
24 : Martin
20 : Ján

Max. vekový rozdiel medzi štartujúcimi :
49 rokov (1951 / 2000)

Priemerný vek štartujúcich :
ženy : 29 rokov 1 mes
muži : 33 rokov 4 mes
spolu : 32 rokov 8 mes

Max. časový rozdiel v rámci 1 kategórie :
0:40:51 (a dokonca to bolo medzi 1. a 2. miestom)

Počty štartujúcich podľa roku narodenia :
Najviac
44 : 1990
38 : 1967
36 : 1958 a 1973

Najmenej
1 : 1951, 1954, 1998

Mestá s najväčším počtom štartujúcich :
96 : Košice
39 : Spišská Nová Ves
17 : Poprad

...ako som napísal na začiatku, ÚPLNE ZBYTOČNÉ údaje.
16.09.2009 - 18:54:54
00
Tak toto je absolutne perfektne :y:
16.09.2009 - 19:00:17
00
to kukla : :clap:
16.09.2009 - 20:00:32
00
Veru pretek bol "šmačný" , len škoda že som si nezobral so sebou bike, ale PODTARANy vibramky.
Počasie bolo famózne,a moja predpoved ze ked si obujem vibramky tak bude liat nevysla. Bodaj by to tak bolo stále :sun: Ale som mal aspon stastie a kopu z Vas som urobil foto do ramceka :-) Tak Tahajte.Sice bolo by ich viac ale pam. kartu zablokovalo...a bolo po parade.....Este ze funguju softy na obnovu dat.

http://picasaweb.google.sk/enday.sk/XCM_SlovenskyCyklomaratonSlovenskyRaj#
16.09.2009 - 21:43:19
00
Chcel by som sa podakovat organizatorom za perfektny den, ktory som v Slovenskom Raji prezil.
Jazdil som trasu ET a cely cas som sa vytesoval z paradnej cesty. Bola sice fakt narocna (technicke vyslapy i drsne zjazdy) a sla sa v sviznom tempe, ale myslim ze vsetci sme si to uzivali.
Vyber "sprievodcu rajom" bol vyborny. Kocka vyberal take trasy a prepojky, ktore su malo pouzivane turistami (aspon kde sa dalo), takze sme mali volnu cestu na odviazanie sa v zjazdoch a ludia (smiesny pozemstania) nemuseli splasene odskakovat z cesty.

A na zaver par pripomienok do buducich rocnikov:
- start ET treba urcite dodrzat. Cas startu 08:00. My sme startovali o cca 09:30 a po prejdeni okruhu sme sa dostali na podlesok az cca o 15tej co uz je pomerne neskoro na dalsie kolo XC maratonu. Myslym ze v tom case sa i obcerstvovacky pomali balili, ..., takze zabezpecenie na trati uz asi chybalo.
- ten dojazd do ciela asfaltkou bol riadne nudny. Skoda nastupanych kilometrov.
- energeticke gely a tycinky rozdat na zaciatku pred startom (i "sprievodcovi rajom"). Nech nikto nerata s tym, ze si v septembri nieco kupi na chate na Geravach. Ved sme na Slovensku - 1.9. je uz po sezone, takze ani cistu vodu vam sami od seba neponuknu. Musite sa poliehat iba na to co mate zo sebou.

Dusan ET - spokojny mimozemstan


ďakujeme, za pripomienky a návrhy - postupne sa budeme ku všetkým vyjadrovať a samozrejme, že Vaše ohlasy posunieme tam, kde o "všetkom" rozhodujú - mám na mysli povolenia a pod.

takže len tak narýchlo k E.T.

- štart bol plánovaný na 8:00 - o dohode so sprievodcom na 9:00 sme sa dozvedeli o 9:00 :-)
- prezentácia pre E.T. bola preto pripravená na 7:30
- energetické "hlúpostičky" si dopredu pripravení E.T. nevyzdvihli na prezentácii
- trasa bola po dohode a v podstate pre nízky počet záujemcov "nezabezpečená" - bufetov bolo v pláne myslím 5
- zjazd do Hrabušíc bol pre E.T. plánovaný proti smeru - čiže po kameňoch na Kláštorisko a ďalej na Podlesok - tak je aj trať nafotená :-)

Pripravená E.T. mala hlavu a pätu, len škoda, že sa pri limite 24 účastníkov našlo dopredu prihlásených len 3 :-)

takže na rok E.T. v plnom profile a plnom obsadení :-) :-) :-)
17.09.2009 - 08:28:29
00
Dušan :-(
netušili sme, že pôjdeš s nami na E.T. a preto sme (som) :$ posunul štart po súkromnej dohode s Ondrejom na neskôr,
bol meteorologický predpoklad, že o 8:00 bude ešte dosť chladno...
no našťastie nesplnil sa ... a priznam sa tiež sa mi nechcelo vstavat o 5:00 hod
ospravedlňujem sa...
pár foto:
http://llol.rajce.idnes.cz/xcm_Slovensky_raj/

a ešte pridám, čo som napísal v inej téme:
v sedle Pukanec som bol v sobotu, ... ak sa nemýlim ... (v ramci E.T.)
a mal som možnosť vidiet, AKO sa organizuje "ochrana prírody" v podaní lesníkov,
v 5. slovom piatom stupni ochrany v oblasti európskeho významu,
tak sa snažili brániť prírodu, že nezostal ani kameň na kameni ...
gratulujem lesníkom, poľovníkom ich úradníckym klonom na príslušnom ministerstve, lobistom v parlamente
a taktiež všetkým, z našich daní plateným pracovníkom štátnej ochrany prírody, ktorí TOTO somozrejme nemôžu a ani nechcú vidiet spoza svojho "teplého kancelárskeho stola"
17.09.2009 - 09:20:22
00
- štart bol plánovaný na 8:00 - o dohode so sprievodcom na 9:00 sme sa dozvedeli o 9:00 :-)

ja som sa o tom dozvedel az na trati, takze viac nez 1,5hod som stravil na starte a striehol, ani neviem na co.
- prezentácia pre E.T. bola preto pripravená na 7:30
- energetické "hlúpostičky" si dopredu pripravení E.T. nevyzdvihli na prezentácii
- trasa bola po dohode a v podstate pre nízky počet záujemcov "nezabezpečená" - bufetov bolo v pláne myslím 5

Mne vobec nechyblali bufety na trati - tych par tyciniek si viem vziat, smejem sa na vlastnej najivite. Chata na Geravach je jednoducho otvorena 2mesiace a smitec. Naozaj obcerstvovacky na tejto trati su zbytocne. Nie je to pretek - je to vylet do pohody - nech si skupina urci kedy, kde a ako dlho chce stat.
- zjazd do Hrabušíc bol pre E.T. plánovaný proti smeru - čiže po kameňoch na Kláštorisko a ďalej na Podlesok - tak je aj trať nafotená :-)

Snad buduci rok prejdem i tuto cast.
Pripravená E.T. mala hlavu a pätu, len škoda, že sa pri limite 24 účastníkov našlo dopredu prihlásených len 3 :-)

pri plnom pocte 24ks ET by som skupinu rozdelil na viac casti, s viacerimi sprievodcami. Pri takej malej skupine ako sme sli (5ks so sprievodcom) trat ubiehala celkom svizne. 24 clenny peloton si na takom tripe neviem predstavit. Ale mozno by som bol prekvapeny 8) prijemne.
takže na rok E.T. v plnom profile a plnom obsadení :-) :-) :-)

drzim palce do dalsich rocnikov.
Moj prispevok nebol mysleny ako kritika, alebo nejake vytky. Naozaj som zazil nadherny den. A za to vam vstetkym organizatorom patri vdaka. Dik i ostatnym mimozemstanom za prijemnu spolocnoct (myslym ze sme si sadli).
17.09.2009 - 10:10:03
00
tri skupiny po 8 ľudí

to je systém sprievodcov,

čiže tri tempá, atď.

E.T. tento rok mala v pláne limit 24

takže boli pripravení traja sprievodcovia

v budúcnosti by bolo dobré prejsť ju v pôvodnom profile a dĺžke - čiže prejsť najkrajšie pasáže, ktoré sme starostlivo vyberali

to sedlo Pukanec v pláne nebolo, Ondrej chcel ukázať jedno z najkrajších miest ale akosi sa "nepodarilo"

skúsim nájsť nejaké foto z "neporušeného" Pukanca :-)
17.09.2009 - 10:28:23
00
Ondrej ukázal presne to, čo bolo treba ukázať ;) to bolo OK
a ak TU chodia zelení tajne špicľovať bajkerov, tak sa dúfam aspoň trošku tajne červenajú
ostatok bol velmi fajn
a taká "drobnosť", že na Geravach bolo všetko OFF :devil:
je pri slovenskom spôsobe života celkom normálna
17.09.2009 - 10:39:17
00
keyboard_arrow_up