Ahojte, ma prosim niekto skusenosti s doskami goodridge?
Chcel som kupit osvedcene koolstopy ale v Ziline aj na objednavku je problem. Tak som zobral rovnako drahe goodridge, ale skoro som sa zabil. Absolutne ziadny brzdny ucinok, pritom na nich bolo priamo napisane ze su na HFX9 hydraulic.
Treba ich nejako zabehavat?

Koolstopy brzdili okamzite bez nejakeho zabehu. Kua, nechapem to....
Mam to na prednej brzde na 160mm kotuci.

Diki.


Naposledy upravil focus3ccd dňa 23.09.2009 - 09:25:00, celkovo upravené 1 krát.

23.09.2009 - 09:20:28
00
...Mam to na prednej brzde na 1600mm kotuci...

možno bude problém v tom, že máš kotúč väčší ako koleso... \o/

k veci: ja sa vyhýbam takýmto exotickým značkám ak na ne nie sú referencie. hlavne ak sú z vyššej cenovej kategórie... osobne mám dobrú skúsenosť s alligator semi-metallic doštičkami na formule aj na shimano, cena okolo 12€...


Naposledy upravil mar_tin dňa 23.09.2009 - 09:27:52, celkovo upravené 1 krát.

23.09.2009 - 09:24:30
00
rychla ruka - opravene.
23.09.2009 - 09:25:31
00
asi by tie dosticky mali premenovat na goodspeed, aby kazdy vedel co su zac...ako som ti hovoril ja by som skusil frcnut trochu blata na kotuc, v nejakom zjazde pribrzdovat a uvidis ci sa chytia
23.09.2009 - 09:46:52
00
jj, vyskusam. Mas novu fotku..... Ty mas ale casu!!!???
23.09.2009 - 09:57:13
00
Ja testujem platnicky goodridge na prednom kotuci 160mm, zatial som spokojny po 200km, brzdia paradne..aj v blate aj v suchu..naopak s platnickami alligator mam zle skusenosti, menil som ich kazdu chvilu, rychlo sa drali..a este podotykam, ze mam AJ3.
23.09.2009 - 09:57:48
00
Ja testujem platnicky goodridge na prednom kotuci 160mm, zatial som spokojny po 200km, brzdia paradne..aj v blate aj v suchu..naopak s platnickami alligator mam zle skusenosti, menil som ich kazdu chvilu, rychlo sa drali..a este podotykam, ze mam AJ3.
23.09.2009 - 09:58:53
00
možno bude problém v tom, že máš kotúč väčší ako koleso... \o/

k veci: ja sa vyhýbam takýmto exotickým značkám ak na ne nie sú referencie. hlavne ak sú z vyššej cenovej kategórie... osobne mám dobrú skúsenosť s alligator semi-metallic doštičkami na formule aj na shimano, cena okolo 12€...


promiň ale exotická značka je Alligator , Goodridge je renomovaná Anglická firma
desky Goodridge patří opravdu ke špičce na trhu, organiky sou ostré a brzí jak čert, záběh potřebují samozřejmě všechny desky, a dobrá věc je vyčistit a odmastit při výměně desek kotouč.
takže osobně vidím problém v tom že to brzdí špatně, mezi řídítkama a sedlem :D
23.09.2009 - 10:06:31
00
jj, vyskusam. Mas novu fotku..... Ty mas ale casu!!!???
casu :cash: :cash: :cash: nie je nikdy dost :)
23.09.2009 - 10:31:33
00
promiň ale exotická značka je Alligator , Goodridge je renomovaná Anglická firma
...

jj, mne je to jasné... ide len o to, že goodridge nenájdeš bežne v každom obchode - preto "exotická"
a alligatory som skúsil len kvoli nízkej cene - a mne sa osvedčili.
skrátka keď mám experimentovať, tak skúsim niečo lacné, ak to stojí viac, tak si najprv nájdem referencie.
inak súhlasím, že problém bude asi medzi sedlom a brzdovými páčkami...
23.09.2009 - 11:59:06
00
promiň ale exotická značka je Alligator , Goodridge je renomovaná Anglická firma
desky Goodridge patří opravdu ke špičce na trhu, organiky sou ostré a brzí jak čert, záběh potřebují samozřejmě všechny desky, a dobrá věc je vyčistit a odmastit při výměně desek kotouč.
takže osobně vidím problém v tom že to brzdí špatně, mezi řídítkama a sedlem :D

Kotuc bol odmastneny, dokonca nejakym specialnym pripravkom urcenym len na to. stalo to cca 450,- skk a kupoval som ho len na to.
Tu poslednu vetu neberem ako urazku, ale skor ako vtip. :D
Neboj sa nieco mam odjazdene a mal som aj originaly hayes aj koolstop, preto mozem porovnat. A hovorim, ze koolstopy nepotrebovali ziadny zabeh.
Tie dosky nebrzdili od zaciatku zjazdu, az dole takmer nijako, az dole ked som na chvilu zastal a vychladli, tak trochu zacali. Mozno, ze sa rychlo zahriali a vznikla mala vrstvicka speceneho materialu, ktory sa vdaka tomu, ze su nove neodlupol. Odlupol sa az dole, ked som zastal, a vychladli, inak si to neviem vysvetlit. Vyskusam este zo tri zjazdiki a dam vediet. Ale ukludnil si ma, ze brzdia.....
23.09.2009 - 12:28:38
00
Takze, vcera druhy zjazdik, nic som neodmastnoval, a ucinok uz podstatne lepsi, uz som aj dobrzdil. To ma konecne potesilo. Avsak po dlhom intenzivnom brzdeni, pri peknom zahriati este nie je stopercentna, ako boli koolstopy, takze este budem zabehavat, a uvidim....

btw. celkom zaujimavo smrdia.....
25.09.2009 - 08:04:00
00
keyboard_arrow_up