dakujem za rady pani.Mne staci bajk do tych 1000 euro maximalne. Podiove ambicie nemam ale zasutazit si chcem urcite.
Ten hai som dal do ponuky cisto len kvoli vybave.. ale z pocutia zase viem ze fuul nieje na vyslapy boh vie aka slava...aj ked su vynimky. Urcite ten X-control alebo Canyon su super bajky za super cenu..no predsa full asi radsej nie. A ten X-control bude urcite okolo tych 1500 euro a co sa tyka canyonu tak je len skoda ze na SR nieje distributor lebo za dopravu pytaju dost velke peniaze.takze ked stoji ten Canyon 1000 tak z dopravou by to bolo asi 1200. a bol by problem zo splacanim kedze to beriem na spaltky.
A PatrikL ma asi pravdu stym ze skor haibike Q SL 09 ako ten Scream RC 08
Takze s mojej ponuky vyhrava asi ten Cube ako tak citam.
takze poradie: Cube, Merida, Haibike, Gary Fischer :)

dakujem...samozrejme mozte pisat dalej :-) som zvedavy
29.09.2009 - 10:44:38
00
co z tohto je najlepsie na maratony?

Keby som si MUSEL vybrať z týchto, tak Cube. Avšak ako bolo spomenuté, v tejto cene sa dajú vybrať lepšie biky, aspoň ja by som si vybral iný...

PS: Bohate ti podľa mňa postačí na úvod niečo na deorečku. Som zástancom postupného apgrejdu "k obrazu svojmu". :)
29.09.2009 - 10:44:54
00
v tejto cene sa dajú vybrať lepšie biky, aspoň ja by som si vybral iný...


No tak porad

pripadne chrťák full
http://www.sportservis.sk/product/mongoose-teocali-comp-blue-white-2009-10688/
29.09.2009 - 10:49:47
00
Lucas ked mozes pozri est eraz na ten X-Control siel som kupovat HT kedze jedno uz mam a chcel som nieco lepsie a hlavne vysiu radu tak si vravim "po 3-4 rokoch kup si nieco nove " a kedze dovolenka nevysla zasiel som do obchodu po HT No co cert nechcel tak som sa zahladel do C-Controlu ze uz je objednany ceny vyssia ako chces minut no snad neolutujem ...
29.09.2009 - 11:59:53
00
ale z pocutia zase viem ze fuul nieje na vyslapy boh vie aka slava...aj ked su vynimky.


...niečo mi ušlo?... ^_^ Ja som šla cestou pozorovania a skúšania - z jednoduchého dôvodu: keby som "vedela z počutia", neviem veru, na čom by som svoje pozadie vozila dnes. :x Z počutia ma od fulla odhováralo 5 z 10, od konkrétneho 9 z 10, a od cyklistiky všeobecne tiež pár. Full je fantastická vec; konkrétny full je partner na mieru a do každého počasia a cyklistika celá je super. Konkrétny full sa vo výšľapoch vďaka technológii pruženia správa skvele, nehojdá pri záberoch a je to iný pôžitok. :l: Navyše, full má LOCK TLMIČA, najnovšie fully niektorých značiek dokonca ovládaný páčkou na rajdoch, takže... :wasntme: ;)
29.09.2009 - 12:01:38
00
ja ani lock nemam, potocim koleckom na tlmeni a je to v sekunde tuhe.... :clap:
29.09.2009 - 12:05:29
00
Zo skúsenosti môžem povedať, že systém pruženia FSR sa správa presne podľa popisu výrobcu. Som nadšená. :clap: Lock tlmiča som ešte nepoužila, bajk k tomu nedával žiadny dôvod.
29.09.2009 - 12:09:04
00
ono to trosku zavisi aj od vahy toho konika na biku, ci 50 ci 80kg :?:
29.09.2009 - 12:17:59
00
Od váhy to prd záleží keďže si každý dofúka tlmič na svoju váhu. Jedine keď ho prefúkneš tak lock naozaj nepotrebuješ. hehe
29.09.2009 - 12:34:09
00
z pocutia zase viem ze fuul nieje na vyslapy boh vie aka slava...aj ked su vynimky

To si počul pred koľkými rokmi?
V závislosti na teréne aj lepšie ako na HT - nie každý výšľap vedie po hladkej polňačke :devil:
táto neoprávnená fóbia sa tu riešila už tak pred 2 rokmi jednou dosť extenzívnou témou (search: stúpavosť fulla)... záver - spravidla je to jedno, a tú sekundu, čo stratíš vo výšľape, zrejme poľahky doženieš v zjazde.
Zani nechcem ti kaziť placebo zo spešlu :P ale ak chceš zažiť chrťácku zadnú stavbu, popozerať treba inde (ale napr. od Spešlu taký Epic je takej pomerne typický predstaviteľ - vychádza sa z jednoduchého faktu, že BFU je chrťácka zadná stavba k hovnu, čo je aj pravda, preto FSR toľko nechrtí, na rozdiel od race-tuned Epicu), ďalej je "zvláštne", že Fox na XC tlmáky lock nedáva (dáva miesto toho propedal) - prečo asi? lebo načo, ak je dobrá zadná stavba, a otázka hojdania pri výšľape je asi v prvom rade otázkou neodfláknutej konštrukcie zadnej stavby a v jedenapoltom rade otázkou techniky šliapania (nevieš? hojdáš!), u niektorých jedincov (šliape pedále ako kapustu do suda) je to poradie faktorov obrátené.
29.09.2009 - 13:37:39
00
Ja si zase myslím, že nerozhoduje full alebo HT, skôr faktor "zžitia jazdca s bikom". Každému to ide lepšie na inom type, by som povedal (mal som možnosť odjazdiť pár ostrých km aj na XC fulle, aj keď kto vie, čo by som hovoril na karbónovú verziu :P ).

lucas11, vezmi ten, ktorý sa tebe najviac pozdáva (sadnúť si naživo nie je od veci, priam si to žiada). Ja by som kúpil Meridu TFS 900-D (pri tvojej podmienke do 1000 eur a preto, lebo som Meriďák, ináč by som ju v skutočnosti nekúpil :D ).
29.09.2009 - 13:58:52
00
Zani nechcem ti kaziť placebo zo spešlu :P ale ak chceš zažiť chrťácku zadnú stavbu, popozerať treba inde (ale napr. od Spešlu taký Epic je takej pomerne typický predstaviteľ - vychádza sa z jednoduchého faktu, že BFU je chrťácka zadná stavba k hovnu, čo je aj pravda, preto FSR toľko nechrtí, na rozdiel od race-tuned Epicu)



Pánečku ^_^ znie to ako skriptá v estónčine = vôbec tomu nerozumiem. Ale moje cítenie je fpohode a život s FSR v nádhernej symbióze, takže som spokojná. :$

PS - čomu nerozumiem:
1. chrťácka zadná stavba
2. BFU
3. BFU je k hovnu

:rofl: :emo: ? :bow:
29.09.2009 - 14:01:34
00
to neries ,vela hlav ,vela rozumu , :clap: :lol: :x :rock:
29.09.2009 - 14:04:41
00
k to na to má, dokáže (a aj tomu tak v drvivej vačšine je) chrtit na hardovy... a dokaze na tom aj vyhravat...
full nieje podmienkou k lepsim vykonom... je len nastrojom pre zvysenie komfortu (aj to je otazne na kolko a za aku cenu)... podla mna!

takze este raz, v prvom rade je to o jazdcovi!
29.09.2009 - 14:17:44
00
takze este raz, v prvom rade je to o jazdcovi...

...preferenciach a rozpocte.

tento rozpocet na fulla nie je.
29.09.2009 - 14:23:14
00
keyboard_arrow_up