Jezus si to pekne napisal ani básnik by to nenapísal lepšie :y:
01.10.2009 - 22:13:24
00
Ježiško, na kríže je blbý skôr krátky posed, moje platničky ti o tom niečo povedia...
01.10.2009 - 22:24:35
00
No ked mas na chrbte tazky ruksak a jazdis HT so vzpriamenym posedom tak tym krizom uz nic nepomoze :), ale velky predklon tiez nerobi dobrotu (kamos s tym mal problemy pri natiahnutom posede).
01.10.2009 - 22:46:58
00
dost zalezi aj od toho, aky ruksak mas vpredu...
01.10.2009 - 23:01:21
00
Stax tych 1500e len za ram a vidlu? aj keby uz s komponentami, je to pre mna vela. Mam pocit, ze vyskladanie bajku po komponentoch sa vyrazne predrazi. Preto sa snazim najst bajk s takou konfiguraciou, aby som bol co najblizsie ocakavaniam.

Tmax: ten canyon AL 7.0 nevyzera zle, slusna vybava, aj vaha ok

jammin ano pocul som o tom...resp. nie len pri bajkoch vyrobcovia zavadzaju, v tomto pripade, ak by som riesil haibike, tak by som si nechal overit/zarucit sa u kubicu (pred tym akoby som sa do Ziliny trepal), ze realna vaha toho bajku je taka ako je uvedene na nete.

lto: tie DT Swiss kolesa nie su skutocne top, bez upinakov 1800g, podla mna sa to ale da, zaujimave je ze stoja 2x viac ako povodne uvazovane fulcrum red metal 5
Ten full co sa Ti pacil je zaujimavy, zvazoval som aj zvysenie komfortu pri jazdeni, ale opat cena vyssia.

A co brzdy Shimano Deore XT M 775 vs Magura Louise? Pozrel som na mtbr.com a z popisu je chvalia magury ze je lahka a dobre brzdi ale treba ju casto nastavovat (vraj takmer po kazdej jazde). XTcka brzdy su vraj tiez ok, ale su predrazene (ak by bolo treba nieco nahradit) - treba to brat s rezervou. Doteraz som jazdil Hayes Stroker Trail a bol som spokojny, iba mozno vacsi ako 160 kotuc aspon dopredu by sa hodil.

Este chvilku pockam, ako sa to tu bude dalej uberat a skusim to nejako zosumarizovat.
Vsetkym zatial dakujem za nazor a prispevky.

Edit: doteraz som jazdil tu konu s 19" ramom a vyhovovalo mi to, cize by som pri tomto zostal.


Naposledy upravil sogi dňa 02.10.2009 - 08:01:14, celkovo upravené 3 krát.

02.10.2009 - 00:31:48
00
Nevšimol som si, či si niekde písal veľkosť, ale pokiaľ nechceš XL, tak ten Canyon už nie je...
02.10.2009 - 07:33:49
00
Nevšimol som si, či si niekde písal veľkosť, ale pokiaľ nechceš XL, tak ten Canyon už nie je...


presne tak, ked sa na tej stranke dobre popozerate, zistite ze uz su skoro vsetky lacnejsie modely vypredane - ausvefkauft.
02.10.2009 - 07:51:16
00
lto, kvietky hore dole, to bol len joke. Pre mna za mna nech jazdi chlap aj v tangacoch, vydepilovany na celom tele, s nalakovanymi nechtami a s mejkapom - aspon po takom vyjazde pochopi, ze niektore baby, ktore tak bezne jazdia, musia zniest fakt velmi vela a treba im zatlieskat. :)

super veta :)
02.10.2009 - 11:44:33
00
Jezus :

Na predoslej stranke si celkom pekne vysvetlil a vlastne brnkol aj na spravnu strunu aj mojho problemu. Rad by som sa spytal este jednu vec. Nemam konfekcnu postavu, pre priblizenie (kupujem si nohavky 35/30 pas/dlzka noh). Odkedy som si kupil bicykel, tak mam problem s krizovou chrbticou. Iny bike som neskusal, nez ten co mam, pretoze nemam od koho. Ale v zasade ide o to, ze je to RC zavodny. Mam dojem, ze som nanom velmi natiahnuty. Ram je 17.5" a moja vyska je 178 cm. Mozem povedat, ze riaditka su v tvare...no ako by som...nie lastovicky, ale mierne rovne (uzasny popis). Cize zacat napriklad najprv vymenou riaditok, alebo rovno sa odvazit presjt aj na iny predstavec ?
02.10.2009 - 12:06:39
00
Jezus: hehe .. ved ja som to tak aj bral ... len som zase napisal nieco asi prilis vazne |( .. az Turbi zdupnel :wasntme: ... co si napisal je pravda, pravduca :nod:

raztos: 17.5" sa oznacuje hlavne vyska sedlovej trubky od stredu, tazko sa z toho da nieco zistit. Co je dolezite je hlavne dlzka hornej ramovej trubky. Priklad .... moja prva Merida bola 20" a horna trubka asi 56cm. Dalsi ram znovu Merida, 20" a 58cm. Dalsi ram ... Gary Fisher ... 17.5" a trubka 605mm :) V sucasnosti jazdim na rame, ktory je znaceny ako L a hornu trubku ma 625mm (8cm predstavec), trosku som musel skratit riaditka (teda dat kratsie) a vyhovuje mi to. Som vysoky asi 176-178cm, ruky a nohy bezny standard populacie :D
02.10.2009 - 12:20:33
00
17.5 palca 178 a si natiahnuty?? ja mam cca to co ty .. mozno jeden dva cm viac a nikdy som na tak kratkom bajku nejazdil ;-]]] a nemam pocit ze som tak extremne natiahnuty heh mozno mam dlhe ruky ako opica ;-]
02.10.2009 - 12:22:45
00
otazka aky mas dlhy predstavec .. ?
02.10.2009 - 13:02:00
00
no to presne neviem ale aj stara kona aj teraz lp bolo L ... kona 19"
02.10.2009 - 14:24:04
00
Inak dost sa to tu zvrhlo vdaka mne na OT, to ma trochu mrzi. Ak by sa nahodou nejaky moderator nudil, tak by tie kecy o geometrii mohol prehodit do samostatnej temy. Dik.

raztos: Nenapisal si zakladne udaje, bez toho sa ani len neda tipnut, ci je ten posed na Teba dlhy abo nie. Dolezita je dlzka hornej ramovej trubky vo vodorovnej polohe (effective top tube lenght, na obrazku rozmer G), cize tento udaj si musis najst. Bezne je pre vysku 178 cm vhodna velkost ramu okolo 18" a dnesne ramy v tejto vyske mavaju dlzku hornej trubky väcsinou v rozmedzi cca 56-60 cm. Dolezita je aj dlzka predstavca, zahnutie riadidiel na koncoch smerom k jazdcovi a to, ci ma sedlovka zahnutie alebo je priama - to vsetko vplyva na celkovu dlzku posedu. Ak mas pocit, ze je posed pridlhy a mas predstavec s dlzkou 12-13 cm, tak ho rovno vymen napr. za 9 cm (ale neodporucam davat predstavec kratsi ako 7 cm - vyraznejsie sa potom meni citlivost riadenia aj stupavost v kopcoch).

P.S. Ak mas dlhsie/kratsie nohy oproti normalu nez ostatni Tvojej vysky, potom sa vies odpichnut od toho, ze ak mas nohy dlhsie nez priemer poppulacie, tak mas kratsi trup a potrebujes kratsi posed, ak ich mas kratsie nez priemer, tak mas dlhsi trup a potrebujes dlhsi posed.

Prílohy:

geometria.jpg
geometria.jpg 53.12 KiB thumb_up0thumb_down

02.10.2009 - 18:01:02
00
Ja by som asi ešte pozrel, či nemáš sedlo nastavené nejako takto.
02.10.2009 - 18:55:57
00
keyboard_arrow_up