tak kery?
Haibike Q SL 14% [ 8 ]
Haibike Q RC 21% [ 12 ]
Lapierre pro race 300 66% [ 38 ]
Celkový počet hlasov : 58
off topic
kriza nam este len zacina ;)
08.10.2009 - 09:42:37
00
:rofl:
Asi sem pisu samy nervozny ludia, nasraty na to ze maju za viac rovnako vela. Hai nieje ziadna lacna znacka. Vdaka nemenovanej predajni ma celkom dobru cenu a je to nemecka zvaranina taiwanskych trubiek. Zadna stavba, hehehe u fulla t iste ako mnoho inych fsr zadnych stavieb (canyon, radon, spesl, .....) Poznam typka ktory si Dh od nich pochvaloval a nevymenil by ho ani za V10 napriek asi 2,5x vecsej cene. Vraj to je horsie. Ja nezahlasujem ani za jedno nech si chalan vybere podla seba a nie podla druhych aby boli prave oni spokojny. Nebranim tuto znacku. Mozem ju kaslat, preco by som mal? ale biky maju dobre. Nebal by som sa jej.
A LP ukonci svoje dristy a nepchaj ludom svoje konspiracie. :clap:
08.10.2009 - 11:34:34
00
4 de1mos: ano bolo by, lenze som chcel stihnut tohtorocne vypredaje a tie uz pravdepodobne na jar nebudu...

4 Hazard: nie. ten hai stoji u kubicu 1050 eur, lenze som sa ponahlal tak som rychlo postol prvy link co som mal otvoreny...

a rozmyslam aj nad pro race 200 tak snad mi to vide...
08.10.2009 - 13:56:22
00
-každý hľadáme za svoje euro to najlepšie. či je lepší rám Lappiere alebo Hai ťažko, tu rozhoduje aj nejaká náklonnosť k značke /v Nemecku je Hai braný ako kultovka, majú závodné tímy...../ a rekreačný jazdec asi ťažko rozpozná málopercentulálny rozdiel medzi nimi.

ale netreba ostať len pri otázke rámu. väčšiu časť celého biku a tým aj váha,tuhosť, trvácnosť, spoľahlivosť tvoria komponenty a tu biker určite postrehne rozdiel medzi kvalitou Deore a SLX prípadne XT, alebo FOX vidlicou a nejakou RS Reconom či Torou....
08.10.2009 - 15:20:48
00
Na tomto fore sa z LP urobila modla - vzdy ked vidim porovnavanie bikov kde jeden je LP tak automaticky vitaz je samozrejme zabozrut (grenouille mangeur) bez porovnania ceny & komponentov. Tu je podla mna vitaz jasny - Haibike.

Mam najradsej tie predstavy niektorych foristov ktori si myslia, ze ramy Lapierrov sa zvaraju niekde vo Francuzsku. Ten francuzsky travailleur akurat nalepi na ram vyrobeny v Taiwane nalepku pripadne na nom utrie prach (Huraaa - fabrique en France) a nasledne ide protestovat :party: za socialnu spravodlivost ako kazdy vsedny tyzden. Ak si niekdo za rovnaku kvalitu priplati aj za imidz + ''pracu'' toho frantika prosim, ja osobne si LP nikdy nekupim - nebudem predsa kupovat nieco co sa mi zda predrazene (to iste plati aj pre Gary Fisher - bike za 650 E s mechanickymi brzdami - Preboha).

Jednoducho Lappiere sú top bicykle (každý je vyrobený s láskou), Haibike je odpad (náročky ich robia horšie, lebo sa nechcú presadiť). Koniec - prehral som
:D :rofl:
08.10.2009 - 22:26:15
00
je tu este jedna moznost, kupit LP bez vidli ktoru by si mohol vymenit napr. za Epicona od Milana ktory od FOX-u urcite nieje horsi, par stoviek usetris a ako sa hovori aj vlk bude syty aj koza cela
09.10.2009 - 11:25:23
00
No takze,

po dnesnom troj hodinovom chodeni po bratislave a obkukavani bicyklov v roznych predajniach, som dospel k zaveru ze pravdepodobne pojdem do haibiku, ale este to nie je iste kedze sa mi dva krat nezda kupovanie cez net.

Ak haibike, tak ktory? qlc s horsou vybavou za 900 abo qrc s lepsou za 1050? oplati sa investovat tych 150 eur naviac za to co tam je lepsie?

Zajtra mam naplanovany posledny obchod - sportservis. opytam sa na lapierrym popropade inu znacku a mozno odtial odidem s novou masinou...

thanks for help

(Lapierre: ak toto citas tak mi prosim napis. dik)
09.10.2009 - 18:07:08
00
Ak sa ti zdá rozumné vyhodiť 150 ojri za ušetrené 100 gramy, šiel by som do RC. Ale videl som naživo SL - a až na tú zvláštnu koncepciu trojuholníkov rámu sa mi celkom farebne páčil, + ani tá váha nieje vôbec zlá. Možno by som si nechal vymeniť radenie a prehadzovačku za Sramácke X.7 a X.9. Jo, a lastovice off - to je isté. Až pôjdeš do športservisu tak si tam pozri kanóny, to sú pekné bicygľe :-], iný by som si tam bike nekúpil už len kôli cenám.

btw. (subjektívne) haibike ani lapjér, spešl a pod. by som si teraz už z princípu nekúpil :-]
09.10.2009 - 18:37:13
00
aha a mas na to nejaky parny dovod alebo je to naozaj len tak z principu :D

a dik za radu, kuknem aj canony :) a tie haibike nie su iste lebo cez net moc nechcem kupovat
09.10.2009 - 19:19:44
00
keď maš rozpočet na hai tak na kanony naozaj len pozrieš :lol:
09.10.2009 - 19:25:05
00
Máš pravdu, párny dôvod nemám, teoreticky nemám ani pádny, lebo je to čisto subjektívny názor na niektoré rozšírené značky. Zase ako poznamenal rasto, tvoj rozpočet ti zas iné ani nedovoluje. Vieš za cenu celého Hai RC som si kúpil len svoj rám, aj to za nižšiu cenu ako je normálne dostupný. Nechcem sa vôbec chváliť, to čo som kúpil je to čisté pozérstvo, lebo v očiach bajkerov s nižšími rozpočtami by mi stačil aj napr. Hai Ride. Avšak ak si ochotný venovať voľný čas práci na to, aby si si splnil svoj sen, vtedy pochopíš, že to naozaj stojí za to. Je to čistá vášeň, ale aj čistá choroba. Najmä keď si kukneš výpis z účtu za posledné tri mesiace a uvedomíš si že tie tri tisícky eur mohli ísť do vecí, ktoré sú všeobecne dôležitejšie ako bike pre väčšinu ľudí strednej vrstvy. To mi vyčíta hlavne priateľka, a teda viem že je to ale na dlhúú debatu. :)

Neboj sa nákupu cez internet, kubica je spoľahlivý, myslím že väčšina riderov na Haioch ich má priamo odtiaľ a boli s prístupom predajcu spokojní.
09.10.2009 - 19:44:35
00
Kubi pekne si to napísal :y:
09.10.2009 - 19:47:22
00
no joo...

ked raz budem velky, to sa bude utracat za zbytocne veci :D

zatial len takto sa vozit na haioch...
09.10.2009 - 22:14:23
00
Najmä keď si kukneš výpis z účtu za posledné tri mesiace a uvedomíš si že tie tri tisícky eur mohli ísť do vecí, ktoré sú všeobecne dôležitejšie ako bike...

a to si o to viac uvedomis az ked budes mat okrem biku a priatelky aj rodinu, byvanie, hypoteku...
10.10.2009 - 01:04:58
00
Myslím, že na tie veci mám ešte čas, čaká ma minimálne ešte osem-desať rokov štúdií v zahraničí (ESP) a zatiaľ ma neláka komplikovať si život.

Ale sme dosť mimo misu, skôr by sme mali mohli tu VladislaVovi vysvetliť, prečo sa nemá báť kúpiť Hai od kubicu.
:)
10.10.2009 - 09:05:23
00
keyboard_arrow_up