mam 19" GF hookooekoo Efektive top tube caa 615, zda sa mi kratky . sedlo uplne dozadu atd..rozmyslam nad nejakym CUBEom , 20, alebo 22" ???
14.10.2009 - 13:49:39
00
mam 19" GF hookooekoo Efektive top tube caa 615, zda sa mi kratky . sedlo uplne dozadu atd..rozmyslam nad nejakym CUBEom , 20, alebo 22" ???
Ved daj predstavec 12 cm, neexistuje aby ti to nestacilo... GF su dlhe jak jazvecik :)

MTB Authory pre cross country sú pomerne dlhé biky so športovou geometriou (zvlášť keď ešte mali rovné rajdy).
Mám Kinetic (model '05 alebo '06), moja výška 183cm, veľkosť rámu 21", predstavec cca. 11 cm. Pri športovej jazde mi dĺžka rámu neprekáža, ani v technických úsekoch nevidím hendikep (aj ked zas v Považskom Inovci ich nie je veľa). Keď však chcem na biku relaxovať, som dosť natiahnutý a to mi vadí.
Nedávno som kupoval nový bike a na 21" rámy som ani nepozeral.

...ale ako sa už písalo X krát, nejde o výšku jazdca.

EDIT: už z fotky vidno, že ide o long vehicle:
post331575.html#p331575
Ze su authory dlhe byvala pravda do sezony 2006 (ak sa nemylim, +/- autobus, rok hore-dole), vtedy nastala osudna zmena a uz su authory praveze skor dost kratke.
14.10.2009 - 14:00:22
00
Dik za opravu, CafeRacersDreamTeam.
Geometria Authora sa dá z archívu pozerat až od r. 2006 a skrátenie Kinetica vidím v r. 2008 (horná rámová o 13 mm, zadná spodná o 5 mm).
Ak bolo skrátenie i v r. 2006, začína mi byť jasné, ako som sa dostal k 21" rámu (test bike '06, kúpa rámu '05 bez testu).

Teraz mám tiež 'jazvečíka' :lol: od GF a nie som na ňom natiahnutý.
Dlhé rámy však majú výhodu: v stúpaní mi nikdy nenadvihlo predok (v kombinacii so 63mm vidlou a s rohmi). Teraz musím viac myslieť na svoje ťažisko.
15.10.2009 - 09:34:29
00
GF je sice dlhy, ale ak je to 26ka (kolesa) a si vyssi, tiez tam musis vo vyjazdoch typu stojka dosledne dodrziavat techniku s prenesenim taziska dopredu, pretoze GF ma polozenejsi uhol sedlovej trubky a este k tomu aj kratsiu zadnu stavbu, co sposobuje, ze na zadne sa zacina stavat dost skoro. Ale zas to ma ine vyhody.

edit - este doplnim, ked mas velky ram, stale sa da dost zmenit vymenou predstavca za kratsi a pripadne dat sedlovku s rovnym zamkom, to ale trochu zalezi od uhla sedlovej trubky, ci je tato uprava vhodna alebo menej vhodna.
15.10.2009 - 10:14:32
00
keyboard_arrow_up