tak neviem aky je problem odmastnit kotuc, ten do seba olej nenasaje, tak je to len o tom aky uciny odmastnovac pouzijes, ale urcite je zbytocne kupovat novy - moj nazor

platnicky - no asi ma tu niekto ukamenuje, ale par krat som riesil podobnu vec (raz na svojom bajku, ked som dolieval olej do vidlice tak troska uslo) a pomohlo ked som tu platnicku vypalil (normalne som ju dal na sporak a opekal :D ) , potom to uz islo dobre, mozno nie na 100% ale tak tych 90% vykonu tam bolo, a kedze zas nejazdim po rebrikoch tak to stacilo

je to na tebe co skusis, kupit novy kotuc a platnicky mozes vzdy


inac fajn kamosi, toto mi spravit tak uz na pivo asi nepojdeme :punch: alebo neh ti oni nahradia skodu, ked je to taka super zabava pre niekoho, navyse neubrzdit niekde na krizovatke tak to by ich presiel smiech
06.11.2009 - 06:28:44
00
přesně tak, kotouče se zachránit dají - silný odmašťovač, já používám Isoprophylalcohol,
destičky jima takz umýt pak vypálit, sice už to nebude jak nové, ale fungovat budou, a nové můžeš koupit vždy .
06.11.2009 - 07:21:34
00
Fúha, husté. :worried: To asi "kamarátov" nenapadlo, že Ťa mohli pri troche smoly trošku domrzačiť... :| Kotúč sa dá v pohode zachrániť, platničky, ak dôjde trpezlivosť, sa stále dajú vymeniť v servise. Neviem síce, odkiaľ si, ale u nás v BA je špičkový brzdár. Ja do bŕzd vôbec nesiaham, zatiaľ som mala jediný problém a brzdársky boh ho vyriešil, vďaka mu nastokrát. :y:
06.11.2009 - 08:28:56
00
skus platnicky aj kotuc jarovou vodou alebo odmastnovacom
24.11.2009 - 17:00:21
00
Jak tak kukám na Doudiho aj vidlu by mal meniť. To tiež spravili kamoši? hehe

aale nie vidlu uz má novú :D...
inak doudi, ja som ti to vravel... pytaj od nich love... alebo nech platia tento piatok vsetko oni... :D
24.11.2009 - 18:54:07
00
keď sa mne podarilo poilať kotúč olejom ( nechtiac ) som ho umyl technickým benzínom,platničky tak isto a vôbec nieje na brzde poznať že by že sa také dačo stalo :lol:
19.12.2009 - 09:56:27
00
... :emo: zober a daj kotuc do liehu a utri handrou a dosticky musis vymenit ..asi tak :D
24.12.2009 - 11:01:45
00
Skús použiť "etylmetylcetón" skrátene MAC. To je zaťiaľ najlepšie čo som použil na odmasťovanie. Dokonca lepšie ako technický benzín.
Ps: máš dobrých kamošov :rock:
24.12.2009 - 13:04:47
00
odmastit kotuc je najmenej, ved automechanik ked meni kotuce na aute odmastuje kazdy jeden dokladne pretoze su od vyroby mastne takze je to normalna vec. Pouziva sa na to tzv. Cistic brzd co je sprej v ktorom nie je nic ine ako obycajny isopropanol (isopropylalkohol) + sem tam je tam daka primes vonava. Predavaju to v kazdom obchode s autodielmi mozno aj na pumpach, pripadne sa da kupit tekuty "cisty" isopropyl v drogerii, lekarni a pod. Pouziva sa v elektrotechnike na odmastovanie a cistenie DPS a dalej masivne v tlaciarniach na cistenie strojov.

odmastit dosticky je uz ale horsie ako pisali ludia vyssie ciastocne to ide ale nikdy to uz nie je ako predtym, kupat, kupat, kupat v isopropanole a vypekat ako bolo spominane ale mne sa to aj tak nikdy celkom nepodarilo takze mozno bude lepsie za 10E kupit nove dosky.


Na tvojom mieste by som si kupil cistic brzd (3-4E) dal prec dosticky, odmastil kotuc (nemusis davat dole), vystriekal prasa... za chvilku sa ti to odpari, nahodil nove dosticky (10E) a finito. Mas 100% vysledok. Od kamosov skasni 15E a je to.
24.12.2009 - 13:27:04
00
keyboard_arrow_up