Chcem sa spytat ci mi niekto neporadi ako sa naucit jazdit na zadnom kolese. Skusam to uz istu dobu a som z toho zniceny, bolia ma ruky co stale musim vydvihovat predne koleso. Potom ma to hadze do stran. :roll: Inaksie povedane ako to robite???
22.09.2006 - 19:23:26
00
Neviem na co ti to je, ja to tiez neviem a este som to ani nepotreboval. Ale poradit by ti mohol Bikenur tomu to celkom ide (kedysi presiel aj par km :shock: )
22.09.2006 - 19:39:53
00
to by aj mna zaujimalo ze v com je trik ako ist neobmedzenu dobu na zadnom. lebo ja prejdem max 10 m a potom uz nestiham slapat a padnem naspat.
22.09.2006 - 19:42:50
00
Je to jednoduche. Jedine co potrebujes je dobra zadna brzda. Nechod moc pomaly, sedlo hore, idealne su vyssie riaditka. Ja som sa to ucil na prevode tak vpredu stred vzadu 3 od hora. Treba mat !vystrete ruky! a nebat sa zaslapnut viac, ked sa prevracas dozadu, len si pribrzdi. Toto dostanes do ruky rychlo, horsie to je s naklananim do stran, casom to vychytas. A snaz sa byt v predo-zadnej rovnovahe a nie dupat co to da a ked ti nestaci prevod padnut na predok. Musis sa stale hrat nohy-brzda. Ked to vychytas, da sa ist bez slapania- pouzivas len brzdu - idealne z kopca. Do mesiaca sa to da naucit velmi dobre. Ja ked som sa to ucil, tak som drel kazdy den a raz prisiel taky zlom, ked som s tym uz nemal ziadny problem. Teraz prejdem aj 10 km :lol: Potom sa da aj s jednou rukou :lol: , to je v pohode, alebo bez ruk ako Hans Rey, ale to je takmer nemozne.
Tak vela stastia. :wink:
22.09.2006 - 19:54:22
00
Este jeden tip- ked tahas riaditka k sebe tak tahaj rovnakou silou obe ruky. Inak ta to rozhodi a stratis balanc.
22.09.2006 - 20:03:16
00
myslite ze je lepsie s spd-ckami alebo normalnymi pedalmy?
23.09.2006 - 13:56:10
00
myslite ze je lepsie s spd-ckami alebo normalnymi pedalmy?
To je uplne jedno, akurat ze ked sa budes ucit a budes mat spd, tak budes viac na chrbte ako na bicykli :lol:
23.09.2006 - 13:57:59
00
cawte, mam este taku otazku ak sa mozem zapojit. precital som si tu radu ako jazdit na zadnom, no to je asi len pre nejaky hard mtb. ja mam street bike a samozrejme ze mam sedlo dole. mam kratucku zadnu konstrukciu, cize na zadne sa mi dviha lahko, len takisto ide o to udrzanie rovnovahy. ked slapnem a nadvihnem bike, niekedy sa mi podari ist aj 10-15 metrov ale potom drisnem, vacsinou ma to prevrati dozadu. uz sa citim ako debil, ale rozmyslal som nad tym, ci nepouzit brzgu, a teraz som zistil, ze asi ju treba pouzivat. len vravim, ked mam nizko sedadlo, tak mam radsej stat alebo sediet? ked sedim tak mi to moc nejde, to je asi sporstost ze? takze pouzivat brzdu a vsetko bude ok? diky za radu.
23.09.2006 - 19:23:51
00
to pe3kLM: ak chces ist na zadnom a pritom slapat tak le lepsie mat sedlo normalne a nie uplne zasunute,pretoze ak si prilis nizko tak sa blbo sa kruti pedalmi , ak mas bike na street tak sa radsej nauc manual pri ktorom stojis a nemusis slapat.
23.09.2006 - 19:41:09
00
je to lahke ked mas hore sedlo ale kedze mam triala tak mam sedlo dole a skusal som to v stoji a isiel som 10m a tak ma treslo na chrbet :( poradte nema dakto skusenosti ako sa to robi v sedle ked ho mam zasunute alebo v stoji ale dako bezpečne zopakovať si to nechcem :oops:
23.09.2006 - 20:11:19
00
tak som sa vratil z vonka, po 1.5 hodine "jazdenia" na zadnom som zmoreny ako pes :( :( . no musim povedat, ze na mojom streete sa to robi lahko, ale ked mam sedadlo vysunute a to na streetovom biku vypada hrozne debilne. ked mam sedadlo dole, tak ide tazko najma ta prva faza, cize nadvyhnut predne koleso. potom sa to uz da, ale zo zaciatku som mal problem chytit brzdu ked som padal dozadu, no aj to som sa naucil. ale ozaj mam dost. a co si tyka toho manualu, tak to je este tazsie ako jazda na zadnom ked krutis, najskor sa naucim jazdit s krutenim, lebo aj tak ide len o rovnovahu. tak dakujem tym, co tu dali typy alebo navod ci ako to nazvat, pomohlo mi to :wink:
23.09.2006 - 21:03:18
00
niekedy som jazdil street a ucil som sa to a mozem povedat ze to viem az dodones v pohode si prejdem aj dnes 500m.

hlavne musis byt strasne trpezlivy 1mesiac sa budes ucit prejst niekolko metrov az potom zacnes pouzivat aj brzdu. Ide o to ze na biku musis najst tazisko a ist na nom, ak ho nenajdes tak budes slapat stale rychlejsie az nakoniec spadnes musis ho najst a to trva dost dlho....neboj sa nahnut viac dozadu ak mas cool brzdy tak sa ti nemoze nic stat hehe... :wink:
24.09.2006 - 00:19:24
00
nechcem otvarat novu temu, tak ked ste tu seci taky borci :D , neviete niekto tak stylovo skakat po zadnom? ze by ste tu napisali manual jak na to....dikes
24.09.2006 - 14:04:25
00
najdeš to na www.author.cz a trialová škola :)
24.09.2006 - 14:13:32
00
tu trialovu skolu som tam nikde nenasiel :cry:
24.09.2006 - 17:48:41
00
keyboard_arrow_up