serus,serus
chcel by som sa spytat,ci vydrzi epicon(vo verzii 140mm) freeride a nejake zjazdy...chcel by som si totizto kupit novu vidlicu,rozmyslal som aj nad durom dj d/e 130mm ale ten epicon sa mi zda lepsia volba..ALE pisu ze je to AM vidlica tak neviem....
popripade mohli by ste mi poradit nejaku novu vidlicu na FR zo zdvihom 130-140 a na obycajnu osku?dakujem
31.12.2009 - 20:00:37
00
lepšie by sa vyberalo keby napíšeš do koľko eur... :)
v podstate SR suntour RUX je lacná vidlica ktorá kombinuje výhody Epicona (vzduchové pruženie) a Dura (pevnosť)
31.12.2009 - 20:11:09
00
cena do 150e..a mala by byt nova,nechcem bazarovu(aj ked mozno robim chybu)
31.12.2009 - 20:16:07
00
na epicone je napisane ze je zakazane pouzitie na downhill a freeride. ci vydrzi neviem
31.12.2009 - 20:56:47
00
Vidla na FR s 5mm Ru je imho blbosť. :?:
Iba že by si mal super techniku, moc neskákal, málo vážil a jazdil fakt čisto...
Pre zdvih 130-140mm je pevná oska vhodná aj na XC/AM, na EN/FR a nejaké zjazdy je nutná.
Keď Epicona tak určite 15mm verziu.
Ja by som bral Duro FR20, pevnosť a odolnosť bude niekde úplne inde.
Tu je v akcii aj s nábojom za cca 150euro http://shop.jumpsport.cz/suntour_vidlice_duro_fr_20/Z18897
01.01.2010 - 10:49:05
00
Ak za málo peňazí veľa muziky, potom

http://tuning-test.cz/index.php?inputType=article&articleID=0&adresaInclude=nabidka/nabidka09.htm&viewDiscussion=-2#freeride

ride4life - toto sú už vytunené vidly, ktoré budú nastavené na jazdcovu hmotnosť, preto je cena mierne vyššia ako tá za ktorú ich bežne zoženieš
01.01.2010 - 11:09:55
00
No neviem, ale Duro DJ D bez pevnej osky, 32ky ocel nohy za 3400czk
alebo Duro FR20 20mm oska, 35mm alu nohy + náboj za 3990 czk...
Ty by si na FR bral radšej to DJ D ?
01.01.2010 - 11:17:43
00
Tá Duro FR s tým nábojom sa fakt oplatí, už len zistiť či posielajú na Slovensko a môže sa objednávať :)
01.01.2010 - 11:24:39
00
preco by nemali ;)
01.01.2010 - 11:25:27
00
a prečo hej? :D To nie je ich povinnosť...
A niektoré shopy požadujú za to poplatok aj 500kč, čo výhodnosť niektorých vecí dosť ovplyvňuje...
01.01.2010 - 11:27:28
00
Ja osobne by som došporil ešte na Duro od pána Slanca (tuning-test.cz) ako uviedol v odkaze tulenik. Predsa je to správaním vidly v podstate o dosť väčší rozdiel medzi tuningom a továrenskou vyladenosťou. A Milan je seriózny človek, sám mám od neho Epicon a je to za tú cenu geniálna vidla, ktorá žehlí ako keby stála aspoň 500 eur. Takže dobre porozmýšľaj - vidla je predsa len investícia aj na niekoľko rokov, takže tu by som aj došporil...
01.01.2010 - 11:42:17
00
U Milana Slanca platíš dopredu prevodom na účet cenu vrátane poštovného, ak sa nič nezmenilo. Ale pokiaľ viem, všetko tam má napísané.
Aha, ale teraz som to pochopil, že ti príde upravené Duro DJ drahé voči neupravenému Duru FR. No, potom si nepochopil ducha celého linku a hlavne si si neposunul tú stránku trochu nižšie, kde je aj upravené Duro FR. Samozrejme za vyššiu cenu, ale na added functionality po Milanovej úprave sa ešte nikto nesťažoval ako na vyhodené prostriedky. (Druhá vec už je, keď ich nemáš.)

Hazardko ma predbehol :)
01.01.2010 - 11:42:55
00
Upravené Duro FR20 je už dosť mimo rozpočet a bolo by treba ešte kúpiť predný náboj. Keby nešlo o prachy, tak upravené FR20 je lepšie jak neupravené.
Pokiaľ ide o to upravené DJ D z TT - neviem čo myslíš tým nastavené na jazdcovu hmotnosť
Pružina je s koncovým elastomerovým dorazem a je dodávána v jedné tvrdosti.
oželíte nastavitený tlumič
absence pevné osy pro tuhle disciplínu už velmi vhodnou

Proste nič moc vidla, niekto by mohol povedať že mrdka...
Tá FR20 je proste úplne niečo iné. Keď bude majiteľ vyžadovať na fr maximálnu citlivosť a neuprvená vidlica mu nebude stačiť, môže upraviť.
01.01.2010 - 11:54:44
00
O Dure DJ by som ani neuvažoval, aj keď pokiaľ by to chcel cpať na HT (nevieme, čo má za bike, ale upodozrievam ho z HT podľa rozpočtu na vidlu) tak by aj upravené DJčko urobilo svoju službu. Tým skôr že "FR" na HT bude skôr len také hranie sa na FR (ale je pravda, že sprevádzané asi horším týraním materiálu ako v rukách inteligentného a duševne vyrovnaného freeridera - po zvážení tohoto faktu si budúci užívateľ musí sám zodpovedať, či je kulturák alebo týrač matrošu a v druhom prípade je pevná os nutná).
Milanovi Slancovi do kuchyne vidí tak možno roman :D ale predpokladám, že má zdroj pružín niekoľkých tvrdostí a po tom, čo je známa hmotnosť jazdca, tam dá tú správnu.
Slovo mrdka by som nepoužil na nič, čo mu vyjde z rúk. Proste je úmerná cenovej kategórii.
Ad dodatočná úprava - ja som kedysi kupoval Rebu s tým, že ešte pôjde na úpravu. Už sú odvtedy 2 zimy a ešte sa tam nedostala... a to mám 2 biky, takže by to neznamenalo nutne prestávku v jazdení. (Zato už bola na pretesnení, ale v servise, ktorý mám 5 min z roboty.)
01.01.2010 - 12:23:42
00
Jednu vidlu od Milana mám doma, takže nepochybujem o to že vie, čo robí. ;)
A jedna k nemu ešte pôjde.
Ale imho z hovna bič neupletieš...
Zhodneme sa aspoň na tom, že sa nezhodneme. Ty by si bral na freeride a nejake zjazdy upravené Duro DJ D, ja radšej neupravené Duro FR20 aj s nábojom. Uvidíme, možno sa k tomu vyjadria nejaký chalani čo FR jazdia.
Btw, na www.bike-forum.cz jazdí upravené Duro FR20 TT user Kubiczech. Teraz ide kupovať novú vidlu, tak Duro bude asi napredaj. Napísal by som mu mejla, cena bude asi príjemná... :)
01.01.2010 - 12:32:25
00
keyboard_arrow_up