názor?
vozím ortézu 7% [ 1 ]
používam iné formy ochrany 14% [ 2 ]
vozím FR boty 14% [ 2 ]
myslím, že je to zbytočnosť 36% [ 5 ]
nestarám sa o členky 29% [ 4 ]
Celkový počet hlasov : 14
Plánujem kúpiť na Santu DX-petáľe a tretry som viac menej naisto vybral 661 Flight. Keďže sú to také pološporty poltopánkové, nie som si istý tým či mi budú poskytovať dostatočnú fixáciu a stabilitu členkov na AM/EN/FR pojazdy. Z tréningov futbalistov a basketbalistov je mi známa značka McDavid, ktorá sa zaoberá výrobou športových pomôcok - medzi nimi aj bandáží a ortéz na členky. Už by som ich aj objednal z eshopu tu na Slovensku, keď ma napadlo, či náhodou neriešia podobný problém bajkeri aj tu. Používate niečo na spevenenie, vozíte radšej tie vyššie flat topánky alebo to vôbec nemá zmysel? Priložím odkazy a nejaké ilustračné foto.

btw. chýba mi tu nejaké subfórum health care, v ktorom by sa riešili tieto veci, zranenia a pod. Vám nie?

http://www.mcdavid.sk/zbozi/3495/McDavid-orteza-na-clenok---Soccer-Ankle-Brace-196R.htm

http://www.mcdavid.sk/zbozi/3496/McDavid-ortez-na-clenok---Lightweight-Ankle-Brace.htm

http://www.mcdavid.sk/zbozi/3497/McDavid-orteza-na-clenok--Ankle-Guard-A101R.htm

Prílohy:

199RLarge.jpg
199RLarge.jpg 15.73 KiB thumb_up0thumb_down

23.01.2010 - 14:27:26
00
Fuj hento na obrázku je čo za fetiš ?
Problém s členkom som si urobil a to som ani byt nemusel opustiť , stačilo mi podctivo denne hodinu dupať na trenažeri po dobu 5. týždnou.
Teraz abstinencia , gauč plus el.obväz :-/
23.01.2010 - 14:48:02
00
ako sa ti to mohlo stat na trenazeri quasko?
23.01.2010 - 15:01:31
00
Neviem nič , pekne som si denne trénoval až to jedného pekného dňa nešlo kvôli ukrutnej bolesti členka.
23.01.2010 - 15:12:34
00
661:
-ako chránič členku by som volil 661 Ankle Biter+to aj pekne vyzerá
-podobnú ortézu ako tie Mcdavid,ale trochu lacnejšie 661 Race Brace
FOX:
-chránič členku Fox BMX Ankle
DAINESE:
-ponožkochránič Dainese Pro Socks 2008
(linky som dal iba ilustračné,pretože prehľad o cenách nemám(ale nie sú najhoršie))

ja chránič zatiaľ nepoužívam,keďže nosím tieto SPD DX boty a tie ho čiastočne majú ;)
23.01.2010 - 15:25:16
00
epo: Paráda, Sixsixone Race Brace sa mi silno pozdávajú. Rád by som to nosil aj na futbal/basket, kôli mojim kyľavým členkom, aby som eliminoval riziko podvrtnutia. Plus je, že sú vystužené, bál som sa, že McDavidy raz roztrhnem o rokáč. :-]

Ľúbi sa mi, že dachto zaonačil možnosť "vozím ortézu", tak by som poprosil dotyčného o nejakú krátku recenziu, skúsenosť. Dík
23.01.2010 - 20:26:47
00
Múdre hlavy mi kedysi povedali, že cyklistika oslabuje členky - tak som popri nej zaradila posilňovanie členkov jednoduchými cvikmi. Výsledok - moje členky napriek veľkým, niekoľko rokov trvajúcim problémom pekne držia a znášajú aj enormnú záťaž. :clap: Konkrétne ľavý, ktorý mal pred rokmi ťažký úraz - natrhnutie šľachy. Bol mesiac v sadrovej dlahe, potom obväzová fixácia, rehabilitácia - a odvtedy nebolo času, kedy by sa nepodvrtol pri akomkoľvek neopatrnom krivom našľapnutí. Ale športovanie mu evidentne prospieva, lebo popri cyklistike robím ešte jeden iný šport, kde je záťaž na členok enormná - a on - aj na moje prekvapenie drží! :clap: Samozrejme, niekedy ho cítim, ale pomáha doma nakladaný kostihoj (ako tinktúra)+ďalšie prírodné mazadlá - a ako barličku, keby prišlo k najhoršiemu, nosím so sebou bandážovaciu "pančuchu" od ProSport-u. A aj keď sa mi niekedy podarí zle našliapnuť, stačí deň-dva v "pančuche"+bylinková terapia a je použiteľný, čo pred pár rokmi nebolo vôbec možné za tak krátky čas. :clap: Aj zmena stravy prospieva. :) Dokonca môžem sem-tam bez problémov zaradiť aj obuv s opätkami, o čom som predtým mohla len snívať. :makeup: Ale s tým, že samotná topánka je pevne šnurovacia, žiadne lodičky. :x
25.01.2010 - 14:08:10
00
prezrad svoj druhy sport , skusim hadat , je to beh ?? :hug:
25.01.2010 - 14:52:22
00
mna by zaujimalo to posilňovanie členkov jednoduchými cvikmi... ja mam clenky permanentne na kasu a bolo by nacim s tym nieco robit
25.01.2010 - 15:02:28
00
Ak sa nemýlim, Zani už niekde spomínala korčulovanie...
Tie cviky by ma tiež zaujímali.
25.01.2010 - 16:08:31
00
tipujem to na rôzne naťahovačky a výpony na špičkách. Taktiež si myslím, že iný pohybový šport (beh, bežkovanie atď.) pri ktorých pracuješ s členkami, pomôže pri problémoch. Ak to máš chronické, ortopéd ťa zrejme posiela na rehabilitácie nie? Tam sa na teba dáky cvik musí nalepiť :)
inak bylinky, Fenistil, bla bla bla je podľa mňa iba placebo, ale aspoň to hlavne mentálne pomôže - môj názor

btw. medzi tie "iné formy ochrany" by sme mohli považovať aj cvičenie, think..
25.01.2010 - 16:45:54
00
prezrad svoj druhy sport , skusim hadat , je to beh ?? :hug:


Krasokorčuľovanie. :$
26.01.2010 - 08:16:59
00
Ak sa nemýlim, Zani už niekde spomínala korčulovanie...


Trénujem kraso, ale keď cítim potrebu "vyčistiť hlavu", vybláznim sa na hokejových. :P


Naposledy upravil Zani dňa 26.01.2010 - 08:27:17, celkovo upravené 1 krát.

26.01.2010 - 08:17:34
00
Ad: cviky

Sú veľmi jednoduché a v praxi fungujú. :nod:

1. Výpony na vyvýšenom podklade, napríklad schodík, doska... Pre mňa ideálna "sada" cca. 40-50; keď sa to robí, ako má, prichádza pocit pálenia v lýtkach.

2. Prepínanie a priťahovanie v ľahu.

3. Drepy s výponom, na rovnej ploche.

4. Podrepy na jednej nohe, bez výponu, na rovnej ploche.

5. Skákanie cez švihadlo.

6. Veľa chôdze, schody sú super.

7. Pomôžu aj niektoré prvky z baletu.

8. Zaraďujem ešte svoj už spomínaný "chôdzobeh". Je to kvázi ako rýchlochôdza, vyzerá to tak hojdavo, a na rozdiel od behu chýba "letová fáza".

:makeup:
26.01.2010 - 08:24:45
00
keyboard_arrow_up