Zdravim vas, som zaciatocnik preto neviem presne diagnostikovat problem s vidlou.(ROCK SHOCK PIKE 454 U-turn problem)
Nastavenie REBOUND "zajac/korytnacka" mi vobec nereaguje. Vidla je uplne nova a zakladne nastavenie bolo uplne na doraz v polohe "korytnacka" otocil som najprv len 1/2 az 1 otacku smerom k "zajacovi" ziadna reakcia. Vidla bola stale velmi pomala. Potom som postupne povoloval smerom k "zajacovi" kolko slo, ale reakcia stale ziadna.
Vidla bola prifuknuta dostatocne.
Viete mi poradit kde moze byt problem? resp. co s tym?
Dakujem
29.01.2010 - 09:52:29
00
este som sa s tym nestretol. Predpokladam, ze mas gate a kompresiu ako tak otvorenu-t.j nie je uzamknuta a vidlica ide do zdvihu. Ak je nova, sup s nou na reklamacku..
29.01.2010 - 10:34:11
00
v akej teplote si to skusal?
lebo v nizsej olej zhustne a je vsetko viac pribrzdene.
29.01.2010 - 12:11:59
00
Jeste skus jestli to ovladaci kolecko neni povytazene a proto nefunguje, zkus ho dotlacit do vidle.
Jinak reklamace
29.01.2010 - 12:24:54
00
Ten imbus na kolecku je dostatocne dlhy, to by snad rozpoznal.
Zmena odskoku v krajnych polohach je aj pri velkych mrazoch citelne rozpoznatelna, bezne to tak robime...
29.01.2010 - 12:31:34
00
Teplota bola "garazova" takze tam problem nebude. Ten imbus som dotahoval na doraz aj povoloval az do polohy kedy uz vytiekol aj olej trosku :))...
Hmm reklamacka, myslite ze to vyreklamujem/opravim aj tu v BA? Kupoval som ten Bike z EvansCycles v UK. konkretne Felt Compulsion 2
29.01.2010 - 13:05:25
00
pozor, kubad hovoril o tej cerveno eloxovanej skrutke, ktora je ukoncena imbusom. Nie o imbusovej skrutke, ktorou je chytena vnutorna noha k vonkajsej. Tu ked povolis, tak samozrejme vytecie olej...
Eximo (dovozca RS) ti reklamacku moze, ale pravdepodobne neuzna, pretoze je kupovana v zahranici a nie u slov. predajcu/dovozcu biku/vidlice...
29.01.2010 - 13:10:10
00
Eximo ťa pošle do pradele s reklamačkou vramci záruky.
Budeš si to musieť nechať opraviť na SVK mimo garančky za peniažky alebo poslať tam kde si kupoval.
Toto je presne ten problém kupovania veci na nate že je to lacnejšie ale v pripade reklamacií nastava problém s vybavanim reklamacie.Otazka znie za kolko si ju tam kupovala a za kolko by sa dal zohnať na SVK alebo Viedni.Aby si nakoniec nedopadol tak že s poštovným hore dole ťa vide skoro rovnako ako tu.Prajem hoden zdaru.
Cez net sa kupuju ine veci na bike a nie vidla a podobne ťažke komponenty.
29.01.2010 - 13:18:08
00
Ano to mas pravdu cerveno eloxovanu skrutku som videl ale na kamaratovom Recone na mojej Vidle tam bol len ten cierny imbus. Ziadna cervenoeloxovana skrutka. Dokonca pri tom imbuse su aj znacky zajac/korytnacka. je to na pravej nohe vidlice dolu(zospodu). Tak ako to bolo v navode.
Hmm teraz som fakt zmateny..
29.01.2010 - 13:21:36
00
tak ti/im vypadla. Tou cerveno eloxovanou skrutkou sa nastavuje odskok. Strc maly imbus asi 2 alebo 2,5mm do hlavicky toho cierneho imbusu a nim nastav potrebny odskok.
29.01.2010 - 13:24:26
00
Aha, tak predpokladam ze to je jasne...Skusim a dam vediet. Dakujem za radu...
29.01.2010 - 13:30:31
00
ta cerveno eloxovana skrutka je na ten cierny imbus pripevnena len cez poistny kruzok (nacvakne sa). Vie to samo vypadnut (vytriasie sa), ak nebola dostatocne zastrcena. Na mojej Pike som ju uz tiez vytratil. Funkcne to nema nejaky vplyv. Ak potrebujem, prestavim malym imbusakom, ktori aj tak stale nosim na multikluci. Vlastne uz Piku aj tak nevozim....
29.01.2010 - 13:35:54
00
Na mojej Pike je tiez len imbus ... ale rozdiel medzi oboma polohami by mal byt zjavny. Ale vsimol som si, ze pod imbusom je podlozka. Je mozne, ze ak ju mas, a das prec, ze rozdiel bude. Aby som to upresnil .. zrychlenie odskoku je zatocenim, takze ak je tam podlozka a nejde viac zatocit, tak prec podlozku a skusit znovu.
29.01.2010 - 16:29:14
00
najlepšie by bolo, keby si tu, maxim8w, hodil fotku, potom ti možno budeme vedieť poradiť viac (a nie hádať, či tam máš to nastavovacie koliesko, alebo nie)
29.01.2010 - 18:01:01
00
v pohode Mato, uz som mu to vysvetlil. Nech strci 2 alebo 2,5 imbusovy kluc (neviem aku velkost, proste maly) do hlavicky toho cierneho-pevneho imbusu (ktorym sa pripevnuje vnutorna noha k vonkajsej) a posteluje si odskok ako potrebuje.
29.01.2010 - 18:56:07
00
keyboard_arrow_up