Oka to som mal v plane ale nevedel som ci sa to oplati a ktory koniec ma ist blisie ten cierny alebo sivý aby tvoril ,,V"
04.10.2009 - 11:42:29
00
mám AUTHOR 3CC

ktoré gumky sú mäkšie ?

vďaka
24.10.2009 - 13:23:18
00
Ahoj už sa začína vyjasňovať tak som vytiahol bike. Môj problém pretrváva a chcem sa opýtať čo niečo pokazím keď špalky, poprípade ráfik umyjem alebo očistím technickým benzínom?
Ďakujem za rady.
22.02.2010 - 16:49:23
00
Kludne to pretri... ale mne kedysi piskali vecka s rafikmi najma vtedy ked som ich ocistil 8)
22.02.2010 - 16:58:10
00
Presne tieto gumicky mam,piskaju mi vtedy,ked umyjem kolesa,potom staci par krat prudsie zabrzdit a uz piskat prestanu ;) Niekedy si pisknu aj vtedy,ked je trosku vlhsie,ale je to len ojedinele :)
22.02.2010 - 17:02:36
00
No tak dal som skúšobnú jazdu a zapískli len trošilinka takže uvidíme či sa to nedosere. :D :x

Edit: Tak som rozmýšľal a zistil som že sa mi to stalo dva krát. Už druhý krát som si dosvinil klátiky/bodky/špalky :D mastnotou a akurát pred zimou. Aj po dlhom odmastňovaní silným odmasťovačom stále pískali tak som sa na to vysral a nechal tak lebo začala zima. A po zime vytiahnem bike že to skúsim ešte raz a nič klátiky/bodky/špalky nepískali a brzdili veľmi dobre.
A teraz som si dosral 1 den nové klátiky/bodky/špalky a nič nepomohlo. A zase došla zima tak som to nechal tak a pripravený kúpiť nové. Tiež nič. Bike stál min. 3 mesiace. Takže mastnota a gebuzina sa odtiaľ asi vyparili.

Takže moja otázka: je to možné? A keď to platí aj pri klátikoch/bodkách/špalkoch nemôže to tak byť aj pri platničkách do kotúčových bŕzd. Že vlastne by sme nechali zamastené platničky nejakú tú dobu odstáť buď na radiatory, vonku na vetre alebo na slnku alebo len niekde doma . A olej by sa z nich vyparil a fungovali by ako pred tým. Ne zamastené?
22.02.2010 - 17:14:10
00
keyboard_arrow_up