Zdravim vas! Chcel by som sa opytat ci nema niekto dlhodobejsie skusenosti s vidlou Rockshox Revelation 426 MAXLE Lite Air U-Turn PushLoc alebo niecim podobnym. Ja ju jazdim cca tak 2 mesiace a hned ako mi prisla bola cela od oleja...vysvetlil som si to tak, ze to bude asi koli preprave a pod. No vzdy ked bike obratim na rajdy a sedadlo vytecie z nej slusna mlacka oleja..konkretne z jedneho miesta "prikladam foto".

PS: Je nutne vidlu reklamovat alebo staci len daco doladit? Dakujem za rady!

Prílohy:

Komentár súboru: miesto skade to kvacka
Olej.jpg
Olej.jpg 36.05 KiB thumb_up0thumb_down

28.02.2010 - 17:31:47
00
Tesnenia su typicka choroba RS. To asi na kazdej vidle od nich aspon slzilo. Takze ked ju mas v zaruke tak reklamuj, ked niesi kutil tak sup do servisu na pretesnenie a vymenu oleja. Ak si kutil tak si tesnenie a olej vymenis aj sam.
28.02.2010 - 17:40:11
00
Netýka sa to všetkých tesnení na vidlici ... :!:
Je známe že u RockShox tečie hlavne tá časť ktorá tečie aj tebe ... mal som dve vidlice, Rebu a Recon, kamoš má tiež Rebu a na všetkých to postupne začalo tiecť. Môžeš to reklamovať, respektíve poslať do servisu, no predpokladám že časom ti to začne tiecť znovu. Sám si to doma asi nepretesníš, pretože také tesnenie sa bežne nevyrába a ak by si si ho dal vyrobiť musel by si kompletne rozobrať patrolu Motion Control ...čo síce nie je až taký problém, no problém nastane vtedy že ak tam dáš manžetu ktorá to utesní, nebude sa ti dobre vracať koliečko ovládania zamykania ...
AK to máš v záruke skús to reklamovať, neviem ako dlho ti to potom vydrží, a ak nie ... neobracaj zbytočne bike hore kolami.
Mimochodom, tá strata oleja nie je celkom zanedbateľná, ten olej tam slúži na tlmenie odskoku a zamykanie ..takže ak ho tam budeš mať málo nebude ti vidlica správne fungovať.
01.03.2010 - 06:59:49
00
JA som mal ten isty problem s Rebou kt. som kupil v kamennom obchode. Tak som ju poslal na reklamacku . Dnes sa mi vratila nevyreklamovana ... pani ma trochu sklamali. :n:
No nic ,cez obednajsu pauzu :pizza: som ju otvoril vymenil olej a pridal este jedno tesnenie , tvari sa to zatial ok . A ked nie , hodim ju za psom a kupim nejeku lacnu RST . Ked sa pokazi tato tak sa nad tym iba pousmejem :lol:
01.03.2010 - 20:36:51
00
Toto je klasicky problem Motion Control patron .. Reba, Relevation, Recon, Pike .. je tam umelohmotne tesnenie, ktore casom sa vydrie a ked otocis bajk hore nohami, alebo moc jazdis v terene, tak tade tecie olej (cez to kolecko gate). Oficialne je to vraj neopravitelne (patrona stoji asi 2500sk, alebo 1200 v USA), ale podla mnou dostupnych info sa to opravit da (poznam toho cloveka) .. vymenou tesnenia vnutri tej patrony. Proste typicky Rockshox .. :@ .. sama umelohmotna somarina. S Rebou tom to tiez mal ....

Ak to nechces opravovat, alebo menit, tak je nutne nedavat bajka hore nohami, a ked prestane fungovat lockout, tak doliat trochu oleja. Inak v pohode, neni trreba nejak moc riesit.
01.03.2010 - 20:56:04
00
Dakujem za odpovede pani!
Vidlicu som dnes odoslal na reklamaciu, pretoze mi pisali, ze mi ju vymenia za novu. Dufam, ze ta uz bude okej. Ked nie, pojdem radsej do Fox. :?:
01.03.2010 - 22:53:44
00
No nic ,cez obednajsu pauzu :pizza: som ju otvoril vymenil olej a pridal este jedno tesnenie


.... moc by ma zaujímalo kam si dal ešte jedno tesnenie? na to aby si to naozaj utesnil by si musel rozobrať Motion Control, nemyslím tým že ho vyšróbuješ z vidlice, ale že ho kompletne rozoberieš a nové tesnenie by si musel dať na hriadeľku v ňom, ak si len niečím podložil to "modré koliečko" tak zabudni na to že ti to pomôže ...tam nie je tesnenie ale len biela plastová podložka aby sa to koliečko ľahko otáčalo ^_^

A ked nie , hodim ju za psom a kupim nejeku lacnu RST . Ked sa pokazi tato tak sa nad tym iba pousmejem :lol:


...potom mi daj vedieť ktorým smerom bežal ten pes, veľmi rád si ju zoberiem ... :emo:
02.03.2010 - 06:32:29
00
Jj, to treba rozobrat tu patronu .. pod modrym kolieckom sice je gumove tesnenie, ale to nie je to, kade to tecie.
02.03.2010 - 07:48:29
00
nechcem zakladat novu temu tak pisem tu.. mam taky isty problem z MZ drop off IRA ked ju zatlacim asi 70% zdvyhu tak na tom mieste kde je oznacena vidlica tak sa pusti trochu oleja nieje to vela oleja ale chcem sa poinformovat cim to moze byt??, ake je tam tesnenie?.. vidlica ma system vzduch a olejove mazanie dik!

Prílohy:

P2081638 - kópia.JPG
P2081638 - kópia.JPG 78.04 KiB thumb_up0thumb_down

02.03.2010 - 17:23:50
00
A sakra , ja som sa uz tesil jak fajne som to poriesil. ;(
To ste ma nepotesili , zatial je to v pohode . Ale ked sa objavi olej tak sa do toho asi budem musiet pustim opat.
Alebo len budem castejsie dolievat olej :rofl:

l_laco - toho psa som nemyslel doslovne , skor som to myslel tak , ze ju opriem niekam do kuta ...
A ked uz budem mat rst-cky plne zuby tak ju opat nasadim .
02.03.2010 - 17:33:01
00
marek291993: Marzocchi ? Neviem zrovna co je prave tato vidla .. ak je to klasicky zavit s tesnenim, tak asi to tesneni je problemove .. teda taka gumicka, pripadne zvit je potrebne zapatlat loctite (nie ten co je naveky).
02.03.2010 - 17:43:34
00
na tu gumicku som myslel tiez.. lebo v manuale som pozeral ako to tam je poskladane a nad zavitom je taka gumicka ktora to tesni asi uz toho bude mat vela za sebou... a mozem ten ventil v klude odsrubovat a mrknut sa nato? nic nepokazim?
02.03.2010 - 18:01:06
00
mozes,len predtym vypusti vzduch ;) inac mas o malovanie postarane :devil:
02.03.2010 - 18:38:44
00
na tu gumicku som myslel tiez.. lebo v manuale som pozeral ako to tam je poskladane a nad zavitom je taka gumicka ktora to tesni asi uz toho bude mat vela za sebou... a mozem ten ventil v klude odsrubovat a mrknut sa nato? nic nepokazim?


Mozes ... ale vypustit vzduch predtym. A nie len ventil ale aj cely ten bazmek .. (tusim 21 gola kluc). Aj ked je dost pravdepodobne, ze staci vymenit ten auto-ventil, casto byva pokuflosany ...
02.03.2010 - 19:15:55
00
mozes,len predtym vypusti vzduch ;) inac mas o malovanie postarane :devil:


Z akého dôvodu?
Sfúknuť komoru treba, to je jasné.
02.03.2010 - 19:22:02
00
keyboard_arrow_up