Caute bikeri,

prave rozmyslam nad novymi okuliarmi na jarne jazdenie tak by som ocenil nejaku radu od starsich (ale mozu byt aj mladsi) a skusenejsich ake mate skusenosti s vymenitelnymi sklami ??? oplati sa investovat do drahsich alebo je to vyhadzovanie penazi ???
29.03.2005 - 17:16:24
00
Ja mam okuliare s vymenitelnymi sklami od BBB /cierne,zlte,cire/ a tie cire mi uplne najviac vyhovuju. Na biku ani nedam ine (mam helmu so siltom). Na lyzovacke tiez nosim cire, ak fest svieti slnko, dam cierne. Aj do mesta sa daju nosit. Skla uz vydrzali tolko narazov (fakt asi nerozbitne), hoci som ich o lad poskriabal... Ale inak spokojnost. Asi sa oplati investovat - ergonomia, design, UV filter, kvalita skiel...
29.03.2005 - 17:21:42
00
Investovat sa rozhodne oplati.To neznamena ze musis kupit oakley ale na kvalite si treba dta u okulairov zalezat.Hlaven ak kupis lacnejsie tmave ktore nemaju dobry filter,mozes si dost poskodit zrak.Zrenicka sa totiz pod dojmom tmy roztiahne ale ten filter je nepostacujuci a prepusti toho vela.Skor chod do cirych skiel.Lepsie vidis v lese.Ale na ten filter si daj bacha.Radsej si priplat na co najlepsi.Aj tie vymenne skla sa u biku hodia,poskodis a staci vymenit skla,pripadne menit ich odtien podla podmienok.
29.03.2005 - 19:14:03
00
Jednoznačná odpoveď.Bez kvalitných brejlí ani na krok,teda ani na šlápnutie. :-)
K plnej spokojnosti vozím značku SH+ ,model RG 4030 s dioptrickou korekciou.Tá bola podmienkou.Je ťažké zohnať optiku s výmennými sklami a dioptr. korekciou v jednom.Snáď od Rudy Project,ale dať za brejle 10000,- Sk,to nie!Väčšinou jazdím so žltými sklami,skvele vykreslujú detaily,v lese presvetlia.Cena 1890,- Sk je,myslím,viac než prijateĺná.Kto by mal záujem o túto značku,tu je adresa: www.shplus.com
29.03.2005 - 20:12:23
00
Ako sa ti jazdi v tych dioptrickych okuliarov?Trochu mi to opis pls,nevem ci do takeho dacoho ist.
30.03.2005 - 13:42:01
00
For ďuri.
Ak nosíš civilne brýle,tak na bike sú tri možnosti: kontakt. čočky,klasické brýle alebo operácia laserom.Skúšal som čočky,ale v prašnom prostredí sa rýchlo ničili a navyše ma rezali v očiach.V tých brejlach,čo mám teraz,sa jazdí výborne,rýchlo som si zvykol na vsadenú korekciu,vlastne prítomnosť "druhého rámu" ani neregistrujem.V ráme brejlí je korekcia vsadená len na dvoch trnoch,ale dosť pevne,takže ani tu nevidím prekážku.So vsadením dioptrických skiel nemal optik žiaden problém,ak dáš plastové,ani nevieš,že dáke brýle máš.Ako som už písal,jazdím najčastejšie žlté sklá.Sú trochu zrkadlové,takže navonok vyzerajú tie brýle ako klasika,rám za sklom si na prvýkrát len ťažko niekto všimne.A čo sa týka čistenia tak asi po 4-5 jazdách brýle rozoberem,umyjem pod vodou a hurá znova na bike.P.S.: nosím ich aj do hôr do výšok nad 2500m a takisto plná spokojnosť.Slnko a sneh nemajú šancu. :-)
30.03.2005 - 18:45:43
00
Dik,asi si ich zozeniem.Urcite lepsie ako klasicke co nosim nromalne.
31.03.2005 - 13:53:54
00
Ja tiez nosim dioptrie a dost dlho som nosil klasicky civilny ram co urcite nieje optimalne riesenie.Dlho som hladal sportovy ram do ktoreho by sa dali priamo vsadit dioptricke skla ale stalo to zato.Nosim teraz zlte skla a som snimi za kazdeho pocasia uplne spokojny a cena za ne tiez nebola horibilna.Zohnal som ram Briko,starsi model takze cele brile ma vysli asi na 2000,- len bol problem najst optiku v ktorej by mi tam urobili tieto skla.Preto odporucam zobrat ram na zalohu a pochodit snim optiky aby sa ti nestalo ze kupis ram a nikdo nebude ochotny vlozit ti tam skla.
08.04.2005 - 11:33:24
00
Nazdar,
neviete mi poradit nejaku konkretnu znacku do 1000.-
18.04.2005 - 15:44:39
00
Pre Loreng: Skús AXON.Skukni na www.axonsport.cz
18.04.2005 - 21:37:41
00
Roman dik. maju aj nejakych predajcov v SR?
19.04.2005 - 16:29:59
00
Axony by nemal byť problém zohnať.U nás v PB ich majú v ponuke dokonca dvaja predajcovia.Do SR AXON vozí Nyna.
19.04.2005 - 19:14:13
00
keyboard_arrow_up