2rowan akoze to si robis prdel??? lebo ak nie, tak RESPECT

moja rec :wink:
03.11.2006 - 14:41:32
00
Vždy som pravdovravny a uprimny ku každemu človeku ! tak to vravia aj moji kamaraťi ! 8)
03.11.2006 - 15:47:15
00
2 rowan fakt obdiv,drzim palce,tiez si myslim,ze ked je clovek nejak hendikepovany,tak zivot nekonci,prave naopak-clovek si viac vazi zivot a viac sa z neho tesi,hm? :wink:
2 JoKo skore uzdravenie,tie kolena to je nasa slabina-koho ponam,ten ma s nimi problemy,dokonca aj moja polovicka (uraz a nasledna operacia po volejbale).Este stastie ze ja nic,teda zatial...klop klop... :roll:
LONG LIFE FOR MY KNEES!!! :P
03.11.2006 - 17:22:06
00
triki - tak aj ja mám v kolene dva šróby. Dnes som bol na kontrole, vybrali mi stehy a keďže v čakárni bolo prázdno, tak som chvíľu pokecal s doktorom, čo mi to robil. Teraz friško zrehabilitovať, potom ma čaká niekoľko injekcií do chrupavky na jej zosilnenie, lebo v jednej časti ju mám fest zodratú a o pol roka mi v lokálke vyberú tie skrutky.
07.11.2006 - 12:17:49
00
triki - tak aj ja mám v kolene dva šróby. Dnes som bol na kontrole, vybrali mi stehy a keďže v čakárni bolo prázdno, tak som chvíľu pokecal s doktorom, čo mi to robil. Teraz friško zrehabilitovať, potom ma čaká niekoľko injekcií do chrupavky na jej zosilnenie, lebo v jednej časti ju mám fest zodratú a o pol roka mi v lokálke vyberú tie skrutky.


joko:to iste robili aj jemu az na tu chrupavku.No on isiel az po osmych mesiacoch na "vyskrutkovanie" a nesnazil sa to urychlit ono to nema vyznam a treba dobre zregenerovat. Inak injekcii do chrupavky som si uzil dost.Presne devat injekcii do laveho kolena aj preto som skocil s futbalom. :cry:
07.11.2006 - 20:24:59
00
a preto s fotbalom ani nezacinam,dakujem neprosim,radsej si poriadne zabeham :roll:
07.11.2006 - 21:18:16
00
a preto s fotbalom ani nezacinam,dakujem neprosim,radsej si poriadne zabeham :roll:


Ono je to vsetko otazka regeneracie ktoru sme v tych rokoch nemali ziadnu.Neskor sa to uz ciastocne zlepsilo,ale tie mikrotraumy na tele zostavaju a raz sa to prejavi.Ono je to aj z behom tiez je tam jednostranne zatazenie preto je to dobre doplnit nejakym doplnkovym sportom.
07.11.2006 - 21:35:55
00
to joko: no doktor mi povedal ze v mladom veku treba skusit zrehabilitovat ako ist pod noz lebo telo si to vie este "opravit" ale v starsom veku uz netreba vahat... ale ianc tez divne bo jeden ma posielal ale ten druhy to bol sportovy doktor ten ze ne ...

inac uz sa mi to uuzdravilo asi za tri dni tkze ais som to mal len nejak natiahnute nabuduce sa bez ortezy ani nepohnem hehe
07.11.2006 - 21:52:35
00
To už som niekde na tomto webe rozvádzal. Robím v zdravotníckom prostredí. Jedna kolegyňa, reumatologička, mi pri problémoch doporučovala mastičky, lieky, pokoj a rehabilitáciu. No a druhý kolega, úrazový chirurg, ma poslal na magnetickú rezonanciu a keď videl nález, tak sa len opýtal - chceš ísť pod nôž? Lebo ja lepšie východisko nevidím! A vybavil mi termín...
Sú doktori mastičkári (to sú tí interného zamerania, čo sa boja krvi, liečia konzervatívne) a sú doktori krájači (chirurgického zamerania, neboja sa krvi, hľadajú radikálne riešenia). Len tak vedieť, ktorý má kedy pravdu...

martinos: v mladom veku ma liečili konzervatívne, na starobu som sa dostal pod nôž. Podľa môjho názoru a doterajších skúseností, treba s kolenom ísť čo najskôr na revíziu. Dcéra pred pár rokmi prišla z turistiky (vlastne doniesli ju), nejako zle stupila a strašne ju bolelo koleno. Za 3 dni jej urobili artroskopiu, za mesiac už aj zabudla, že jej niečo bolo... Teoreticky sa to dalo liečiť aj konzervatívne a mohla mať problémy doteraz.
08.11.2006 - 20:37:32
00
Mám 5 týždňov a 2 dni po zákroku a konečne som sadol na kolo... Len tak ľahúčko, 10 kiláčikov, na najľahšom prevode.
Aby som pravdu napísal, už pred dvomi týždňami som to skúšal na rehabilitácii v telocvični na ergometri - ale po pár minútach som to pre bolesť vzdal. Dalo sa síce vydržať, bolo to len také pichanie v kĺbe, ale načo siliť? Tento týždeň to však už išlo a postupne som pridával, v piatok som točil už viac ako 10 minút, na najľahší odpor, asi tak 60 - 70 otáčok za minútu, spočiatku to bolo 70-80 Wattov, v piatok už 130. Odpor na pedáloch je však na ergometri väčší ako na cesťáku, takže dnes to bolo pohodovejšie a aj viac som vydržal.
Tak sa mi zdá, že som mal znulovať tachometer, začína príprava na novú sezónu.
03.12.2006 - 21:04:38
00
Babka ma straší, že v starobe budem invalid a budem jazdiť na vozíčku..najprv som sa tomu smial, ale ako tak čítam tieto príspevky tak mám taký blbý pocit, že to môže byť pravda.

Existuje nejaký starší cyklista, ktorý má zdravé kolená ?
04.12.2006 - 08:56:58
00
Zatiaľ som nepočul o nikom, kto by mal zničené kolená z bicyklovania. A keď to hovorí, tak to nie je z jazdenia, ale z padania.
Aj ja to mám z lyžovania a behania...
04.12.2006 - 21:01:17
00
tak,tak cyklistika je najlepsou rehabilitaciou pre kolena.Ja som ich mal znicene z vrcholoveho futbalu. 8)
04.12.2006 - 21:56:06
00
som si kupil 5 litrovu ladvinku a cen new bike asi harda s dobrou vybavou
17.12.2006 - 18:55:17
00
pri dlhych výjazdoch ma bolia kolena :oops: , tak trošku to asi bude škodiť. už dlhšie mam v pláne skočiť na ortopediu, či to je bajkom, alebo niečim iným

som si kupil 5 litrovu ladvinku a cen new bike asi harda s dobrou vybavou


nezmylil si sa? :roll:
17.12.2006 - 21:07:54
00
keyboard_arrow_up