Existuje nejaký starší cyklista, ktorý má zdravé kolená ?

Mozno ta uspokojim. Dorasoval som si kolena a preto som presedlal na bike. Bike ich setri. Pracuju bez nejakych sikmych alebo torznych zatazi a naviac klb nie je zatazeny tvojou vahou s vynimkou ked ides zo sedla. Takze uver ze loptove hry alebo lyzovanie ci behy skoky ... im daju zabrat omnoho viac. Na druhej strane nie len pri bikingu je dobre davat pozor na to aby boli chranene pred chladnym vlhkom.
18.12.2006 - 01:18:45
00
Suhlas s Pistom. A to moje kamaratky nevedia pochopit, ked im radim aby svoje nadbytocne kila (maju do cca 20kg nadvahy) zhadzovali na biku alebo najlepsie plavanim.
18.12.2006 - 16:48:51
00
gafis: môžeš mať zlý posed, ak máš nášľapné pedále, tak aj zle nastavené kufre a možno jazda s ťažkými prevodmi.
18.12.2006 - 19:40:49
00
ahojte. prispievam do zabudnutej temy, ale aj tak... O par tyzdnov idem pod noz... rok som si "udrziavala" koleno s roztrhnutym prednym krizovym vazom(lyzovacka)...dnes uz ortoped povedal, ze uz sa mi to urcite nezrastie same a ze jedina moznost je operacia...teda pokial sa chcem venovat sportom. Takze hura posledne dni na bike a potom tri mesiace asi fraj... Vsetko by bolo v pohode ale moc sa bojim tych hadiciek... kazdy kto to zazil nadava ako to boli...ja som zazila vytahovanie vody z kolena a to si pamatam, ze to moooc bolelo a nechcem si predstavit toto... a ked som bola v nemocnici, ludia s drenmi nemohli ani na wc...to mne nezakazu :D ako sa tak poznam... Napiste mi nejake vacsie skusenosti s pooperacnymi bolestami, ako ste to prezivali, kolko ste na to nedokazali stupit...? Mali ste moznost vybrat si odkial budete mat step? Ja som sa pytala doktora aj na ine alternativy ako moj vlastny a netvaril sa nadsene...Dikes
06.04.2009 - 12:36:18
00
A kde ťa budú operovať??
06.04.2009 - 12:41:28
00
Kramare. Bude ma operovat docent kokavec... Uz som bola pod jeho nozom, takze mu doverujem.
06.04.2009 - 12:50:56
00
Pokial ako píšeš máš roztrhnutý väz tak asi ti budú dávať aj skrutky do kolena ktorými uchytia ten nový.Čo sa týka tej drenáže tak sa nemusíš báť.Je to trochu nepríjemné,ale vydržať sa to dá.Podstatné je,aby si v tom špitáli dlho neležala.Dnes to robia bežne jednodňovkou,ale asi nie v štátnych nemocniciach.
06.04.2009 - 13:21:44
00
Kramáre sú u nás najlepšie. ak máš s kolenom problémy, tak ťa ten zákrok neminie a je to dosť nepríjemné...
ale bude to v pohode a dá sa s tým aj divočiť.
mne robil obe kolená Mikuška (napríklad aj Šeďovú a nedávno Zuzulovú)
môžem ti požičať skrutky ...

Prílohy:

DSC03410.JPG
DSC03410.JPG 105.44 KiB thumb_up0thumb_down

06.04.2009 - 13:56:38
00
...a vytiahnutie skrutiek po 6 mesiacoch.Neviem či su kramáre najlepšie,ale taký ružinov odporúčam obchádzať obrovským oblúkom.
06.04.2009 - 14:02:50
00
preco nie su na vahe tie skrutky?
06.04.2009 - 14:03:10
00
:oops: zajtra to môžem napraviť :|
06.04.2009 - 14:06:18
00
Marek ich odváži, budú ľahšie ako tie pofidérne vietnamské a na druhý deň už quasko bude na Kramároch s vymyslenými zlomeninami a pod....
06.04.2009 - 14:26:20
00
Vraj existuju skurtky, co sa rozpustia...vraj. ale este nemam dohodnuty termin, lebo lekar potreboval nalez z MRI, ktory som mu teraz posielala mailom. A kedze moj dedo z druheho kolena je profesor a velka autorita pre mojho ortopeda, tak mi slubil, ze unho vybavi to najlepsie... Tak som zvedava... Ale myslim si, ze som uz toho dost zvladla, tak tuto malickost musim tiez...aby som bola v lete zrela na bike :P aj ked asi len zvolna... ale pri mojich zdrav.problemoch by som bola tak hodna srotovneho :)
06.04.2009 - 14:36:04
00
Skrutky sa pokial viem vždy vyberajú.Ano bez protekcie nič nevybavíš.Žialbohu je to tak.
06.04.2009 - 14:48:59
00
skrutky sa nemusia vzdy vyberat... Vyberaju sa v pripade ze sa pouziju fixacne skrutky z chirurgickej ocele. Okrem nich sa pouzivaju (pouzivali) este skrutky z nejakej titanovej zliatiny ktoru vraj ludske telo celkom dobre znasa a ak nenastane odmietava reakcia zvyknu sa nechat (sam si nosim v kolenach 4 take krasne zavrtky :mrgreen: ) neviem ci sa na nich doplaca lebo mna nestali nic (ale je pravda ze som mal operacie dohodnute). operovali ma 2x v presove. prostredie sice ako v polnom lazarete ale robili mi tam obe kolena a uz 10 rokov je pokoj (prve mi poslo v 15 rokoch na lyziach, operovane v 18-tke a druhe o 3 roky neskor pri volejbale). serioznejsie som zacal bikovat az po oboch operaciach. co sa tyka rehabilitacie tak po 3 mesiacoch sa da celkom dobre sediet na biku a "plne funkcne" moze byt tak po 8 mesiacoch (samozrejme zavisi individualne).
06.04.2009 - 15:41:41
00
keyboard_arrow_up