ee... nebude
nechci vedieť ako som trpel prvých asi 10-15 h práve na tom deravom
a porovnal som to isté sedlo v diera/nediera verzii - žiadny citeľný rozdiel, ani tú dieru som necítil...
01.04.2010 - 21:05:31
00
no mozno to bude zlym sedlom s dierou...asi je moc tvrde
ja som uz zistil, ze na moju rit a cievy tam dole potrebujem stredne tvrde sedlo s dierou..vtedy mozem byt aj 4 hodiny v sedle a nic...
ked som spravil 4 hodiny v sedle na SLR kit carbonio alebo SLR XC bez dier, 4 dni som si necitil prirodzenie...na trochu makksich sedlach bez dier to nebolo take strasne, ale nebolo to ani tak v pohode ako na dieravych sedlach
mne ani velmi tvrde nederave sedla na zadok a sedacie partie nevadia...ale vadia mojim cievam
01.04.2010 - 21:15:36
00
... a Fizika si skúšal? ;)
01.04.2010 - 21:56:46
00
tundru chvilu...ale nebol som na dlhom vyjazde...to zistim az vtedy
01.04.2010 - 22:06:10
00
Tundra im podľa mňa nevyšla. Dosť tvrdé sedlo. Ja vozím Nisene a som spokojný, o čosi pohodlnejšie ako Tundra. Ale chce to Gobi. :)
01.04.2010 - 22:08:49
00
Gobi som zatial vyskusal len na par kratkych vyjazdoch do 30 km a zatial v poho. Ziadna adaptacia zadnice na new sedlo sa nekonala, nebolo potrebne. Zajtra dame nieco dlhe tak som sam zvedavy.
01.04.2010 - 22:16:21
00
ked budem mat monost, tak gobi skusim...ale keby bolo s dierou, tak ho kupim aj bez skusania :)
01.04.2010 - 22:23:05
00
no mozno to bude zlym sedlom s dierou...asi je moc tvrde

SLR XC Gel Flow ani negelflow síce nie sú z najmäkších, ale nie sú ani vyložene tvrdé
pocit pri sedení v podstate ten istý
ako som už inde písal, objednal som si gel flowa a prvé dni som si myslel, že ho vrátim (SI má možnosť do mesiaca sedlo vrátiť)... bol problém vydržať 1-2 h na trenažéri... potom problémy skončili ako keby uťalo a je to sedlo v ktorom vydržím nie iba 4 h, ale "do nekonečna" (4 h, to je akože nejaká dĺžka?)
potom "išlo okolo" to bezdierové XCčko, tak som ho skúsil... a naozaj som necítil rozdiel
na tvrdosti to tiež záležať nebude, poznám karbónové škrupinky, na ktorých nemám problém obsedieť
Gobi (ako asi všetky fi'zi:ky) je trošku mäkšie sedlo, za to sa mi zvykne "odvďačovať" tak po 80tom km minimálnymi problémami typu rozsedená riť prípadne anestetická klobása, ale nič, čo by malo nejaké dlhšie efekty... Miro, nemyslím, že by Tundra nevyšla, ale proste nie je určená pre istú anatómiu - na stránke fi'zi:k dávajú do spojitosti odporúčaný tvar sedla s ohybnosťou chrbtice, no a ja som ten najväčší dreveňák, mne by bolo treba Aliante podľa toho. Tundra je na presne opačnom konci spektra. Arione (cest.)/Tundra (MTB) sú pre najohybnejšie chrbtice, potom nasleduje dvojica Antares/Gobi XM a pre nás Bechterevov Aliante/Aliante XM.

http://www.fizik.it/spineconcept/#/the-range.html
02.04.2010 - 10:39:49
00
Dik za vysvetlenie. Takže Tundra bude podľa všetkého sedieť menej ľuďom ako "univerzálnejší" Gobi.

Ak by si chcel vymeniť Gobi za AlianteXM tak máš záujemcu o sedlo, ak nie je biele, tak ani neváham. ;)
02.04.2010 - 11:56:49
00
tulenik: pre mna praveze neprijemna anesteticka klobasa trvala po sedle bez diery aj viac dni, kym sa to dostalo do normalu...preto radsej dierave...
02.04.2010 - 13:35:14
00
50 km odsedenych, odslapanych a aj kopce boli celkom slusne :lol: Vysledok je :y: nic ma neboli nic mi nedrevenie :clap: Akurat posuniem o nejaky cm Gobiho dopredu.
02.04.2010 - 18:49:21
00
Ja som dnes posunul môjho Gobiho o necelý cm dopredu. Uvidím, aký to bude rozdiel oproti doterajšiemu stavu. Doteraz to nebolo zlé, ale niečo tomu chýbalo oproti nastaveniu z minulej sezóny. Keď som prehadzoval sedlo na druhý bajk, tak som si nepoznačil ako som to mal tak teraz hľadám tú ideálnu pozíciu z minulej sezóny.
02.04.2010 - 19:22:03
00
Miro: tie minor problems mi natoľko nevadia aby som menil, je to premyslený trade-off: Gobi je dlhšie plochšie, čiže sa môžeš posúvať po sedle v pomerne širokom rozsahu, čo vyhovuje.
02.04.2010 - 22:13:50
00
keyboard_arrow_up