čaute.. prepáčte ak zakladám tému ktorá už existuje ale nenašiel som tu nič o tom na čo sa chcem opýtať... takže veľmi by ma zaujímalo že či sa dá naberať svalová hmota a hmotnosť celkovo aj keď bicyklujem... lebo viem že je to dobre na kondičku ale väčšinou sa stretávam s takými informáciami že pri bicykli sa hlavne chudne čo úplne neguje moju snahu na pribratie :( a tak som sa chcel spýtať Vás múdrejších a skúsenejších že ako to vlastne je... lebo aj cyklistika aj posilnovanie sú veci ktoré ma strašne bavia ale ja mám dosť problém pribrať ale nechcel by som prestať s bikom kvôli tomu že nebudem môcť naberať :( .. takže asi mi len bude ostávať jesť ešte viac ako jem teraz ale to už bude asi nemožné lebo to už viac sa ani nedá :D
05.04.2010 - 22:26:14
00
Dá sa oboje,dokonca sa to môže vhodne dopľňať.Záleží na pomere čoho koľko a v akej intenzite. Naprv si stanov cieľ ,čo chceš dosiahnuť,akože prioritu a podľa toho poskladaj obe činnosti. Odpoveď je takto dosť rozsiahla,lebo napr.neviem výšku,váhu,vek atd.V dobrom fitness je aj trener ,čo Ti odpovie isto ochotne za éčka.Ak náhodou chceš len radu a mozno osobnu skusenosť,tak mi napis ss a zakladne info ...
05.04.2010 - 23:01:31
01
Myslim ze to zalezi na jednotlivcovi.Ja sa tiez venujem posilovaniu aj biku a mam pocit ze ubytok hmoty(ci uz tuku/svalov)u mna nehrozi :) Kolko merias a kolko vazis?
05.04.2010 - 23:03:54
00
Cyklistika je šport, pri ktorom je veľmi dobré vykonávať aj silový tréning, aby sa telo zaťažovalo rovnomerne. Hlavne chrbtica dostáva pri cyklistike dosť zabrať, takže nieje naškodu pár krát tú činku zdvihnúť :D
05.04.2010 - 23:05:13
00
silovy (a objemovy) trening v posilke a cyklistika nie su moc kompatibilne ..
zalezi na tom co vlastne chces dosiahnut v oboch sportoch - ked budes cvicit nohy na objem (velke vahy, malo opakovani) tak ti budu na bajku rychlo tvrdnut nohy..
na druhej strane samozrejme intenzivnym bajkovanim mozes prist o objemy - ak ti o ne ide v prvom rade ..
ale s tym stracanim objemov to nie je zase take horuce - moj trener - inak profik v kulturistike - vyuzival bajk na regereraciu a ako doplnkou aerobnu aktivitu .. zalezi samozrejme na tom kolko budes bajkovat
05.04.2010 - 23:08:56
00
tato otazka ma podla mna vyznam u profikov cyklistov/kulturistov...
ako hobik sa vobec nie je coho bat...
ak sa clovek spravne stravuje a spravne trenuje, tak sa da robit oboje
pozri sa aj na mnohych profi-cyklistov, triatlonistov atd aki su svanati...

Prílohy:

lance-armstrong.37.b.jpg
lance-armstrong.37.b.jpg 91.6 KiB thumb_up0thumb_down

06.04.2010 - 12:54:09
00
noo tak to sa normálne hanbím priznať svoju váhu.. tak keď som začínal s cvičením tak som mal
185 cm a váhu 60 kg.. po 2,5 mesiaci tvrdého cvičenia , úpravy stravy a pod. som pribral na súčasných 66 kg. a to som bral ešte k tomu gainer... takže nič moc :( vek mám 18 rokov... cez zimu som veľa nebycikloval ale sezóna sa začne a budem určite veľa bikovať... len problém je to že chodím do školy, musím si zarobiť niake peniaze na brigáde a ešte k tomu posilka... takže je toho strašne veľa a mám strašne málo času... cvičiť som sa rozhodol preto lebo už som sa sám za seba hanbil keď sa mi ustavične niekto smial aký som chudý, či som išiel po ulici alebo som bol na zlatých pieskoch sa kúpať.. a už som sa zle cítil tak som si povedal že musím so sebou niečo robiť... a bohužiaľ mám taký blbý metabolizmus že môžem jesť koľko chcem a nie a nie pribrať aj keď niake pokroky cítim... ale hlavne toho sa bojím že v lete keĎ budem bikovať a budem sa snažiť čo najviac či nevíde moje úsilie a tvrdá drina v posilke nazmar... bol som aj u doktorky a ona hovorila že od 18 roka sa mi upraví metabolizmus a začnem naberať... a s tým trénerom na začiatku ako som začal cvičiť som trénera mal ale to sa nedalo finančne utiahnuť keĎ si pýtal 15 eur na hodinu..a ja som študent a nie som z bohatej rodiny ... tak preto som sa chcel opýtať či mi niekto nevie poradiť z vlastných skúseností... no a nakoniec môj cieľ... tak môj nereálny sen je mať 90 kg pri mojej výške a vyzerať ako normálny taký troška statnejší muž :D .. no a taký reálnejší cieľ je nabrať aspoň na tých 70 -75 kg do konca roka :) .. ďakujem všetkým za odpovede
06.04.2010 - 13:06:14
00
ked nebudes hladovat a budes doplnovat stravu napriklad BCAA alebo komplexnymi aminokyselinami a do toho proteiny aspon 80%, tak svaly stracat nebudes...
06.04.2010 - 13:15:24
00
Ja osobne robím naturálnu kulturistiku a ver, že sa dá spojiť cyklistika s posilovňou.... možno nebudeš dobrý v cyklomaratónoch, kedže tam treba trošku viac trénovať cyklistiku počas týždňa, ale dá sa aj naberať hmota ako taká...možno sú to není kilogramy plné vody a tukov, ale vďaka vhodnej stravy a kvalitných doplnkoch výživy to ide. Celkom dobre fóra na túto tému sú na www.fitexpres.sk pokiaľ môžem zadať túto stránku.
06.04.2010 - 13:57:30
00
mirec tak nahod foto, ako vyzera cyklista-naturalny kulturista :)
inac fitness a bodybuilding stranky su pomerne zle, co sa tyka clankov o vytrvalostnych sportoch...
(mozno to bude aj tym, ze pre kulturistu je aerobny trening 30min sedenie na rotopede...)
06.04.2010 - 14:02:10
00
24.4. pôjdem na šprint do vrchu v Bystričke, tak tam sa môžeš ísť na mňa kuknuť :tmi: A s tými 30. minutami máš úplnu pravdu.... :)
06.04.2010 - 14:57:15
00
noo tak to sa normálne hanbím priznať svoju váhu......


budem kus OT :D malá inšpirácia ako pribrať

síce je to blbosť ale pobaví :) inak tých 6 kilo za 2,5 mesiaca nie je zlé, skús ešte preštudovať dáke fóra o posilňovaní...
06.04.2010 - 15:31:19
00
to: biker001

ak si mal 60kg v 18-tich rokoch co bola pre teba normalna vaha, tak by som sa velmi nesnazil pribrat rovnych 30 na 90kg.. to ti prospesne velmi nebude. Napchavanim sa vyzivovych doplnkov a makanim vo fitku budes schopny vazit aj viac, ale k comu je to dobre..? Kazdy sa neak narodil a myslim za z teorie existuju zakladne tri geneticke typy postav. Skus mrknut sem: http://www.e-kulturistika.cz/view.php?cisloclanku=2006070003. Vela veci nam bolo dane uz pri narodeni do vienka a na 90% to radikalne nezmenis bez toho aby sa to negativne neprejavilo niekde inde. Podla toho co pises si Ektomorf. Kombinovanie cyklistiky a posilovania nieje v tvojom pripade realne s ohladom na to co chces dosiahnut. Ak musis na udrzovanie neakej hmotnosti konzumovat vyzivove doplnky tak to urcite neni nic prirodzene a pre tvoj organizmus ani pozitivne.. Niekde som cital ze optimalny svalovy rozvoj je cca 1.2kg svalovej hmoty za 50 dni. Ak naberies viac, je to to skor voda, tuk, si geneticky talent na kulturistiku, alebo si jednoducho pichas steroidy..
06.04.2010 - 15:36:27
00
palo ten clanok je pecka :D:D:D
06.04.2010 - 15:45:13
00
biker001: tvojim najvacsim problemom bude podla mna strava. Napis tu sem svoj jedalnicek. Potom sa ti bude dat poradit.
06.04.2010 - 16:32:46
00
keyboard_arrow_up